وزیر ارتباطات با تمجید از تریبون های ایرانی: جایگزینی برای اینستاگرام داریم!وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون حدود 50 درصد پیشرفته هدف ارائه یک شبکه پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه است تا انواع پرسرعت و پرسرعت خدمات باکیفیت به مردم ارائه شود.

به گزارش ایتنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه مشترک کمیسیون های صنایع، معادن و فرهنگ امروز برگزار شد و نمایندگان مجلس نسبت به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، اقدامات وزارت ارتباطات ابراز نگرانی کردند. و نهادهای مرتبط برای حمایت از فضای مجازی کسب و کار و حل مشکل ارتباطی پاسخ دادند.
وی افزود: مطابق با اجرای شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون حدود 50 درصد پیشرفت داشته است. هدف ارائه یک شبکه پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه است تا انواع پرسرعت و پرسرعت خدمات باکیفیت به مردم ارائه شود.

عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: با توجه به شرایطی که دستگاه های امنیتی کشور به ما اطلاع داده اند و محدودیت هایی که در برخی تریبون های خارجی ایجاد شده است، ما به عنوان وزارت ارتباطات که وظیفه داریم در این محدودیت ها ارتباط برقرار کنیم، تلاش کردیم که این محدودیت ها را تقویت کنیم. و ایجاد ظرفیت داخلی ما به پلتفرم های داخلی کمک می کنیم تا بتوانند ارتباط افراد با یکدیگر و مشکلات تجاری را بپذیرند و مدیریت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز ظرفیت داخلی بسیار خوبی در همه بخش ها داریم، افزود: در حالی که پلتفرم های آمریکایی در بسیاری از کشورهای اروپایی موضوعات خرید و فروش، جابجایی مسافر و … را پوشش می دادند، امروز ظرفیت داخلی خود را داریم. ، آنها کار میکنند.

زارع پور تصریح کرد: شاید برای اولین بار با وجود اینکه به دلیل شرایط امنیتی کشور محدودیت هایی بر روی اینترنت بین الملل در ساعات خاصی اعمال می شود اما تمامی سرورها و سرویس های داخلی کشور به صورت 100 درصد کار می کنند.
وی افزود: برنامه ویژه ای برای حمایت از بسترها و ظرفیت های داخلی برای تقویت زیرساخت های سخت افزاری و ظرفیتی در نظر گرفته ایم تا بتوانند خدمات مورد نیاز مردم را با کیفیت و سرعت بالا ارائه دهند. طی دو هفته گذشته که محدودیت ها به دلیل شرایط امنیتی در کشور اعمال شده است، تمام تلاش خود را به صورت شبانه روزی برای ارتقای کیفیت آنها انجام داده ایم.

به گفته زارع پور: «ظرفیت داخلی اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیست. من مردم را به استفاده از ظرفیت داخلی تشویق می‌کنم زیرا قابلیت‌هایی دارد که گاهی در برخی نسخه‌های خارجی وجود ندارد.»

به گزارش ایتنا، سخنان جدید وزیر ارتباطات به شایعات ادامه فیلترینگ در پلتفرم های جهانی مانند اینستاگرام و واتس اپ دامن زده است.

بیانیه وزیر ارتباطات: جایگزین داخلی برای اینستاگرام داریمعیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری نیز در پاسخ به اینکه محدودیت های اینترنتی چه زمانی برداشته می شود؟ وی گفت: تصمیم گیری در این مورد به عهده من نیست، شما باید از وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت ملی بپرسید.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ارتباطات به عنوان متولی امر بر موضوع رفع محدودیت های اینترنتی نظارت دارد یا خیر، افزود: بله; ما در حال رصد و در عین حال تقویت ظرفیت های داخلی هستیم تا مردم در دوره محدودیت های کاری معطل نشوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به جای اینستاگرام از چه بستری استفاده می شود، ادامه داد: ظرفیت داخلی وجود دارد.


دیدگاهتان را بنویسید