کارمندان توییتر نگران تصمیم جدید ایلان ماسک هستندنامه سرگشاده ای که توسط تعداد نامعلومی از کارمندان توییتر به هیئت مدیره توییتر و مدیرعامل خریدار جدید توییتر تسلا ارسال شده است، در داخل این شرکت دست به دست می شود.

به گزارش ایتنا از مهر، این نامه پس از انتشار گزارشی در واشنگتن پست منتشر شد که ادعا کرد مالک جدید توییتر می خواهد 75 درصد از حدود 7500 کارمند توییتر را اخراج کند. در این نامه آمده است: «برنامه اخراج 75 درصد از کارکنان توییتر به توانایی توییتر برای ارائه خدمات عمومی آسیب می رساند. تهدیدی به این بزرگی بی دقت و بی پروا است، اعتماد کاربران و مشتریان ما را به پلتفرم توییتر تضعیف می کند و تلاشی آشکار برای ارعاب کارمندان است. ما نمی توانیم وظایف خود را در محیطی پر از آزار و اذیت و تهدیدهای مداوم انجام دهیم.

این نامه همچنین شامل فهرستی از خواسته های «مدیریت فعلی و آینده» این شرکت است. نویسندگان نامه علاوه بر تأکید بر لزوم اجرای «سیاست‌های اخراج عادلانه برای همه کارگران»، از مالکان جدید توییتر می‌خواهند مزایای فعلی کارکنان، از جمله توانایی کار از راه دور را حفظ کنند.

این نامه همچنین به شکاف ایدئولوژیکی بالقوه بین برخی از کارمندان توییتر و مدیرعامل جدید این شرکت که گفته می شود کمتر تبلیغ می شود، اشاره می کند. در این نامه آمده است: «ما از مدیر جدید توییتر می‌خواهیم که بر اساس نژاد، جنسیت، گرایش سیاسی یا عقیده و غیره بین کارکنان تبعیض قائل نشوند.

مشخص نیست چند نفر از کارمندان توییتر نامه را امضا کرده اند. اما این نشانه دیگری از این است که کارمندان توییتر تحت رهبری جدید چقدر اوضاع آشفته می تواند داشته باشد. پس از یک ماه مبارزه قانونی، به نظر می رسد خرید توییتر تا 28 اکتبر نهایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید