نحوه محاسبه قیمت انواع ایزوگام در تهران و کرج


نحوه محاسبه قیمت انواع ایزوگام در تهران و کرج

بر اساس گزارش بازار کار ساختمانی خانه اویم شاهانه: یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد نصب ایزوگام بر روی پشت بام یا استخر خود را دارند، هزینه ایزوگام است. مردم همیشه فکر می کنند هنگام خرید باید کیفیت خوبی داشته باشد و قیمت آن مقرون به صرفه و مناسب باشد. در این مقاله سعی داریم در مورد قیمت ایزوگام و مدل های مختلف آن صحبت کرده و آن ها را به طور کامل ارائه کنیم. توجه داشته باشید که ارزش و قیمت مدل های مختلف متفاوت است، بنابراین در ادامه به بررسی تمامی این مدل ها می پردازیم.

به طور کلی ایزوگام ها به سه دسته تقسیم می شوند:

ایزوگام های تک لایه انعطاف بسیار بالایی دارند و برای کار با ایزوگام های قطعات گنبدی شکل مناسب هستند. ایزوگام های تک لایه با الیاف پلی استر ساخته می شوند.

ایزوگام های دو لایه نسبت به ایزوگام های تک لایه استحکام و مقاومت بیشتری دارند. در ساخت ایزوگام های دو لایه از موادی مانند الیاف شیشه و الیاف پلی استر استفاده می شود.

بر خلاف ایزوگام های تک لایه، ایزوگام های دولایه به راحتی خم نمی شوند و انعطاف پذیری کمتری نسبت به ایزوگام های تک لایه دارند.

ایزوگامای سه لایه
ایزوگامای سه لایه

در مورد ایزوگام های سه لایه باید بگویم که مانند ایزوگام های دو لایه هستند با این تفاوت که از مواد بیشتری استفاده می کنند و از استحکام بالاتری نسبت به ایزوگام های دو لایه برخوردار هستند این ایزوگام ها کاربرد ویژه ای در صنعت دارند. .

انواع پوشش های ایزوگام

از نظر پوشش، ایزوگام ها به 4 قسمت تقسیم می شوند و قیمت ایزوگام ها در هر دسته با یکدیگر متفاوت است.

این چهار دسته عبارتند از: ایزوگامای فویل دار، ایزوگامای طرح دار، ایزوگامای ساده و ایزوگامای رنگی با سنگریزه. در زیر به ارائه و بررسی تمامی این چهار دسته ایزوگام می پردازیم.

در تولید ایزوگام های فویل دار از آلومینیوم استفاده می شود اما در ایزوگام های ساده و معمولی فقط از پودرهای معدنی استفاده می شود. ایزوگام های طرح دار یا طرح دار مانند ایزوگام های فویل دار هستند با این تفاوت که برای مصارف خاصی استفاده می شود که مشتریان می توانند برای ظاهر ساختمان و کلبه های خود از آن استفاده کنند. مدل های مختلفی از این فیگورها مانند فایل های چاپی با طرح های آجری، چمنی و چوبی نیز وجود دارد.

کاربردهای مختلف ایزوگاما

ایزوگام ها در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار می گیرند و به سقف خانه ها محدود نمی شوند. این مکان ها شامل کف آشپزخانه، پانسیون، کف سرویس بهداشتی، عایق کاری پی و دیوار ساختمان ها، پارکینگ ها، سردخانه ها، استخرهای صنعتی، روکش انواع لوله های نفت و گاز، عایق کاری سقف مرغداری ها، عایق کاری سوله ها می باشد. ماشین هایی که در آنها سرد نگه داشتن اهمیت دارد، مانند وسایل نقلیه یخچال دار و بسیاری دیگر.

در جاهای دیگر مانند فضاهای گنبدی شکل بهتر است از ایزوگام های تک لایه استفاده شود. به عنوان مثال در شهرهایی مانند تهران که نور خورشید زیاد است، استفاده از ایزوگام های فوری توصیه می شود. مهم نیست که اهل ایران چه آب و هوایی و چه آب و هوایی هستید، برای خانه و محل کار خود نیاز به عایق بندی دارید.

تیم حرفه ای و توانمند شرکت ارک گستر ایمن ساز به عنوان هلدینگ برند ارک گستر با سه دهه سابقه در این زمینه و استفاده از نیروهای مجرب در این زمینه می تواند مشاوره های بسیار مفیدی را در این زمینه به شما ارائه دهد. .

آشنایی با هلدینگ ارک گستر

شرکت ارک گستر ایمن ساز به عنوان هلدینگ تحت برند ارک گستر به منظور ارائه خدمات پیمانکاری و مشاوره فنی مهندسی و نظارت بر حسن انجام پروژه های عمرانی با همکاری دو دوست و همکار فارغ التحصیل دانشگاه تهران در سال 1370 در قالب سهام ویژه در تهران تاسیس می شود.

مهندس حاج محمدرضا قوتی اجقان متولد مشهد به همراه دوست قدیمی خود مهندس حاج ابراهیم شاه محمدی که اصالتاً آذربایجانی است متعهد به اجرای استانداردهای مدیریت پروژه، سیستم مدیریت کیفیت، ایمنی و محیط زیست، سرعت و دقت هستند و می دانند چگونه برای انجام مسئولیت های اجتماعی خود و با تکیه بر دانش و فناوری، رضایت کارفرمایان و مشاوران محترم و کلیه ذینفعان و همکاران را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و همواره از نیروهای متخصص و آموزش دیده، ماشین آلات و ابزار استفاده می کنند. تخصص سعی در افزایش کارایی و بهره وری دارد و دائماً بهره وری خود و ساخت و ساز کشور را بهبود می بخشد، فعالیت های عمرانی مختلفی را انجام می دهند، بنابراین توانسته اند به طور میانگین به 200 قرارداد در سال برسند که این نشان از اعتماد سازندگان گران قیمت است. کارفرمایان همیشه منابع گران قیمت این مجموعه بودند.

آشنایی با هلدینگ ارک گستر
آشنایی با هلدینگ ارک گستر

عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

عواملی وجود دارند که قیمت هر محصول را تعیین می کنند. قیمت گذاری ایزوگام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ابعاد و مساحت محیط

یکی از عوامل مهمی که بر قیمت تمام شده ایزوگام تاثیر می گذارد اندازه و متراژ کار می باشد.شرکت های ارائه دهنده خدمات ایزوگام قیمت تمام شده ایزوگام را بر اساس استاندارد متر مربع تعیین می کنند و جالب است بدانید که هر چه بزرگتر باشد. سطح روی ایزوگام سطح کار و پروژه از ابعاد بزرگتر باشد، هزینه نصب و اجرای ایزوگام کمتر به ازای هر متر خواهد بود.

اندازه گیری حمل و نقل و مسافت

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ایزوگاما حمل ایزوگاما به محل نصب و آماده سازی محل کار ایزوگاما جهت نصب ایزوگام می باشد. در مرحله بعد مسافت محل کار ایزوگاما و جابجایی کپسول ها و ابزار کار برای شرکت خدماتی بسیار گران تمام می شود و به همین دلیل یکی از عوامل موثر بر هزینه ایزوگاما دور بودن و دور بودن پروژه می باشد.

بنابراین، منطقی است که هر چه محله و محل شما از ایزوگام دورتر باشد، هزینه جابجایی و نصب ایزوگام به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

اقدامات اولیه قبل از نصب

برای حفظ عمر ایزوگام نصب شده و افزایش کیفیت کار لازم است قبل از نصب ایزوگام اقدامات اولیه انجام شود. از جمله عوامل حیاتی که باید انجام شود اقداماتی مانند کف سازی با ایزوگام و شیب سقف و استخر می باشد.

شاید به نظر برسد که این کارها هزینه ایزوگام را تا حدودی افزایش می دهند اما نتیجه آن را در دراز مدت خواهید دید.

ارک گستر برای کار با ایزوگام متری 15 هزار تومان و همچنین هزینه حذف زباله از محل پروژه و نصب ایزوگام، نظافت سقف توسط آرام گستر برای شما مشتریان گرامی به صورت رایگان انجام می شود. .

نوع متریال مورد استفاده

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ایزوگام، نوع محصول استفاده شده در کار است. البته هرچه کیفیت متریال به کار رفته بالاتر باشد قیمت ایزوگام ها نیز بالاتر می رود، برندهای معتبر کیفیت بالاتری دارند و اینگونه ایزوگام ها نسبت به نمونه های ارزان قیمت عمر طولانی تری دارند و عملکرد بسیار بهتری دارند.

قیمت ایزوگام و ایزوگام کاری در تهران از 30000 تومان تا 55000 تومان است و این قیمت ها مربوط به سال 1400 می باشد.

دنبال محل کار هستم

همچنین محل کانتور کار تاثیر زیادی در هزینه آن دارد، به عنوان مثال هزینه کانتور کار برای سطوحی مانند سقف، استخر و فضاهای بیرونی به دلیل سهولت در فرآیند کار کمتر است. اما هزینه ایزوگام در قسمت هایی مانند دیوارهای جانبی ساختمان که نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتری دارد طبیعتا قیمت بالاتری دارد.

شرکت ارک گستر با توجه به موقعیت جغرافیایی و شناخت شما از انواع ایزوگام بهترین نوع ایزوگام را برای محل کار ایزوگام شما ارائه می دهد.

شرکت ارک گستر اقدام به خرید ایزوگام های مصرفی بدون واسطه و عمده می نماید که این امر باعث کاهش قیمت ایزوگام های کار برای مشتریان گرامی می گردد.

چگونه می توانید هزینه کار را تخمین بزنید؟

برای اینکه بتوانید قیمت ایزوگاما کار را محاسبه کنید ابتدا باید متراژ مورد نظر برای ایزوگاما را محاسبه کرده و به 30 درصد این عدد اضافه کنید که متراژی است که برای خرید ایزوگام نیاز دارید.

شاید تعجب کنید که چرا باید 30 درصد به مساحت محاسبه شده اضافه شود. پاسخ این است که به دلیل همپوشانی ایزوگام یا به اصطلاح همپوشانی ایزوگام و گاهی تک کارها و یا کار ایزوگام کانال های خنک کننده ای که در پشت بام ساختمان ها قرار دارند و حتی ایزوگام های آب بندی قرار می گیرند. روی دیوارهای سایبان سقف چیزهایی هستند که به قسمت اصلی اضافه می شوند.

با رعایت قوانین آپارتمان نشینی، هزینه های مربوط به ایزوگام های کاری در مجتمع های آپارتمانی بر عهده تمامی واحدهای آن آپارتمان می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ایزوگام همانطور که گفتیم نوع ایزوگام است. به عنوان مثال ایزوگام های دو لایه هزینه بالاتری نسبت به ایزوگام های تک لایه دارند زیرا مواد مصرفی در تولید ایزوگام های دو لایه بیشتر از ایزوگام های تک لایه است.

برآورد هزینه عایق کاری سقف در ارک گستر

برای محاسبه هزینه ایزوگامای سقف باید مقدار ایزوگامای لازم برای سقف را بدست آوریم. تقریباً مقدار ایزوگامای مورد نیاز برای سقف برابر با سطح به اضافه 30 درصد آن است. به عنوان مثال 30 متر مربع به مساحت سقف 100 متر مربع اضافه شده و 130 متر مربع ایزوگاما مورد نیاز است.

این افزایش به دلیل همپوشانی 10 سانتی متری ایزوگام و همچنین بالا آمدن حدود 25 سانتی متری دیواره ها و قطعات اطراف لوله ها و ملحقات است. ارزش ایزوگامای سقف برابر با مقدار ایزوگام مصرفی ضربدر هزینه هر متر مربع ایزوگام با نصب می باشد. به علاوه هزینه های زیرساخت و نصب کولر. پرداخت هزینه عایق کاری سقف در مجتمع مسکونی به عهده کلیه واحدها و متناسب با متراژ هر واحد می باشد.

مثل ایزوگام
مثل ایزوگام

هزینه اجرای ایزوگام از شرکت ارک گستر ایمن ساز

قیمت هر متر مربع ایزوگام با نصب برای مناطق بالای صد متر مربع از 50 تا 60 هزار تومان متغیر است. دلیل اصلی تفاوت قیمت ایزوگاما با مونتاژ کیفیت ایزوگامای استفاده شده است. البته قیمت ایزوگام با کیفیت و استاندارد بالاتر از مواد اولیه متوسط ​​یا بی کیفیت است.

نوع سطح عایق نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ایزوگاما با نصب است. برای محیط های بیرونی مانند پشت بام و استخر که نصب ایزوگام راحت تر است، هزینه نصب ایزوگام نیز کمتر است. برای سطوحی مانند توالت فرنگی و دیوارهایی که پردازش آنها سخت است و زمان بیشتری را تلف می کنند، قیمت نصب بالاتر خواهد بود.

همچنین سایز کار روی قیمت ایزوگام با نصب تاثیر می گذارد. هزینه نصب ایزوگام برای مناطق بزرگ به نسبت کاهش می یابد و هزینه نصب برای مناطق کوچک بیشتر است. هزینه گودبرداری ایزوگام قدیمی فرسوده و کلنگ زده و بیرون بردن نخاله های آن متری 20 هزار تومان است. قیمت اجرای قیر یا آستر قبل از نصب ایزوگام متری 20000 تومان می باشد. ارسال و نظافت نیز در مجموعه ارک گستر رایگان می باشد.

شرح کالاها و خدمات یکی قیمت به هزار تومان
ایزوگام با مونتاژ متر مربع 50 تا 60
حفاری ایزوگامای قدیمی متر مربع 20
قیر یا پرایمر کامل متر مربع 20
حمل و نقل و تمیز کردن سطوح متر مربع مجانی
باز و بسته شدن کولرها عدد 100

فصل مناسب برای ایزوگامی

باید به شما بگویم که یکی از عوامل اصلی تاثیر زیادی بر دوام سطح ایزوگام دارد. آفتاب و گرما است. بنابراین فصل تابستان بهترین فصل برای ساخت ایزوگام است. اگر فصل تابستان را برای نصب ایزوگاما برای ساختمان خود انتخاب کنید، می توانید از عمر ایزوگاما و دوام آن مطمئن باشید.

اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ایزوگاما را در فصول دیگر انجام دهید زیرا می توانید در فصول دیگر یک روز آفتابی را برای آن انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که سطحی که از ایزوگام استفاده می کنیم خشک، گرم و تمیز است، ایزوگام بهتر می چسبد و نمی چسبد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فروش هلدینگ آرک گستر به شماره 021461311262 تماس بگیرید و یا به وب سایت Arcgostar.com مراجعه کنید.

توجه: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید