پکیج نظافت و گرمایش استخر یا موتورخانه


به گزارش تبلیغاتی ساختمان: گرمایش محیط و فضاهایی مانند استخر با دو وسیله مختلف از جمله پکیج درمان و گرمایش استخر و موتورخانه فراهم شده است. هر دو وظیفه مشترک دارند و تفاوت ها و شباهت هایی دارند. اما اینکه کدام یک بهتر است و می تواند نیاز ما برای تولید گرما در محیطی مانند استخرها را برآورده کند موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. باید مزایا و معایب هر کدام بررسی شود و سپس با توجه به این مواد می توان مقایسه مناسبی بین آنها انجام داد.

3 دقیقه 1پکیج و موتورخانه چیست؟

قبل از اینکه به مقایسه عملکرد و مزایا و معایب موتورخانه و پکیج تصفیه و گرمایش استخر بپردازیم، بهتر است کمی بیشتر با این دو دستگاه آشنا شویم.

پکیج چیست؟

پکیج یکی از امکانات مربوط به تصفیه و گرمایش است که عملکرد آن مربوط به گرم کردن آب استخرها می باشد. اما انواع دیگری از پکیج ها وجود دارد که علاوه بر آب استخر، آب گرم، محیط اطراف استخر، می تواند آب گرم سرویس بهداشتی، رختکن و حمام را نیز تامین کند. در نتیجه با نصب سریع و آسان پکیج گرمایشی می توان هوا و آب گرم را به محیط های مختلف منتقل کرد.

کمپر چیست؟

موتورخانه یکی دیگر از تجهیزات گرمایشی است که با استفاده از سیستم های تبادل حرارتی می تواند محیط را گرم نگه دارد. این دستگاه ها در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفته اند و در بسیاری از محیط ها جای گرم کن های فضا را به عنوان وسیله گرمایش گرفته اند. برای استفاده از این وسیله نیاز به تهیه موتورخانه ای بود که می توانست بخشی از انبار یا اتاقی در مجموعه باشد. لوازم تشکیل دهنده این تجهیزات شامل سختی گیر، دیگ یا دیگ آب گرم، مشعل برای گرمایش آب، لوله های انتقال آب سرد و گرم و … می باشد. با استفاده از این تجهیزات می توانید آب گرم مورد نیاز برای استفاده را تهیه کنید.

آشنایی با مزایای پک و کمپر

قبل از اینکه بتوانیم موتورخانه یا پکیج را با هم مقایسه کنیم، بهتر است مزیت های هر کدام را بدانیم. در این صورت انتخاب راحت تری خواهید داشت.

مزایای پکیج گرمایشی

با انتخاب پکیج درمان و گرمایش استخر می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

نیازی به فضای بزرگ ندارند

ردپای بسیار کوچک این تجهیزات فضای زیادی را برای قطعات دیگر در اختیار قرار می داد. برای نصب پکیج نیازی به در نظر گرفتن اتاق یا محیط بزرگ ندارید.

امکان تنظیم دما وجود دارد

با توجه به اینکه پکیج می تواند همزمان آب گرم و هوای راحت تولید کند، قابلیت تنظیم دما و آب گرم با محیط یکی از مهمترین مزایای این بخاری می باشد. امکان تنظیم دمای هر بخش وجود دارد و در هر زمان با توجه به نیاز می توان دمای محیط های مختلف را کم یا زیاد کرد.

راه اندازی آسان و بدون دردسر

امکان نصب و دسترسی آسان را دارد. برای نصب آنها به مهارت و تجربه بالایی نیاز نیست و فردی با دانش کمی از این دستگاه ها می تواند آنها را نصب و راه اندازی کند.

صدای بسیار کم

این دستگاه ها صدای بسیار کمی تولید می کنند. در نتیجه آرامش محیط هایی مانند خانه، استخرهای عمومی یا تفریحی تضمین شده و صدای بلندی از موتورخانه به گوش نمی رسد.

ضریب ایمنی بالا

ضریب ایمنی بالای این دستگاه ها بسیار بالاست. در نتیجه هیچ نگرانی بابت آتش سوزی و این چیزها وجود ندارد. در این دستگاه ها سنسور آتش وجود دارد که ضریب امنیتی آنها را افزایش می دهد.

نگهداری آسان

نگهداری از این وسایل بسیار آسان است. در دسترس بودن پکیج استخری امکان یافتن ایرادات و رفع ایراد در کمترین زمان ممکن را فراهم می کند.

1 دقیقه 1مزایای یک کمپر چیست؟

حالا به مزایا گرمایش استخر با پکیج با انعکاس آشنا هستیم، بهتر است کمی بیشتر روی مزیت های موتورخانه تمرکز کنیم. در این مورد، انتخاب هر یک آسان تر است. مزایای این تجهیزات عبارتند از:

طول عمر طولانی

طول عمر طولانی این امکانات باعث می شود کمتر نیازی به تغییر یا جایگزینی آنها باشد. اگرچه سرویس آنها باید به صورت مستمر انجام شود، اما سال هاست که می توانید بدون نگرانی از موتورخانه های آبگرمکن استخر کمک بگیرید…

امنیت او

با توجه به اینکه موتورخانه معمولا در فضایی خارج از استخر مشاهده می شود، پس در صورت بروز مشکلاتی مانند آتش سوزی یا … مشکلی برای افراد پیش نخواهد آمد. به طور معمول موتورخانه مکانی است مانند زیرزمین یا انبار یا بخشی از مجموعه که بازدید و استفاده نمی شود.

معایب پکیج گرمایشی و محفظه موتور چیست؟

هر دستگاه علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است معایبی نیز داشته باشد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید این لوازم، با معایب هر کدام آشنا شوید.

معایب پکیج چیست؟

اگرچه پکیج ها بهترین تجهیزات گرمایش استخر در فضای باز هستند، اما استفاده از آنها معایبی نیز دارد:

اشغال فضای داخلی

یکی از معایبی که می توان برای این تجهیزات در نظر گرفت فضایی است که در داخل استخر اشغال می کند. اگرچه این فضا محدود است، اما می تواند فضای پرت کننده ای را در داخل ایجاد کند.

زندگی طولانی

پکیج گرمایش بیشتر از موتورخانه است.

برای سایزهای بزرگ قابل استفاده نیست

پکیج گرمایشی برای اتاق های بزرگتر از 1000 متر قابل استفاده نیست. زیرا واکنش نشان نمی دهد و نمی تواند هوا و آب گرم لازم را تامین کند. در صورت استفاده از پکیج لازم است برای گرم کردن استخرهای بزرگتر بخاری دیگری در نظر بگیرید.

آشنایی با معایب موتورخانه

موتورخانه روش قدیمی گرمایش استخر روباز است و بنابراین استفاده از آن معایب زیادی دارد:

عدم توانایی در تنظیم دما

یکی از معایب بزرگ موتورخانه ها عدم توانایی در تنظیم دمای محیط است. از آنجایی که از ترموستات جداگانه استفاده نمی شود و تمام قطعات باید در یک دما باشند. همچنین مشعل موتورخانه قابل تنظیم نیست.

هزینه های نگهداری بالا

با توجه به اینکه املاح معدنی زیادی در آب رسوب می کنند، بنابراین آبگرمکن یا دیگ بخار باید در فواصل زمانی معین تمیز شوند. این کار مستلزم صرف هزینه زیادی است.

بسته چگونه کار می کند؟

برای آشنایی بیشتر با عملکرد و مقایسه دو دستگاه، بهتر است نحوه عملکرد هر کدام را بیاموزید. نحوه کار پک بدین صورت است که آب ابتدا از ورودی به پک وارد می شود و سپس با کمک سوخت گاز، آب گرم شده و در پک به گردش در می آید. همانطور که گفتیم پکیج هم می تواند هوا را گرم کند و هم آب گرم تولید کند. در نتیجه بخشی از این آب گرم شده برای بالا بردن دمای محیط و بخشی برای گرم کردن آب مصرفی استفاده می شود. خط لوله این دو مسیر تقسیم شده و آب به صورت مشخص در قسمت های مربوطه جریان دارد.

موتورخانه چگونه کار می کند؟

نحوه کار موتورخانه بدین صورت است که ابتدا آب وارد سختی گیر شده و تمامی املاح معدنی و سختی آب خارج می شود. سپس وارد دیگ یا دیگ آب گرم می شود. آب داخل دیگ با استفاده از مشعل گرم می شود و سپس به سیستم های تبادل حرارت منتقل می شود. این سیستم ها می توانند شامل گرمایش، گرمایش از کف، رادیاتور و…

2 دقیقه 1پکیج بهتره یا موتور؟

همانطور که گفته شد، مقایسه این دو بخاری آسان است. برای مقایسه موتورخانه و پکیج گرمایشی می توان موارد زیر را ذکر کرد:

  • موتورخانه نسبت به پکیج گرمایشی به فضای بیشتری نیاز دارد و فضای بیشتری را اشغال می کند.
  • تنظیم دما در موتورخانه به طور مستقل برای هر قسمت امکان پذیر نیست. هنگام استفاده از پکیج امکان افزایش یا کاهش دما بر حسب نیاز وجود دارد.
  • ضریب ایمنی موتورخانه به دلیل قرار گرفتن در محیطی خارج از فضای داخلی بیشتر است. احتمال بروز مشکلاتی مانند گازگرفتگی پکیج وجود دارد. اما امروزه قرار دادن سنسورهای مختلف این امکان را کاهش داده است.
  • موتورخانه برای داشتن عمر طولانی نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد. در نتیجه باید هزینه زیادی برای خرید، نصب و نگهداری در نظر گرفته شود.
  • صدای تولید شده توسط پکیج گرمایشی بسیار کمتر از صدای موتورخانه است.

آخرین کلمه

در این مقاله با مزایا و معایب و عملکرد هر دو دستگاه آشنا شدیم. اگر قصد دارید انرژی حرارتی لازم برای هر اتاق را به صورت جداگانه و همچنین صرفه اقتصادی داشته باشید، پکیج مناسب ترین گزینه است. همچنین باید گفت که صدای این دستگاه ها بسیار کمتر بوده و فضای کمی را اشغال می کنند. اما برای فضاهای بزرگ بهتر است از موتورخانه کمک بگیرید; زیرا موتورخانه برای فضاهای بالای 1000 متر مربع مناسب تر است. همچنین اگر نمی خواهید بخاری داخل آن قرار دهید، موتورخانه بهتر از پک بخار است.

بزرگترین مزیت پکیج گرمایشی نسبت به موتورخانه، قابلیت گرم کردن همزمان هوای محیط و آب گرم است. اگر موتورخانه فقط برای گرمایش فضا استفاده می شود. مجموعه افرار به عنوان یکی از تامین کنندگان انواع پکیج های گرمایشی می تواند اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب پکیج مناسب را در اختیار شما قرار دهد. همچنین می توانید بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با قیمت مناسب از این فروشگاه خریداری کنید.

توجه: این آگهی یک آگهی رپورتاژ است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید