ERP چیست و چرا به آن نیاز دارید؟


—————- گزارش آگهی —————–

ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning و مخفف Enterprise Resource Planning می باشد. ERP نرم افزاری است که فعالیت های مالی، تجاری، حسابداری، تولیدی و منابع انسانی شرکت را مدیریت می کند.
اکثر شرکت ها یک سیستم مالی و عملیاتی دارند، اما اکثر نرم افزارهای دیگر نمی توانند فراتر از فرآیندهای تجاری روزمره بروند یا به رشد تجارت آینده کمک کنند، اما نرم افزار ERP باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد.
با گسترش شرکت ها و تغییر نیازهای آنها، سیستم ها نیز تغییر می کنند. ما تعریف می کنیم که ERP چیست و چرا داشتن نرم افزاری که نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کند هوشمندانه است.
سیستم ERP سیستم های مختلف سازمانی را یکپارچه می کند و معاملات و تولید بدون خطا را تسهیل می کند و در نتیجه کارایی سازمان را افزایش می دهد. با این حال، توسعه سیستم ERP با توسعه سیستم های سنتی متفاوت است. سیستم های ERP بر روی انواع سخت افزارهای کامپیوتری و پیکربندی های شبکه اجرا می شوند که معمولاً از پایگاه داده به عنوان مخزن اطلاعات استفاده می کنند.

 

ERP چیست؟از لحاظ تاریخی، سیستم های ERP بسته های یکپارچه ای بودند که به صورت مجزا عمل می کردند. هر سیستم به کد گران، پیچیده و سفارشی نیاز داشت تا نیازهای تجاری منحصر به فرد را برآورده کند، مانند پذیرش فناوری جدید یا بهینه سازی فرآیندها. یا حتی از آن جلوگیری کند.
چیزی که نرم افزار ERP امروزی را متفاوت می کند این است که همه این فرآیندهای مختلف را در یک سیستم سیال گرد هم می آورد. این نه تنها اتصال داده را در سراسر سیستم ERP شما فراهم می کند، بلکه ابزارهای بهره وری، تجارت الکترونیک و حتی راه حل های تعامل با مشتری را نیز فراهم می کند تا به شما کمک کند تمام داده های خود را برای بینش بهتری که به شما در بهینه سازی فرآیندهایی که در تمام کسب و کار خود انجام می دهید، یکپارچه کنید. کمک می کند، اتصال.
ERP تداوم و انعطاف‌پذیری را برای کسب و کار و فرآیندهای شما فراهم می‌کند و به شما کمک می‌کند امروز با سرعتی سریع نوآوری کنید و در عین حال کسب‌وکار خود را برای آینده آماده کنید.

 

چه عملکردهای تجاری از ERP سود می برند؟ERP می تواند بسیاری از عملکردهای ضروری در سازمان شما را پوشش دهد
برخی از وظایف کلیدی کسب و کار عبارتند از:


1. تجارت


خرده‌فروشان امروزی با چالش‌های زیادی روبرو هستند و یک سیستم ERP می‌تواند راه‌حلی سرتاسری ارائه دهد که تجارب پشتی، درون فروشگاهی و دیجیتال را ادغام می‌کند. از طریق توصیه‌های هوش مصنوعی، مشتریان تجربه خریدی شخصی‌تر و یکپارچه‌تری خواهند داشت، در حالی که خرده‌فروشان می‌توانند بهره‌وری کارکنان را افزایش دهند، به کاهش تقلب و رشد کسب‌وکارشان کمک کنند.

 

2. سرمایه گذاریERP مدرن به شما کمک می کند تا با حفظ انطباق، سودآوری خود را افزایش دهید. داشبوردها و بینش هایی با هوش مصنوعی ارائه می دهد که به شما یک نمای کلی از امور مالی شما می دهد تا به شما کمک کند در هر زمان و هر مکان به اطلاعات بلادرنگ دسترسی داشته باشید. همچنین به شما کمک می کند تا با خودکار کردن کارهای روزمره، ورود دستی داده ها را کاهش دهید و شامل قابلیت های ردیابی است که به کسب و کار شما کمک می کند تا با مقررات مطابقت داشته باشد.

 

3. منابع انسانیراه‌حل‌های مدرن راه‌هایی برای مدیریت داده‌های شرکت و ساده‌سازی وظایف مدیریت کارکنان مانند حقوق و دستمزد، استخدام و سایر وظایف ارائه می‌دهند. شما در موقعیت بهتری برای کمک به حفظ، استخدام و توانمندسازی کارکنان خواهید بود، در حالی که عملکرد کارکنان را ردیابی می‌کنید و مشکلات منابع انسانی را قبل از وقوع آنها شناسایی می‌کنید.

 

4. ساخت و سازعملکرد ارتباطات تجاری را بهبود می بخشد، فرآیندهای روزانه را از طریق اتوماسیون فرآیند روباتیک خودکار می کند و به تولیدکنندگان توانایی پاسخگویی به نیازهای مشتری و مدیریت منابع با دسترسی به داده های بلادرنگ را می دهد. این راه حل همچنین مدیریت پروژه و هزینه و همچنین برنامه ریزی تولید را بهینه می کند.

 

5. زنجیره تامیناگر شرکت شما هنوز به صورت دستی اطلاعات را وارد می کند و سعی می کند موجودی شما را ردیابی کند، به راحتی می توانید با خودکارسازی این فرآیندها با ERP در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. راه‌حل‌های مدرن همچنین داشبورد، هوش تجاری و حتی فناوری اینترنت اشیا (IoT) را ارائه می‌کنند تا به شما کمک کنند مدیریت موجودی خود را کنترل کنید.

 

نرم افزار ERP


 

چرا باید از ERP استفاده کنیم؟اگر در حال خواندن این مطلب هستید و با سیستم قدیمی خود دست و پنجه نرم می کنید، احتمالاً از قبل می دانید که پیاده سازی شما در راه است، اما در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد قطعاً از امروز به یک ERP جدید نیاز دارید. :
1- اصول اولیه به شما اجازه رشد نمی دهد:
شاید در اصول اولیه مهارت داشته باشید، اما اگر نرم افزار فعلی شما گسترش بازار و توانایی رشد جهانی شما را محدود می کند، زمان آن رسیده است که سیستم بهتری داشته باشید.
2- شما با سیستم های مختلف کار می کنید:
با تغییر تکنولوژی، متوجه می شوید که سیستم های مختلف شما به خوبی با هم کار نمی کنند. ممکن است متوجه شوید که نرم افزار حسابداری جدید شما با سیستم منابع انسانی قدیمی شما سازگار نیست و از اتلاف وقت و منابع در تلاش برای ایجاد راه حل خسته شده اید.
3- نمی توانید انتظارات مشتری را برآورده کنید:
اگر کارمندان و مشتریان شما متحرک هستند و سیستم شما نمی تواند آنها را بپذیرد، وقت آن است که روی چیزی سرمایه گذاری کنید که نیازهای همه را برآورده کند. اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید برای برآورده کردن انتظارات مشتریان خود سرمایه‌گذاری کنید و نمی‌خواهید ابزارهای لازم برای موفقیت را در اختیار کارکنان خود قرار دهید، آن‌ها را در کسب‌وکارهای رقیب از دست خواهید داد.

در نتیجه ERP شامل طیف گسترده ای از فعالیت های مختلف است که منجر به بهبود کارایی سازمان می شود و تمامی داده ها و فرآیندهای سازمان را در یک سیستم نرم افزاری و در قالب یک پایگاه داده به صورت مستمر، منظم و راه دقیق

 

عملکرد بهتر ERPاهمیت ERP در افزایش بهره وری کلی کسب و کار شما نهفته است. نرم افزار ERP قادر است کارهای تکراری، ورود دستی و احتمال خطا را از بین ببرد. پیروی از پیاده سازی نرم افزار ERP به ساده سازی کلیه فرآیندهای تجاری و افزایش تلاش ها کمک می کند. این به شما کمک می کند در زمان خود صرفه جویی کنید و روی سایر عملیات ها و فرآیندهای تجاری که جایی برای بهبود وجود دارد تمرکز کنید.

 

تاریخچه نرم افزار ERPآغاز این صنعت به 100 سال گذشته باز می گردد، مهندس فورد وایتمن هریس مدل مدیریت و برنامه ریزی جدیدی به نام EOQ طراحی کرد.
شرکت های تولیدی چندین دهه از EOQ استفاده کردند تا اینکه سرانجام در سال 1964 با استفاده از راه حل ویژه برنامه ریزی مواد (MRP) و تلفیق آن با EOQ منجر به تغییرات عمده ای در این زمینه شدند، این ابزار تا سال 1983 به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. نسخه دوم با نام ||MRP در دسترس قرار گرفت.
در نهایت، اصطلاح برنامه ریزی سازمانی توسط گارتنر در سال 1990 ابداع شد. این نرم افزار همچنان توسط برنامه ریزی نیازمندی های مواد (MRP) مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه توسط مهندس IBM جوزف اورلیکی به عنوان سیستمی برای محاسبه مواد و اجزای مورد نیاز برای تولید یک نرم افزار توسعه یافت. در سال 2000، گارتنر ایده ERP II را معرفی کرد. معرفی شده برای اشاره به سیستم‌های مجهز به اینترنت که می‌توانند داده‌ها را از منابع دیگر دریافت کنند، از جمله برنامه‌های کاربردی front-office مانند مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، تجارت الکترونیک و اتوماسیون بازاریابی، و برنامه‌های کاربردی پشتیبان مانند مدیریت زنجیره تامین (SCM) و مدیریت سرمایه انسانی (HCM).
این یک پیشرفت قابل توجه بود زیرا هرچه اطلاعات بیشتری به سیستم ERP وارد شود، شناسایی و حل مشکلات و استفاده از فرصت ها آسان تر بود.
سیستم های ERP پیشرو امروزی مخازن وسیعی از اطلاعات هستند که قادر به تولید گزارش هایی هستند که می توانند به عملکرد هر جنبه ای از یک کسب و کار، از فروش و بازاریابی گرفته تا توسعه محصول گرفته تا منابع انسانی و عملیات مرتبط باشند. برنامه های کاربردی بی شماری در دسترس هستند که برای صنایع مختلف، مدل های تجاری و چالش ها طراحی شده اند و ERP به عنوان مرکز فرماندهی برای آنچه که می تواند یک وب گسترده از نرم افزار باشد، عمل می کند.

نرم افزار ERP


 

آینده ERPروندهای اصلی فناوری، مانند هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT)، آینده سیستم های ERP را شکل خواهند داد. در کوتاه‌مدت، راه‌حل‌های ERP می‌توانند از یادگیری ماشین – زیر مجموعه‌ای از هوش مصنوعی که در آن سیستم یاد می‌گیرد الگوهای موجود در داده‌ها را برای استنباط‌سازی شناسایی کند – برای حذف وظایف دستی و پیش‌بینی روندهای تجاری آتی استفاده کند. یادگیری ماشینی داده ها و بازخوردهای جدید را جذب می کند تا در طول زمان هوشمندتر و کارآمدتر شود.
سیستم‌های ERP راه درازی را پیموده‌اند، و یادگیری ماشین، اینترنت اشیا و سایر نوآوری‌ها باعث پیشرفت‌های مستمر و شکل‌دهی داستان ERP در سال‌های آینده خواهند شد – ۶۵ درصد از مدیران ارشد فناوری پیش‌بینی می‌کنند تا سال ۲۰۲۲ هوش مصنوعی را در ERP‌های خود ادغام کنند.

 

ERP II چیست؟ERP II به سیستم های ERP مجهز به اینترنت، از جمله راه حل های مبتنی بر ابر که از اتصالات وب برای ارسال و دریافت اطلاعات از برنامه های مختلف استفاده می کنند، اشاره دارد. در سال 2000، گارتنر اصطلاح “ERP II” را برای نامگذاری نسل جدیدی از سیستم های ERP ابداع کرد.

 

هوش مصنوعی در ERP چگونه کار می کند؟هوش مصنوعی (AI) فناوری است که هوش انسان را شبیه سازی می کند. این شبیه به یادگیری ماشینی یا پردازش زبان طبیعی است، جایی که فناوری از داده ها و دانش برای درک دستورات صوتی انسان یاد می گیرد. ممکن است هنگام تماس با سیری یا الکسا با این فناوری در تلفن هوشمند آشنا باشید.
با این حال، هوش مصنوعی اکنون دامنه و پیامدهای گسترده تری برای صنعت تولید و به ویژه برای ERP دارد. فناوری هوش مصنوعی مستقیماً در سیستم‌های ERP تعبیه شده است که می‌توانید از آن‌ها یاد بگیرید و سپس به آن‌ها کمک کنید تا فرآیندهای معمول را خودکار کنند و تجربه‌های کاربری بهتری ایجاد کنند.
با استفاده از سیستم‌های ERP مجهز به هوش مصنوعی، می‌توانید پذیرش ربات‌های گفتگو را برای پاسخ به تمام سوالات و نظرات مشتریان تسریع کنید. این امر توجه ویژه ای به خدمات مشتری خواهد داشت تا آنها بتوانند درخواست های مشتری را در زمان واقعی مشاهده کنند. دستیاران مجازی برای پاسخ به تمام سوالات مشتریان در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید