ویرایش بالاخره به توییتر آمد!پس از سال ها درخواست از توییتر برای اضافه کردن دکمه ویرایش، سرانجام کاربران آن را دریافت کردند. این گزینه هنوز در ایالات متحده موجود نیست، اما توییتر اعلام کرده است که کاربران آمریکایی به زودی به این ویژگی دسترسی خواهند داشت. انتظار می رود این ویژگی در بازارهای دیگر نیز موجود باشد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مشترکین «توئیتر بلو» که با ارسال توییت متوجه اشتباه تایپی شده اند، 30 دقیقه فرصت دارند آن را ویرایش کنند. در این مدت، کاربران می توانند تا پنج بار تغییراتی در توییت ایجاد کنند. برای شفافیت بیشتر، زمان آخرین ویرایش توییت نمایش داده می شود و کاربران می توانند با کلیک بر روی اطلاعات زمان، کل تاریخچه ویرایش پیام را مشاهده کنند.

توییتر در ماه آوریل اعلام کرد که آزمایش دکمه ویرایش را آغاز کرده است. شواهد قبلی وجود داشت مبنی بر اینکه این ویژگی ممکن است شامل صفحه تاریخچه ویرایش باشد. توییتر در اوایل سپتامبر اعلام کرد که دکمه ویرایش را ایجاد کرده است و در اواخر همان ماه یک توییت آزمایشی منتشر کرد و چند روز بعد دکمه ویرایش شروع به انتشار کرد.

این شرکت همچنان مشغول آزمایش فنی این ویژگی است که در بخش آزمایشگاه های سرویس پنج دلاری در ماه “تویتر آبی” موجود است. همچنین، طبق صفحه پشتیبانی توییتر، کاربران فقط می‌توانند توییت‌های اصلی و «توئیت‌های نقل قول» (نظراتی که روی یک توییت داده شده است) را ویرایش کنند. بسیاری از انواع توییت‌ها، مانند رشته‌های توییت، پاسخ‌ها، ریتوییت‌ها، توییت‌های پین‌شده، توییت‌های سوپراستریم و توییت‌هایی که با استفاده از برنامه‌های دیگر نوشته شده‌اند، قابل ویرایش نیستند.

به گفته وب سایت Engget، البته این تازه آغاز راه است. رویکرد توییتر به دکمه ویرایش منطقی است زیرا سعی می کند تا حد امکان شفاف باشد. اگر توییتر دکمه ویرایش را در دسترس همه قرار دهد، کاربران می توانند اشتباهات املایی را تصحیح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید