هشدار سیستم همتا به همتا آیفون 14بیش از یک ماه از ورود غیر رسمی آیفون 14 به کشور می گذرد و خریداران با مشکل فعال سازی این گوشی ها مواجه شده و دائماً رجیستری گوشی های خود را دنبال می کنند. حتی برخی از خریداران آیفون 14 گزارش می دهند که آنتن آنها قطع شده است.

اما به گزارش ایتنا از ایسنا، ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر آیفون 14 به صورت رسمی وارد کشور نشده است، به همین دلیل شناسه گمرکی این محصول در سامانه ها ثبت نشده و تجار نمی توانند سفارش و ترخیص را ثبت کنند. حتی اگر این مدل از گوشی ها برای استفاده شخصی از طریق مسافر وارد کشور شود، از آنجایی که شناسه در سامانه ها ثبت نشده است، امکان ثبت نام وجود ندارد.
همچنین تاکید می شود زمان خاصی برای ثبت سفارش این مدل گوشی و نحوه تامین ارز برای آن اعلام نشده است.

در همین زمینه، سمانه همتا اعلام کرد: پس از انتشار اخبار جنجالی در رسانه ها و سوالات مکرر مردم درباره وضعیت آیفون 14، وی از عدم واردات قانونی این مدل از گوشی ها خبر داد که تمامی گوشی های آیفون 14 در بازار قاچاق بنابراین اکیداً به کلیه سندیکاها توصیه می شود تا زمان مشخص شدن وضعیت واردات قانونی آیفون 14 از خرید و فروش آیفون 14 خودداری کنند.

متأسفانه اتحادیه های صنفی با وعده هایی این گوشی ها را به مردم می فروشند که باید از سوی اتحادیه ها و نهادهای نظارتی مربوطه بررسی شود.

لازم به ذکر است که استعلام احراز هویت سیستم همتا، این گوشی ها را قاچاق اعلام می کند. امکان استعلام اصالت با ارسال شناسه 15 رقمی IMEI به سامانه همتا از پورت ها با کد دستوری *#7777، وب سایت hamta.ntsw.ir و اپلیکیشن همتا وجود دارد.

شناسه IMEI را می توان با شماره گیری کد دستوری *#06# روی دستگاه یا از جعبه مشاهده کرد. همچنین به محض قرار دادن سیم کارت، سامانه همتا این گوشی ها را قاچاق اعلام می کند.

دیدگاهتان را بنویسید