کاهش طلای انس ادامه دارد


کاهش طلای انس ادامه دارد

اخبار بورسا: طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح دو هفته اخیر در روز چهارشنبه، با 1.8 درصد کاهش به 1663.70 دلار در هر اونس رسید و طلای آمریکا 0.11 درصد کاهش یافت و به 1664 دلار و 70 سنت رسید.

شاخص دلار پس از رسیدن به پایین ترین سطح خود از 20 سپتامبر تاکنون، اندکی تغییر کرد. دلار ضعیف تر، طلای دلاری را برای خریداران خارجی ارزان تر می کند.

بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری آمریکا از بالاترین رقم چند ساله که در هفته گذشته به ثبت رسیده بود، کاهش یافت. انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره را به میزان 75 واحد در پایان نشست سیاست گذاری خود در 1-2 نوامبر اعلام کند.

طلا نسبت به افزایش نرخ بهره در ایالات متحده بسیار حساس است، زیرا این امر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می دهد و در عین حال دلاری را که در آن ارزش گذاری می شود افزایش می دهد.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه مجدداً نرخ بهره را افزایش خواهد داد و گام بزرگ دیگری در تشدید سیاست ها برای مقابله با افزایش تورم برداشته است. کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: بانک‌های مرکزی باید به افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم ادامه دهند.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 19.61 دلار تغییر در هر اونس، پلاتین با 0.1 درصد افزایش به 952.62 دلار و پالادیوم 0.8 درصد افزایش یافت و به 1979.30 دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید