لزوم رفع مشکلات بسترهای بومی برای افزایش کیفیت خدماتسیزدهمین جلسه کمیته راهبری اقتصاد دیجیتال کارگروه دیجیتال با محوریت مسائل و موانع پیش روی بسترهای ارائه دهنده بیمه آنلاین و پیشنهاد ارائه شده از سوی بیمه مرکزی برای راه اندازی سوئیچ بیمه مرکزی و با حضور سازمان های عضو در محل جلسه برگزار شد. در ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات.

به گزارش ایسنا از ایتنا، عیسی زارع پور – رئیس کمیته راهبری اقتصاد دیجیتال – بر لزوم حمایت کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال دولت از تشکیل بسترهای بومی ارائه دهنده خدمات در تمامی حوزه های کشور تاکید کرد. و همچنین حل مشکلات آنها، برای توسعه و بهبود کیفیت خدمات خود به مردم.

وی افزود: مواردی مانند افتتاح دفاتر کارگزاری یا نمایندگی های فروش که به طور سنتی به مردم در زمینه های مختلف به ویژه صنعت بیمه خدمات ارائه می کنند، نباید مانع ارائه خدمات آنلاین و الکترونیکی مناسب به مردم و در نتیجه، محروم کردن طیف وسیعی از مردم از خدمات باکیفیت بسترهای آنلاین برای ارائه خدمات بیمه در کشور.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تداوم مقاومت مناطق سنتی در برابر ارائه خدمات جدید از بسترها، گفت: با توجه به مزایای بیمه تجاری و مرکزیت نظارت و مقررات بیمه مرکزی، موضوعاتی مانند ایجاد رقابت، بهبود وضعیت کیفیت و توسعه دسترسی به این خدمات نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، اخیراً در جلسه شورای عالی فضای مجازی و در بررسی حوزه های زیرساختی، اعضای این شورا تصمیم به افزایش ارائه خدمات دولتی در شبکه های ارتباطی داخلی گرفتند. بر این اساس با توجه به افزایش کاربران شبکه‌های پیام‌رسان داخلی در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفته شد تا ارائه خدمات دیجیتال دولتی در این شبکه‌ها افزایش یافته و خدماتی مانند مرورگرهای داخلی و موتورهای جستجوی داخلی راه‌اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید