نهال دشتی بازیگر سریال جیران در موزه هنرهای زیبای اصفهان


نهال دشتی بازیگر جوان سینمای ایران است که در سریال جیران که این روزها روی آنتن شبکه نمایش خانگی می رود به ایفای نقش می پردازد. امروز در ایران فور فان می خواهیم عکسی از نهال دشتی در اصفهان که در اینستاگرامش منتشر کرده است را منتشر کنیم.

نهال دشتی در اصفهان

نهال دشتی عکس های زیر را از سفر خود به اصفهان منتشر کرد

نهال دشتی در اصفهانعکس نهال دشتی در اصفهان
نهال دشتی در اصفهاناصفهان

درباره موزه هنرهای زیبای اصفهان بیشتر بدانید

موزه هنرهای تزئینی و موزه هنرهای معاصر دو موزه مجزا هستند که هر دو در املاک رکیب خانه قرار دارند. گنجینه هنرهای تزئینی اصفهان و موزه هنرهای معاصر اصفهان دو موزه با هم در اصفهان هستند.

تاریخچه ساختمان

عمارت رکیب خانه در مجاورت بناهایی چون تالار اشرف، کاخ چهلستون، عالی قاپو و تهیدخانه که از بناهای بافت قدیمی اصفهان هستند، قرار دارد. این بنا در اوایل قرن یازدهم هجری قمری و به موازات سلطنت شاه عباس اول به عنوان یکی از بناهای مجموعه حکومتی صفویان ساخته شد.

موزه هنرهای زیبای اصفهانموزه هنرهای زیبای اصفهان

از کلمه رکیبخانه مشخص می شود که این بنا محل نگهداری اسباب و ادوات اصطبل حکومتی بوده است که پس از پایان حکومت صفویه این بنا متروک شده و بعدها در زمان قاجار به دستور محمد احیا شده است. حسین خان صدر اصفهانی صدراعظم خیرخواه فتحعلی شاه.

در زمان مسعود مزا معروف به ظل السلطان پس از انجام تعمیرات و الحاقات منطبق با آن دوره به عنوان محل سکونت آن حاکم تعیین شد و در دوره پهلوی اداره ثبت احوال و احصاء اصفهان اداره می شد. در این مکان مستقر شد و تغییراتی در بنا به ویژه در جبهه غرب رخ داد.

موزه هنرهای زیباموزه هنرهای زیبا

در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رکیب خانه به طور کامل بازسازی شد و پس از مرمت، مقرر شد اقلام موجود در موزه هنرهای تزئینی تهران و اقلام قدیمی بفیه به اصفهان منتقل و در معرض دید عموم قرار گیرد. این ساختمان…

این مجموعه شامل مجموعه ای از آثار هنری در زمینه های مختلف است که امروزه در عمارت رکیب خانه (محل کاخ چهارباغ در قدیم) نگهداری می شود و نمایشگاه های مختلفی نیز به مناسبت های مختلف در موزه برگزار می شود که بیشتر آنها در رشته هنرهای اسلامی مانند خوشنویسی و نقاشی در قهوه خانه ها و …

این موزه ها در خیابان فرمانداری قرار دارند.

اینستاگرام و ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید