هیئت مدیره گاز “شرق” در سودآوری!


عملکرد متفاوت با درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

اخبار بورسا:

در گزارش فعالیت ماهانه ای که شرکت ایران خودرو دیزل در مهرماه امسال به سهامداران اعلام کرد، به درآمد عملیاتی قابل توجهی بالغ بر 3.574 میلیارد تومان دست یافت که مجموع درآمد به 14.984 میلیارد تومان رسید.

میزان درآمدی که شرکت ایران خودرو دیزل از فروش محصولات خود در مهرماه امسال شناسایی کرد، مربوط به فروش خودروهای سنگین در بازار داخلی است. از ابتدای سال مالی تاکنون درآمد این شرکت دیزلی از محل فروش خودرو در بازار داخلی بوده است.

خاور درآمد ماهیانه ای را که تا ابتدای نیمه دوم سال مالی خود اعلام کرد، 88 درصد بیشتر از میانگین درآمد 6 ماهه گذشته بود، «خاور» میزان سرمایه ثبت شده خود را در این دوره گزارش 8.636 میلیارد تومان اعلام کرد.

درآمد عملیاتی Iztok همچنان در صدر است

شرکت ایران خودرو دیزل در ابتدای نیمه دوم سال مالی 3 میلیارد و 322 میلیون تومان (1.316 درصد) نسبت به مهرماه سال گذشته افزایش را در صورت های مالی خود به ثبت رساند.

«خاور» با رشد درآمدی که در سال مالی منتهی به اسفند 1401 به جای گذاشت، نشان داد که نسبت به کل درآمد سال مالی گذشته 319 درصد افزایش داشته است.

عملکرد متفاوت با درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

با توجه به نمودار فوق، ایزتوک موفق شد روند صعودی خود را نسبت به سال مالی گذشته ادامه دهد، زیرا از ابتدای سال مالی تاکنون بیشترین میزان درآمدی که دریافت شده مربوط به شهریور ماه امسال بوده است.

بر اساس فعالیت ماهانه خاور در مهرماه، بیشترین تقاضا برای کامیون های سنگین بوده که 3.62 میلیارد تومان از فروش آنها درآمد داشته است. همچنین میزان درآمد حاصل از فروش این خودرو نیز 86 بوده است. درصد از درآمد شرکت در ماه اکتبر.

نرخ فروش کامیون های سنگین در مهرماه 2 میلیارد و 146 میلیون تومان ثبت شد که این میزان نسبت به ماه گذشته 5 درصد افزایش داشت که بیشترین میزان فروش محصول “خاور” متعلق به اتوبوس ها با نرخ 2 میلیارد و 943 است. میلیون تومان روی دستگاه بود.

عملکرد متفاوت با درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

یکی دیگر از محصولات درآمدزای «خاور» مربوط به فروش «ون و وانت» بود که پس از کامیون های سنگین با درآمد 445 میلیارد تومانی در جایگاه دوم قرار گرفت.

همانطور که گفته شد مجموع درآمد ایران خودرو دیزل در 7 ماه گذشته به 14.984 میلیارد تومان رسید که این درآمد شناسایی شده 135 درصد از درآمد این شرکت را در سال مالی گذشته پوشش داده است.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید