30 درصد کاهش در فروش فولی


کاهش 30 درصدی حجم فروش Folay + Borse News

اخبار بورسا:

در صورتحساب ماهانه عملیات شرکت فولاد آلیاژی یزد که در پنجمین ماه منتهی به اسفند ماه 1401 در سامانه کدال به ثبت رسیده است، میزان درآمد عملیاتی حاصل از فروش محصولات نهایی، ارائه خدمات و جعل شده است. محصولی بالغ بر 66 میلیارد تومان بوده که این شرکت پس از سیر صعودی در 3 ماهه نخست سال جاری به دومین ماه متوالی کاهش درآمد دست یافت.

کل درآمدی که فولاد آلیاژی یزد در 5 ماهه ابتدایی سال مالی شناسایی کرد، بالغ بر 388 میلیارد تومان است، فولای تنها در بازار داخلی فعالیت می کند و هیچ درآمدی از بخش صادرات در سوابق مالی خود ثبت نکرده است.

درآمد ماهانه فولاد آلیاژی یزد

شرکت فولاد آلیاژی یزد در مرداد ماه امسال نسبت به تیرماه با افت 22 درصدی درآمد (معادل 19 میلیارد تومان) مواجه شد، «فولی» نسبت به خردادماه 38 درصد کاهش درآمد داشت، خرداد امسال بالاترین نسل آن شرکت بود. درآمد و سپس درآمد عملیاتی شروع به کاهش کرد.

بیشترین درآمد شناسایی شده توسط فولای در این دور مربوط به فروش «محصولات کشدار و تست سایز» بوده که تقریباً 43 میلیارد تومان درآمد عملیاتی از این بخش کسب کرده است که درصد فروش محصولات کش‌دار طی مردادماه 35 میلیون تومان بوده است. به ازای هر تن که نسبت به ماه گذشته 3 درصد کاهش داشته است.

کاهش 30 درصدی حجم فروش Folay + Borse News

محصولات تمام شده سودآورترین بخش بعدی فولای بود و 23 میلیارد تومان برای شرکت به ارمغان آورد و این بخش نیز با افزایش 7 درصدی مواجه شد. شایان ذکر است میزان درآمد شناسایی شده توسط این شرکت در مرداد ماه نسبت به میانگین درآمد 4 ماه گذشته کمتر است.

حجم فروش محصولات فولاد آلیاژی یزد

فولای در مردادماه 1633 تن از تولید خود را در بازار داخلی به فروش رساند و در 5 ماهه از ابتدای سال مالی این میزان فروش به 10105 تن رسید که فروش ماهانه این شرکت نسبت به تیرماه با افت مواجه شد. 30 درصد

کاهش 30 درصدی حجم فروش Folay + Borse News

صنایع فولاد آلیاژی یزد بیشترین حجم فروش مرداد ماه “محصولات سخت شده و تست ابعاد” را 1235 تن اعلام کرد و حجم فروش YTD این محصول را 7819 تن اعلام کرد.

حجم فروش این محصول در مردادماه با کاهش 37 درصدی نسبت به ماه گذشته مواجه شده است، همچنین لازم به ذکر است که بیشترین نرخ فروش در مرداد ماه «محصولات تمام شده» با 62 میلیون تومان بوده است.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید