محدود کردن اینترنت برای کودکان باید توسط خانواده انجام شوداعتراض به سرعت اینترنت و قطعی کاربران شبکه های اجتماعی به یک امر روزمره تبدیل شده است. بر اساس داده های سامانه رادار ابر آروان در سال 1400 مردم ایران حدود 5 ساعت با قطعی کامل اینترنت و بیش از 4 هزار ساعت قطعی مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:
– طراحان طرح حفاظت از اینترنت دستکاری می کنند
– چه کسی هزینه قطع اتصال به اینترنت را پرداخت می کند؟

یکی از نمایندگان مجلس در واکنش به قطعی و قطعی گسترده اینترنت در ایران می گوید: از جمله نمونه هایی که در بخش های مختلف آسیب قابل توجهی به مردم وارد کرده است، همین خرابی های اینترنتی است که در چند روز گذشته شاهد آن بوده ایم. تکرار این پرونده نشان می دهد که علیرغم حساسیت عمومی نسبت به این موضوع، وزارت ارتباطات در انجام وظیفه قانونی و ذاتی خود کوتاهی کرده است.

به گزارش ایتنا، احمد علیرضابیگی در گفت و گو با موضوع انتخاب عملکرد وزیر ارتباطات و واکنش مجلس به آن، گفت: لازمه نظارت بر مجلس، حقوقی است که از سوی مردم تضییع می شود و مسئولیت آن است. این به عهده مجریه است و او از انجام آن امتناع می ورزد، او نمی تواند این کار را انجام دهد، آن را در دستور کار قرار دهد و دلیل آن را بپرسد. یعنی قوه مجریه باید بداند که نمایندگان مردم وظیفه دارند از طرف مردم کار قوه مجریه را کنترل کنند. از سوی دیگر باید به مردم اطلاع داده شود که نمایندگان آنها برای احقاق حقوق آنها تلاش می کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: از جمله نمونه هایی که در بخش های مختلف آسیب های قابل توجهی به مردم وارد کرد، به دلیل ارتباطات زیادی که کسب و کارهای مختلف با اینترنت دارند، اینها شکست هایی است که در چند روز اخیر تجربه کردیم. هرچند وزارت ارتباطات میزان خسارت را مشخص کرده است اما سهم کاربران باید مشخص شود و تکرار نشود. تکرار این پرونده نشان می دهد که علیرغم حساسیت عمومی نسبت به این موضوع، وزارت ارتباطات در انجام وظیفه قانونی و ذاتی خود کوتاهی کرده است.

این اشتباه است که فکر کنیم همه ساکنان کشور کودک هستند
علیرضا بیگی همچنین درباره فعال کردن گزینه جستجوی ایمن برای کاربران ایرانی در موتورهای جستجو گفت: این نیز سلب حقوق مردم است. یکی از برنامه هایی که وی در مجلس اعلام کرد اینترنت کودکان است. دسترسی کودکان باید با تصمیم خانواده محدود شود و خانواده باید توانمند شود، اما اینکه همه مردم کشور را کودک فرض کنیم مشکل است.

در این زمینه بخوانید:
– 85 میلیون ایرانی کودک محسوب می شدند!
– ایتنا – قرار دادن جستجوی گوگل در حالت امن باعث می شود نتایج گوگل برای همه کاربران زیر 13 سال نشان داده شود.» آیا همه کاربران اینترنتی ایرانی زیر 13 سال هستند؟!

دیدگاهتان را بنویسید