کلید پیشگیری از آلزایمر چیست؟


کلید پیشگیری از آلزایمر چیست؟

بر اساس گزارش دموکراسی آنلاین به نقل از مدیکال اکسپرس، به طور گسترده درک شده است که ارتباطات اجتماعی ضعیف مانند شبکه های ارتباطی کوچک، تعامل ضعیف و تنهایی عوامل خطر قابل تغییر برای زوال شناختی هستند.
کمیسیون پیشگیری از زوال عقل 2020 Lancet تخمین می زند که مقابله با انزوای اجتماعی می تواند از چهار درصد موارد زوال عقل در سراسر جهان جلوگیری کند.
با این حال، تحقیقات تا به امروز داده های خارج از آمریکای شمالی و اروپا را بررسی نکرده است. تحقیقات موجود همچنین شامل متغیرهایی است که نشان دهنده ارتباطات اجتماعی خوب است، مانند زندگی با افراد دیگر و ازدواج. به جای اینکه به هر یک از این متغیرها به صورت جداگانه نگاه کنید. این بدان معناست که ما نمی‌توانیم دقیقاً بگوییم که برای پیری مغز سالم به چه نوع یا میزان ارتباطات اجتماعی نیاز داریم.
این تحقیق که توسط مرکز پیری مغز سالم در دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی استرالیا انجام شد، طیف وسیعی از معیارهای ارتباط اجتماعی را مورد بررسی قرار داد تا ببیند کدام یک قوی‌ترین نتایج را در رابطه با کاهش خطر زوال شناختی و زوال عقل دارند. .
دکتر سورج ساطانی، محقق فوق دکترا و کارشناس سلامت اجتماعی در مرکز پیری مغز سالم دانشگاه، گفت: ما در 13 مطالعه بین‌المللی طیفی از اقدامات ارتباط اجتماعی را برای حدود 40000 نفر بررسی کردیم. تجزیه و تحلیل های قبلی مطالعات بین المللی متعدد دارای محدودیت های متعددی است.
ساطانی تصریح کرد: هدف ما بررسی رابطه بین معیارهای مختلف پیوند اجتماعی و میزان تغییر سالانه در شناخت بود. ما داده های طولی از 6 قاره داشتیم، که این را به نماینده ترین تحلیل انجام شده در زمینه ارتباطات اجتماعی و زوال شناختی تبدیل می کند. ما همچنین هر یک از متغیرهای ارتباط اجتماعی را به طور جداگانه بررسی کردیم تا تأثیر آن را بر زوال شناختی مقایسه کنیم.
پروفسور هنری بروداتی، محقق این پژوهش خاطرنشان کرد: این یافته ها پیامدهای اجتماعی-اقتصادی دارد. ما دریافتیم که اشتراک در خانه با یک یا چند نفر و شرکت در یک گروه اجتماعی هفتگی قوی‌ترین نتایج را در بین مطالعات داشته است، که نشان می‌دهد این عوامل مؤلفه‌های اصلی مرتبط با کاهش شناختی کمتر هستند. ما همچنین ارتباطی بین احساس تنهایی نکردن و کاهش نرخ زوال شناختی شناسایی کردیم.
محققان هیچ رابطه معنی داری بین میزان حمایت اجتماعی، حضور فرد محرمانه یا رضایت از رابطه و زوال شناختی پیدا نکردند.
دکتر ریچارد گرلمن، سخنگوی این مطالعه نیز اظهار داشت: داده های 13 مطالعه بین المللی از نتایج جنبش دمانس (جنبشی برای گرد هم آوردن محققان، شرکت ها و جامعه بشردوستانه برای تغییر آینده زوال عقل) در دسترس است. مطالعات پیری برای این مطالعه خاص از آمریکا، اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا سرچشمه گرفته و بخشی از مطالعات حافظه گروهی در یک کنسرسیوم بین‌المللی یا جهانی بود.
پروفسور Perminder Sachdev، یکی از دانشمندان مرتبط با این مطالعه، خاطرنشان کرد که مشارکت محققان پیری مغز از سراسر جهان در این همکاری برای تعیین اینکه کدام عوامل ارتباط اجتماعی مشترک با کاهش حافظه است، تأثیر قابل توجهی بر تغییر سیاست‌ها برای آینده خواهد داشت. آلزایمر و سایر زوال عقل خواهد داشت.
تحقیقات آتی برای تکرار این یافته‌ها و تعیین اساسی اینکه آیا مداخلات در سطح فرد یا جامعه می‌تواند ارتباط اجتماعی را بهبود بخشد و تنهایی را کاهش دهد، مهم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید