وابستگی 585 هزار واحد تولیدی و صنعتی به برق


وابستگی 585 هزار واحد تولیدی و صنعتی به برق

اخبار بورساعلی اکبر محرابیان وزیر نیرو اظهار داشت: تامین آب و برق مردم در سراسر کشور یکی از اساسی ترین اولویت ها و ماموریت های وزارت نیرو است و اقدامات موثری برای انجام وظایف محوله انجام داده ایم.

وی افزود: استان بوشهر نقش مهمی در تامین سبد انرژی کشور دارد و راه اندازی سیکل ترکیبی در عسلوه برای تثبیت برق و صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می شود.

وزیر نیرو با تبریک به مردم برای صرفه جویی در تابستان سال جاری خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در بحث مصرف برق و آب یک موضوع ضروری است و رسانه ها و افراد تاثیرگذار جامعه در این زمینه وظیفه بزرگی دارند.

محرابیان از افزایش چشمگیر ظرفیت تولید برق کشور خبر داد و گفت: ظرفیت تولید برق کشور در یک سال گذشته بیش از 6 هزار مگاوات افزایش یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 برابر شده است.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از استان های مختلف به معنای شناخت مشکلات و دغدغه های مردم است و در بوشهر نیز ضمن افتتاح چندین پروژه با مشکلات زیرساختی آشنا می شویم.

وزیر نیرو خطاب به واحدهای صنعتی و تولیدی برای صرفه جویی در مصرف برق تصریح کرد: اگر موسسات بزرگ صنعتی، تجاری و بازرگانی برای بهینه سازی مصرف برق اقدامی نکنند، مشکلاتی به وجود می آید.

محرابیان با بیان اینکه 585 هزار واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط ​​در کشور وابستگی شدید به برق دارند، گفت: از مجموع 640 هزار واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط ​​کشور، 585 هزار واحدی که بیشترین اشتغال را دارند پر برق هستند. وابسته آنها به برق وابسته هستند که نیاز به صرفه جویی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید