190 میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت!شرکت Nomad در توییتی اعلام کرد که از این حادثه مطلع است و در حال حاضر در حال بررسی است، اما درباره جزئیات و ارزش اموال مسروقه توضیحی نداد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت تحلیلی رمزارز PeckShield به رویترز گفت که 190 میلیون دلار ارزهای دیجیتال مصرفی از جمله اتر و استیبل کوین USDC به سرقت رفته است.

CoinDesk گزارش داد که Nomad به مجریان قانون اطلاع داده است و با شرکت های تحقیقاتی بلاک چین برای شناسایی حساب های مورد استفاده در سرقت و بازیابی وجوه دزدیده شده کار می کند.

Nomad که هفته گذشته 22 میلیون دلار از سرمایه گذاران آمریکایی از جمله صرافی Coinbase Global جمع آوری کرد، نرم افزاری تولید می کند که بلاک چین های مختلف را به هم متصل می کند.

این هک پل Nomad Bridge را هدف قرار داده است که به کاربران امکان می دهد توکن های خود را بین بلاک چین ها منتقل کنند.

پل های بلاک چین به هدف سرقت تبدیل شده اند که در بخش ارزهای دیجیتال گسترده شده است. به گفته شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic، از ابتدای سال 2022، بیش از یک میلیارد دلار از پل های بلاک چین به سرقت رفته است.

شرکت کریپتو آمریکایی Harmony در ماه ژوئن اعلام کرد که سارقان حدود 100 میلیون دلار توکن از پل بلاک چین Horizon به سرقت برده اند.

در ماه مارس، هکرها حدود 615 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را از Paul Ronin سرقت کردند که برای انتقال ارز دیجیتال به پلتفرم بازی Oxy Infinity استفاده می شد. ایالات متحده هکرهای کره شمالی را عاملان این سرقت معرفی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، Nomad خود را به عنوان شرکتی معرفی کرده است که سرمایه های کاربران را ایمن نگه می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید