ما 45 میلیون یورو پروژه در دست اجرا داریم / رشد 28 درصدی در سود خالص ذوب


ذوب آهن//نشر نکن//

اخبار بورسا: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان با حضور بیش از 72 درصد از سهامداران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه هیات مدیره درباره عملکرد شرکت ذوب آهن توضیح داد: دو میلیون و 489 هزار تن فولاد خام تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است و ذوب آهن آهن سومین تولیدکننده بزرگ فولاد کشور قرار گرفت. همچنین 350 هزار میلیارد فروش داخلی داشته که در این موضوع نیز 75 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، سود ناخالص ذوب 12 درصد افزایش یافت. سود خالص 20190000 میلیارد ریال بود که رشد 28 درصدی را به ثبت رساند.

در این مجمع با توجه به وضعیت سودآوری شرکت های زیرمجموعه از جمله پویش معدن با سود 341 میلیارد ریالی، شرکت مهندسی ذوب آهن و ساخت و ساز ایران با سود 89 میلیارد ریال، سرپرست معادن آهن و فولاد سواد کوه با سود خالص. 91 میلیارد ریال و سود خالص شرکت معدن زغال سنگ شرق با 1094 میلیارد ریال محقق شد.

همچنین گسترش گواهی صادرات، بار برتر محصولات تولیدی ارک، سرمایه گذاری متمایز اقتصادی وزارت کار، تعمیر موفق کوره بلند 2، کاهش مصرف آب، صادرات اولین محموله مواد معدنی ارک، انتقال نماد از ارز بورس، مشارکت در اجرای تسهیلات برخی روستاها، ریخته گری اولین بطری شرکت ملی مس و… مهمترین دستاوردهای ما بود.

بر اساس این گزارش 64 درصد از کل تولید مربوط به تیرآهن است. که 56.6 درصد صادرات تیرآهن را تشکیل می دهد.

همچنین در خصوص اقدامات انجام شده توسط شرکت ذوب آهن اصفهان، بازسازی مبدل های فولادی به روش LD_OPTIMIZED، احداث خط کلاف جدید در کارگاه نورد، 350 دستگاه ریخته گری چدن با ظرفیت 700000 تن، ذکر شد. و ساخت دستگاه های ریخته گری گرم و سرد تکثال.

هیئت مدیره ادامه داد: بیش از 2 میلیون و 800 هزار تن آهن خام تولید شد که بالاترین رکورد تولید است. مجوز استخراج سنگ آهن و تولید گندله و کنسانتره در خراسان گرفته ایم.

سلیمی در خصوص بدهی به سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: بخشی از بدهی های وی توسط ادارات دارایی و بانک ها به سازمان تامین اجتماعی واریز شد. در زمان وزیر سابق تعاون سوالاتی مطرح شد و مقرر شد به درخواست های افزایش سرمایه رسیدگی شود. سپس مذاکرات گسترده ای برای تسویه این بدهی از طریق املاک ذوب آهن، که با تغییراتی در دولت مواجه بودند، انجام شد. بلافاصله موضوع را با سازمان تامین اجتماعی در میان گذاشتیم. بحث این بود که توافق با نرخ سود 18 درصدی انجام شده و نحوه تسویه آن.

در مورد سرمایه در گردش منفی نیز همواره پیشنهاد می کنیم که تسویه با افزایش سرمایه و انحلال املاک شرکت انجام شود که بیشترین تاثیرات مثبت را برای سهامداران شرکت خواهد داشت و تسویه نقدی یکی از اولویت های نهایی ما بود.

در ادامه این جلسه سلیمی درخواست های ذوب آچان از صندوق فولاد با اعتراض صندوق مواجه شد. 3200 میلیارد تومان رای دادیم. پرداخت ها به مستمری بگیران ادامه داشت و 800 میلیارد تومان علاوه بر رای دادگاه به صندوق پرداختی داشتیم که یکی از بندهای بازنشستگی ذوب آخان است و طبق توافقی که با حضور معاون وزیر انجام شد پذیرفته شد.

با توجه به اینکه اکثر سهام ذوب آخان وثیقه خصوصی سازی است، واریز سود مستلزم اخذ مجوز از سازمان برای تقسیم بلامانع سود است.ما نامه بلامانع سازمان هستیم که هنوز صادر نشده است اما سود به محض رفع آن پرداخت خواهد شد.

در ادامه فروزان مدیر حقوقی شرکت ذوب آهن در خصوص اراضی شرکت ذوب آهن اظهار داشت: در خصوص پرونده اراضی در سال 1386 نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه مسکن حدود 25 هزار هکتار از ذوب آهن را واگذار کردند. سازمان ملی مسکن

دعاوی ذوب آچان متعاقباً به دادگاه اداری ارجاع شد. بر اساس وضعیت ایالتی ذوب آخان در سال 2007، دولت این گزینه را داشت که زمین را به بخش دیگری از دولت واگذار کند. تاکنون با وجود پیگیری های صورت گرفته نتیجه ای نگرفته ایم اما پیگیر هستیم و احتمال از سرگیری تعقیب وجود دارد. شرکت ذوب آهن اصفهان با توجه به گستره فعالیت و زمین خود دارای پرونده های زیادی در حال پیگیری است. بحث البرز شرقی اسناد خودش را دارد اما مشکل اندازه دارد. شرکت زغال سنگ البرز شرقی در سال گذشته 109 میلیارد تومان سود داشته و زیان انباشته را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

ذوب آهن//پست نکنید//

مدیرعامل شرکت ذوب آهن در این مجمع گفت: حدود 45 میلیون یورو پروژه در دست اجرا داریم. در پروژه های آتی هفته آینده پیمانکار اولین پروژه باتری شماره 2 که حدود 23 میلیون یورو هزینه دارد مشخص می شود.

وی افزود: تلاش می کنیم کمتر از دو سال دیگر تحویل دهیم. ما باید به ذوب آهن کمک کنیم تا برای کاهش هزینه ها و تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر گام بردارد.

در پایان این جلسه گزارش مالی شرکت ذوب آهن در مجمع عمومی فوق العاده به تصویب رسید.

ترکیب هیات مدیره شرکت های صدر تامین، فرآورده های نسوز ایرانی، ساباتامین، توسعه معادن پارس تامین و شرکت پویش بازرگان به عنوان اعضای حقوقی آتی ذوب آهن تایید شد.

موسسه حسابرسی هوشیار معمیز و موسسه حسابرسی کد و همکاران برای مدت یکسال انتخاب شدند.

وب سایت دنیای اقتصاد برای انتشار انتخاب شد.

لازم به ذکر است در پایان مجمع 60 ریال سود به ازای هر سهم ذوب بین سهامداران تقسیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید