گوگل پلی در میان اتهامات جدیداپیک گیمز و گروه مچ در تلاشند شکایت خود علیه گوگل را گسترش دهند و اتهامات بیشتری علیه این شرکت در بر گیرند.

به گزارش ایتنا از مهر، بر اساس درخواستی که روز جمعه در دادگاه فدرال ایالت کالیفرنیا ارائه شد، این دو شرکت گوگل را به رشوه دادن به توسعه دهندگانی که ابزار و توانایی ایجاد فروشگاه های اپلیکیشن رقابتی با اندروید را دارند، متهم کردند.

گروه Epic and Mech به طور خاص از این تنظیم به عنوان “Project Hug” یاد کرد. گوگل میلیون ها دلار هزینه کرد تا برخی از توسعه دهندگان محبوب را از اپ استور دور نگه دارد که بعدها به “برنامه شتاب دهنده برنامه و بازی” معروف شد.

در بخشی از این شکایت آمده است: چنین توافقاتی برای جلوگیری از ایجاد فروشگاه های برنامه رقیب توسط توسعه دهندگان برنامه منعقد شده است. همچنین گوگل با انجام چنین اقدامی قانون شرمن (قانون اصلی ضد انحصار آمریکا) را نقض کرد. بر اساس قانون شرمن، شاکی مجبور نیست در دادگاه نشان دهد که چگونه یک رفتار بر بازار تأثیر گذاشته است، زیرا چنین رفتاری (مثلاً تعیین قیمت) به طور کلی رقابت را کاهش می دهد.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد که با درخواست شاکیان مخالفت می‌کند و می‌گوید: گروه اپیک و مچ در حال اضافه کردن اتهامات نادرست بیشتری به شکایت ناموفق خود هستند و ما آماده‌ایم تا همه آن را در دادگاه روشن کنیم.

در بخشی دیگر از بیانیه این شرکت، آمده است: ادعاهای گروه Epic and Match بر اساس برنامه ای است که به توسعه دهندگان انگیزه می دهد تا با انتشار نسخه به روز شده محتوای خود، دسترسی سریع تری به کاربران Google Play داشته باشند. این برنامه مانع ایجاد اپ استورهای رقیب نشد. در واقع برنامه مذکور نشان می دهد. گوگل پلی به طور منصفانه با رقبای خود برای توسعه دهندگان رقابت می کند.

در اوایل سال جاری، Epic و Match Group قراردادهای موقتی با Google امضا کردند تا برنامه های آنها تا زمانی که اختلافات حل نشود در Google Play باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید