هر زردآلو و آلو چند کیلوگرم میوه تولید می کند؟


هر زردآلو و آلو چند کیلوگرم میوه تولید می کند؟

نهال زردآلو و آلو از پرفروش ترین نهال های میوه بوده و عملکرد خوبی دارد. زردآلو یکی از محبوب ترین و زودرس ترین میوه های هسته دار است. میوه آلو نیز ارزش غذایی خوبی دارد و برای تهیه برخی غذاها استفاده می شود. یقیناً میوه ای که مستقیماً از درخت چیده می شود بسیار شیرین تر و آبدارتر است. بنابراین، هر چه سریعتر میوه های باغ زردآلو و آلو را به دست مشتریان برسانید، میوه تازه تر و خوش طعم تر خواهد بود و محصول باغی شما تقاضای بیشتری خواهد داشت. بنابراین، یکی از سؤالات مهم در هنگام کاشت نهال زردآلو و آلو این است که بدانیم یک زردآلو و آلو رسیده چند میوه تولید می کند.

طبق مطالعات، یک درخت زردآلو و آلو رسیده بین 20 تا 40 کیلوگرم میوه تولید می کند. باردهی هر رقم از این نهال ها بسته به نوع آن می تواند چند ماه زودتر یا چند ماه دیرتر باشد. با این حال، میوه رسیده فقط برای چند هفته روی درخت موجود است.

خرید بهترین ارقام نهال زردآلو جهاد کشاورزی
خرید بهترین ارقام نهال زردآلو جهاد کشاورزی

چقدر طول می کشد تا یک درخت زردآلو و آلو میوه بدهد؟

اکثر درختان زردآلو و آلو باید پس از رسیدن به سن 3 تا 4 سالگی میوه بدهند، اما معمولاً تا 5 تا 7 سالگی به حداکثر عملکرد خود نمی رسند. با این حال، اکثر درختانی که به صورت تجاری فروخته می شوند، نهال های پیوندی هستند که حداقل دو و گاهی سه سال عمر دارند. این بدان معناست که باغداری که نهال زردآلو و آلو را از یک نهالستان معتبر خریداری می کند، باید یک تا دو سال پس از کاشت صبر کند تا میوه رشد کند. پس از مشورت با خرید نهال زردآلو و آلو، شما می توانید در مورد ویژگی های هر گونه مختلف بیشتر بدانید.

آیا کاشت گونه های گرده افشان برای تولید زردآلو و آلو ضروری است؟

اکثر انواع زردآلو درختانی خود گرده افشان هستند، به این معنی که درخت به تنهایی میوه می دهد. با این حال، کاشت دو رقم مختلف که به طور همزمان گل می دهند، با کمک به گرده افشانی متقابل، عملکرد آنها را افزایش می دهد. دوره گلدهی اکثر ارقام زردآلو و آلو با هم همپوشانی دارند، بنابراین هر دو گونه درختی مختلف احتمالاً عملکرد را افزایش می دهند.

لازم به ذکر است که با وجود زمان گلدهی مشابه، زمان باردهی ارقام مختلف نهال زردآلو و آلو متفاوت است، بنابراین در انتخاب ارقام زودرس و دیررس دقت کنید. این باعث می شود دوره نسبتا کوتاه چیدن میوه تا چند هفته افزایش یابد.

تجربه نشان داده است که بهتر است در باغی که نهال زردآلو و آلو می کارید چندین نوع نهال میوه دیگر از جمله گیلاس، شلیل و هلو بکارید تا به تولید میوه بیشتر کمک کنید. رشد این درختان منجر به تولید میوه های متوالی در یک دوره سه ماهه می شود. یعنی ابتدا گیلاس، سپس زردآلو، شلیل/هلو و در نهایت آلو تولید می شود.

صرف نظر از اینکه چه تعداد نهال زردآلو را برای خرید و کاشت انتخاب می کنید و یا اینکه انواع نهال آلو یا سایر میوه های هسته دار را انتخاب می کنید، توجه به آب و هوا و میزان سرما و گرما در باغ بسیار مهم است.

بهترین انواع مواد کاشت زردآلو و آلو را می توانید خریداری کنید

قیمت عمده فروشی نهال زردآلو
قیمت عمده فروشی نهال زردآلو
 • نهال کمیاب زردآلو
 • نهال زردآلو قند رسیده
 • نهال زردآلو شاهرودی
 • نهال زردآلو رکسانا
 • نهال زردآلو و انبه
 • نهال زردآلو دیررس عسکرآباد
 • نهال زردآلو سلطنتی
 • نهال زردآلو رجبعلی
 • نهال زردآلو
 • نهال زردآلو تبریز
 • نهال آلو قطره طلایی
 • نهال آلو ماراژ
 • الگوی نهال آلو کالیفرنیا
 • نهال آلو زرد بخارا
 • نهال آلو اختر
 • نهال آلوچه بهشتی
 • نهال آلو تخم مرغ لواسان

نکات مهم در کاشت نهال زردآلو

بسته به اینکه زمستان های باغ شما چقدر سرد است، بهتر است درختان زردآلو را در اواخر زمستان یا اوایل بهار بکارید. دلیل اصلی این است که در این زمان از سال می توانید نهال های جوان تری را با ریشه های تازه تر خریداری کنید. هزینه خرید نهال زردآلو گلدانی بیشتر از خرید عمده نهال بدون گلدان است.

بعد از خرید نهال، قدم بعدی تهیه مکان مناسب برای کاشت آن در باغ است. یک نقطه آفتابی برای نهال ها انتخاب کنید که حداقل 8 ساعت در روز به آفتاب دسترسی داشته باشد. مرحله بعدی آماده سازی خاک است، درختان زردآلو به طور کلی خاک غنی و مرطوب با مقدار زیادی کمپوست را ترجیح می دهند. همچنین، خاک باید کمی اسیدی باشد، pH 6.5 تا 7.0 ایده آل است. در صورت لزوم، برای رشد بهتر نهال های جوان و ظریف، یک تکیه گاه برای آنها تعیین کنید.

برای کاشت نهال زردآلو، سوراخی به عرض حدود 30 سانتی متر حفر کنید، پس از اینکه درخت به درستی قرار گرفت، آن را تا سطح آن پر کنید و مطمئن شوید که حفره های هوا در سوراخ وجود ندارد. خاک را به خوبی آبیاری کنید و یک لایه ضخیم از مالچ ارگانیک اضافه کنید. در سال های بعد که نهال ها کم کم رشد می کنند، برنامه ریزی صحیح هرس و کوددهی را فراموش نکنید.

یک آلو چند کیلوگرم میوه تولید می کند؟

خرید نهال آلو، گزینه ای است که پس از خرید نهال زردآلو اهمیت می یابد. آلو یک میوه هسته دار محبوب است که به طور گسترده در دسترس است. آلوها را می توان به دو گروه اصلی “ژاپنی” و “اروپایی” طبقه بندی کرد. انواع آلو ژاپنی تمایل به تولید میوه های بزرگتر از گونه های اروپایی دارند و پوست قرمز و زرد دارند.

یک درخت آلو معمولا به طور متوسط ​​20 کیلوگرم آلو یا بیشتر در سال تولید می کند، اما این مقدار بسته به نوع درخت می تواند بسیار متفاوت باشد. عملکرد برخی از انواع نهال آلو از 2.5 کیلوگرم در یک سال تا حدود 40 کیلوگرم متغیر است. برای برخی از نهال های بالغ آلو، این میزان تولید میوه ممکن است به تدریج افزایش یابد.

صرف نظر از نوع درخت آلویی که برای خرید انتخاب می کنید، اکثر گونه ها تا زمانی که درخت 3 تا 4 ساله نشود محصول خوبی تولید نمی کنند. اکثر نهال هایی که به فروش می رسند معمولاً 2 ساله هستند، یعنی باید 1-2 سال بعد از کاشت صبر کنید تا میوه به دست آید.

هنگام کاشت درخت آلو، در بیشتر موارد برای اطمینان از گرده افشانی متقاطع، کاشت دو درخت ضروری است. نهال آلو و نهال گرده افشان باید با هم سازگار باشند. دلیل آن این است که برای موفقیت آمیز بودن گرده افشانی، گلدهی دو درخت باید همزمان اتفاق بیفتد. با این حال، انواع خود بارور وجود دارد که می توان آنها را به صورت جداگانه کاشت، اما میوه ها به احتمال زیاد کوچکتر هستند. نیاز سرمایی هنگام کاشت نهال آلو بسیار مهم است.

یکی دیگر از نکات کلیدی در اقلیم که می تواند بر تولید میوه آلو تأثیر بگذارد، وقوع یخبندان های دیررس است که می تواند به گل ها آسیب برساند و عملکرد نهال های جوان را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل است که می توانید برای سازگاری با این شرایط، گونه های دیرگل نهال آلو را خریداری کنید.

نکات مهم در کاشت درخت آلو

بهترین ارقام نهال آلو گواهی جهاد کشاورزی را بخرید
بهترین ارقام نهال آلو گواهی جهاد کشاورزی را بخرید

اگر قصد دارید نهال های جدید آلو را به باغ خود اضافه کنید، بهتر است این کار را در زمستان که نهال ها خوابیده اند انجام دهید. اولین قدم در کاشت نهال، انتخاب مکان مناسب در باغ است. بهتر است مکانی گرم و سرپناه انتخاب کنید که حداقل 8 ساعت در روز آفتاب داشته باشد. در صورت امکان از کاشت نهال در مکان هایی که در معرض سرما و یخبندان هستند خودداری کنید زیرا این امر احتمال آسیب دیدن نهال و گل های جدید آنها را در سرمای بهاره افزایش می دهد.

پس از انتخاب محل کاشت نهال آلو، با افزودن مواد آلی فراوان مانند کمپوست یا کود دامی که به خوبی پوسیده شده است، خاک را به خوبی آماده کنید. قبل از حفر چاله برای درخت به عرض و عمق تقریبی 30 سانتی متر، افزودنی های خاک باید به خوبی با خاک مخلوط شوند. نهال را در سوراخ قرار دهید و سپس آن را با خاک پر کنید و با پاهای خود سطح خاک را محکم کنید. در اطراف ریشه ها یا در خاک گودال نباید حفره های هوایی وجود داشته باشد. نهال آلو باید به وفور آبیاری شود. یک لایه ضخیم مالچ را در اطراف پایه درخت قرار دهید تا رطوبت خود را از دست ندهد.

خرید نهال زردآلو و آلو دارای تاییدیه و تاییدیه جهاد کشاورزی

خرید نهال های سالم و کاشت آنها در باغ بسیار مهم است. اما چگونه می توان از این موضوع مطمئن بود؟ ما بهترین پیشنهاد را برای شما داریم. مهد کودک پالیس، یک مرجع معتبر و با تجربه در زمینه کشت نهال زردآلو و آلو می باشد. کیفیت و سلامت نهال ها تضمین شده و مورد تایید جهاد کشاورزی نیز می باشد. برای خرید عمده نهال میوه می توانید با کارشناسان این مجموعه حرفه ای و تخصصی تماس حاصل فرمایید.

برای خرید عمده نهال آلو و زردآلو با شناسنامه و سفارش می توانید به سایت نهالستان پالیز به نشانی https://paliznahal.ir/ توصیه به

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تماس با مشاورین ما بصورت رایگان و همه روزه می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

شماره تماس: واحد فروش و پشتیبانی نهالستان پالیز 09144501008 – 09144501007

آدرس دفتر: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 24 متری فرهنگیان، شرکت پالیز

آدرس گلخانه: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، بزرگراه ولایت

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای