کاهش 38 درصدی شکایات کیفی مشتریان ایران خودرو


کاهش 38 درصدی شکایات کیفی مشتریان ایران خودرو

اکوپرس – سهراب برفروشان ارتقای کیفیت محصول و افزایش رضایت مشتریان را از اهداف برنامه ریزی و اجرای طرح تحول کیفیت ایران خودرو دانست و با اشاره به نتایج سه شاخص کلیدی که از دستاوردهای این طرح است، گفت: تحلیل و بررسی روند شاخص های کیفی محصولات تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در شش ماهه اول سال 1401 کارایی و اثربخشی اقدامات تعریف شده در طرح تحول کیفیت این شرکت را در قالب 279 پروژه کیفی تایید کرد.

وی افزود: بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی شرکت بازرسی استاندارد ایران (ISQI) در ممیزی کیفی محصولات مرتبط با تولید در مردادماه سال جاری، وضعیت نتیجه منفی سبد محصولات مسافرتی گروه صنعتی ایران خودرو نسبت به سال گذشته 11 درصد بهبود نشان می دهد. میانگین محصولات تولید شده در سال 1400. بیشترین پیشرفت ها مربوط به پلتفرم های تارا، دناپلاس و پارس است.
قائم مقام کیفیت ایران خودرو با بیان اینکه در حوزه رضایت مشتریان از فرآیند فروش با کسب امتیاز رضایت 708 در مردادماه امسال به رشد 44 امتیازی نسبت به امتیاز رضایت در سه ماهه گذشته دست یافتیم. سال 1400 و گفت: اینگونه بود که توانستیم 31 به امتیاز رضایت بالاتر از متوسط ​​از خدمات تجاری در صنعت دست یابیم.
وی تصریح کرد: بر اساس نتایج ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در شاخص کیفیت تحویل خودرو به مشتری (HO) 715 امتیاز کسب کردیم که نسبت به امتیاز کسب شده در پایان سال 1400، 18 امتیاز بهبود داشتیم. .
برفروشان با اشاره به دیگر دستاوردهای قابل توجه گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: ابلاغ و اجرای طرح تضمین کیفیت ویژه موتور و گیربکس تارا خودرو ظرف مدت شش ماه پس از تحویل برای خودروهای تحویلی از ابتدای تیرماه 1401 به صورت پایلوت، کاهش می یابد. عیوب مرتبط با تنظیم درب ها، بهبود سکوت نسبی داخل محصول پارس، تکمیل فرآیند عیب یابی با نصب هشت میز تست داغ در موتورهای TU5 و EF7 و استفاده از سیستم QR Code خودروها، برای افزایش قابلیت ردیابی محصول، دستاوردهای اصلی این خودروساز در زمینه کیفیت مورد توجه قرار گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید