کدام مناطق کشور از گرد و غبار رنج می برند؟


کدام مناطق کشور از گرد و غبار رنج می برند؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید لحظه ای و گرد و غبار موقت از فردا شنبه (4 تیر) تا یکشنبه (5 تیر) در جنوب کشور هشدار نارنجی داد. سیستان و بلوچستان
در نتیجه این خطرات رواناب و آبگرفتگی معابر، طغیان فصلی رودخانه، رعد و برق، خسارت ناشی از وزش باد شدید لحظه ای همراه با گرد و غبار موقتی و کاهش دید، احتمال اختلال در پرواز پیش بینی می شود.
در این راستا سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی، پرهیز از تردد و ماندن در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم صعود به ارتفاعات، پارک نکردن خودرو در کنار درختان سقوط کرده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد را توصیه می کند. دستگاه های اجرایی مانند نیروهای امدادی، راه، شهرداری، وزارت نیرو و ….
همچنین این سازمان هشدار نارنجی دیگری نسبت به وزش باد شدید و گرد و خاک در مناطق مستعد طوفان شن و گرد و خاک از امروز جمعه (24 تیرماه) تا یکشنبه (5 تیر) در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی و شرق خراسان رضوی صادر کرده است. . اطلاع داده است.
در نتیجه این خطرات، افزایش گرد و غبار، کاهش شدید دید و کیفیت هوا، احتمال آسیب به تجهیزات حساس به گرد و غبار و صنعت کشاورزی و همچنین احتمال تاخیر یا لغو پروازها و در نتیجه سازمان هواشناسی سازمان برای جلوگیری از خسارات احتمالی، پرهیز از فعالیت در فضای باز، احتیاط در تردد به ویژه خارج از شهرها، آمادگی دستگاه های اجرایی مرتبط مانند نیروهای امدادی، دانشگاه علوم پزشکی، استان ها و … و پرهیز از پرواز با بالگرد و هواپیمای سبک توصیه می شود. .
هشدار زرد سازمان هواشناسی برای بارش باران و رعد و برق، وزش باد شدید گاهی اوقات و احتمال بارش تگرگ در مناطق حساس جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان امروز جمعه (24 تیرماه) و هرمزگان و جنوب کرمان طی روز یکشنبه ادامه دارد. (26 ژوئیه).

در نتیجه این مخاطرات احتمال رعد و برق، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن آب به صورت محدود و موضعی، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب سطوح فصلی پیش بینی می شود و به همین دلیل سازمان هواشناسی کشور هشدار می دهد. در هنگام بالا رفتن از ارتفاعات نه هنگام پارک خودرو، توصیه کرد از ایستادن در بستر رودخانه در اطراف درختان افتاده خودداری شود و در عبور از لبه کانال ها مراقب باشید.

همچنین این سازمان برای وزش گرد و خاک، نفوذ گرد و غبار و وزش باد شدید در استان های فارس، کوگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، خوزستان، ایلام، یزد، کرمان، سمنان و خراسان رضوی امروز جمعه (4 تیر) هشدار زرد دیگری صادر کرده است. خوزستان، ایلام، فارس، شمال بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد و شرق کرمان روز شنبه (4 تیر) و خوزستان و ایلام یکشنبه (5 تیر)

کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال ریزش سنگ از ارتفاع، احتمال آسیب به سازه های موقت و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل از عوارض خطرات ذکر شده است که به همین دلیل سازمان هواشناسی کشور توصیه می کند از این خطرات خودداری شود. قرار دادن افراد آسیب پذیر در فضای باز. وقوع گرد و غبار، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه های ذیربط و تصمیم گیری بر اساس مقررات، مالچ پاشی و سایر اقدامات پیشگیرانه در مراکز نزدیک به مناطق پرجمعیت، عدم توقف و پارک خودروها در اطراف درختان پوسیده و نیمه تمام ساختمان ها و استحکام سازه های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش توصیه شده گلخانه ها.

دیدگاهتان را بنویسید