عکس های قدیمی را با استفاده از هوش مصنوعی روتوش و ویرایش کنید


می‌توانید نرم‌افزار هوش مصنوعی را پیدا کنید که تصاویر جدیدی ایجاد می‌کند، اما اگر بخواهید یک عکس خانوادگی قدیمی را تعمیر کنید، چه؟

اخیراً، محققان Tencent ابزار رایگانی به نام GFP-GAN ساخته اند که می تواند پرتره های آسیب دیده با وضوح پایین را بازیابی کند. این فناوری اطلاعات دو مدل هوش مصنوعی را با هم ادغام می‌کند تا در چند ثانیه جزئیات گمشده عکس را با جزئیات واقعی پر کند و در عین حال دقت و کیفیت بالایی را تضمین کند.

رویکرد جدید از یک نسخه از پیش آموزش دیده از یک مدل موجود (NVIDIA’s StyleGAN-2) استفاده می کند. هدف از این تکنیک حفظ هویت افراد در یک عکس با تاکید ویژه بر ویژگی های صورت مانند چشم و دهان است.

می توانید نسخه آزمایشی GFP-GAN را به صورت رایگان امتحان کنید. سازندگان همچنین کد خود را ارسال کرده اند تا هر کسی بتواند فناوری بازسازی را در پروژه های خود پیاده کند.

 

البته، این پروژه هنوز به دلیل محدودیت‌های هوش مصنوعی فعلی محدود است، اما با وجود اینکه به طرز شگفت‌آوری دقیق است، حدس‌های درستی درباره محتوای گمشده می‌دهد.

محققان همچنین هشدار می دهند که ممکن است “تغییر جزئی در هویت” و وضوح کمتری نسبت به آنچه می خواهید مشاهده کنید. به عنوان مثال، برای چاپ عکس پدربزرگ و مادربزرگ خود در اندازه پوستر، نباید به این برنامه اعتماد کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید