علت پارگی خودرو در شرایط مختلف


علت پارگی خودرو در شرایط مختلف

اگر از ماشین شخصی استفاده می کنید، گاهی اوقات با پارگی شما این جلسه را داشتید. علت برخی از این پارگی ها مشخص است و ممکن است علت برخی دیگر برای ما مشخص نباشد. گاهی ممکن است نیاز به استفاده از قطعات جدید خودرو باشد یا گاهی یک سرویس اصلی این مشکل را حل کند. اگر ما را تا پایان این مقاله دنبال کنید تا علت خرابی خودرو را بررسی کنیم، همچنین اشاره خواهیم کرد که قطعات استاندارد و با کیفیت خودرو چگونه می توانند به سلامت خودرو شما کمک کنند و از مشکلات اضافی و اساسی تر جلوگیری کنند.

پاره کردن ماشین
پاره کردن ماشین

پاره کردن ماشین به چه معناست؟

قبلاً به این موضوع اشاره کردیم پاره کردن ماشین این یکی از مشکلات رایجی است که در خودروها با آن مواجه می شود و بسیاری از رانندگان با آن مواجه شده اند. گاهی ممکن است لرزش خودرو را تجربه کرده باشید، این مشکل با پارگی خودرو متفاوت است. زیرا در هنگام پارگی خودرو دچار لرزش غیرعادی می شود و امکان اطفاء آن زیاد است. اما قبل از اینکه در مورد نحوه حل این مشکل یا استفاده از قطعات خودرو برای حل آن صحبت کنیم، باید دید چه چیزی باعث این مشکل شده است.

وقتی دور موتور نوسان می کند، به این معنا که یا سرعتش کم می شود یا سرعتش زیاد می شود و صداهای غیرعادی می شنوید، می گوییم ماشین در حال پاره شدن است. هنگامی که این اتفاق می افتد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که ماشین خود را نزد یک مکانیک حرفه ای ببرید تا او بتواند آن را تعمیر کند و از اتفاقات بدتر جلوگیری کند.

دلایل پارگی خودرو چیست؟

وقتی ماشین خراب می شود، اولین فکری که به ذهن راننده می رسد این است که سوخت خودرو تمام شده است، اما اگر فلش نشان دهنده چنین چیزی نیست، باید علت این مشکل را در جای دیگری جستجو کنید. در ادامه به این عناصر اشاره خواهیم کرد.

مشکل سیستم سوخت

اگر باک شما پر است، ممکن است مشکلی در سیستم سوخت خودرو شما وجود داشته باشد. همانطور که می دانید وظیفه ذخیره سازی و تامین سوخت خودرو بر عهده موتور است، زیرا در این فرآیند سوخت با هوا مخلوط شده و به ذرات بسیار ریز به اندازه اتم تبدیل شده و تبخیر می شود. این فرآیند در ورودی موتور اتفاق می افتد و سپس مخلوط حاصل فشرده شده و در سیلندر موتور مشتعل می شود و انرژی لازم برای به حرکت درآوردن پیستون ها را فراهم می کند. اگر گاراژ این مشکل را پیدا کرد می تواند این قطعه را تنظیم کرده و در صورت نیاز از آن استفاده کند قطعات یدکی خودرو کمک کنید تا دوباره این اتفاق برای ماشین شما رخ ندهد.

پاره کردن ماشین
پاره کردن ماشین

آسیب به شمع خودرو

از جمله دلایل دیگری که باعث پارگی ماشین شما می شود و اغلب رایج است عبارتند از: شمع موتور آسیب دیده یا کثیف نقل شده. در این صورت می توانید به فروشگاه قطعات خودرو مراجعه کنید و یک شمع جدید و استاندارد خریداری کنید و با تعویض شمع های قبلی این مشکل را برطرف کنید. اما بهتر است ببینیم علت شکستگی شمع و پاره شدن خودرو چیست؟ وظیفه شمع ها ایجاد جرقه در محیط بسیار داغ سیلندر و ایجاد احتراق در آن محفظه است. اما با گذشت زمان و بر اساس سطح کارکرد دستگاه، عملکرد خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند مانند قبل کار کند. همچنین گاهی رسوبات و دوده باعث کثیف شدن آنها و کثیف شدن سر شمع ها و عدم تولید جرقه لازم می شود. در این شرایط مثلاً اگر ماشین شما ریو است، می توانید به فروشگاه لوازم یدکی ریو مراجعه کنید، شمع مناسب ماشین خود را بخرید، شمع ها را تعویض کنید و این مشکل را حل کنید.

بطری های شعله ور یا شکسته

در صورت بروز این مشکل باعث از کار افتادن موتور و خرابی خودرو می شود. همچنین اگر کاپ نمد صندلی سوپاپ، واشر سرسیلندر و رینگ پیستون آسیب ببینند باعث نفوذ روغن به داخل شمع ها و پاره شدن موتور و از کار افتادن شمع ها می شوند. در این شرایط لازم است خودروی خود را در اسرع وقت به مرکز خدمات نشان داده و ایراد قطعات خودرو را برطرف کنید زیرا در چنین شرایطی اگر خودرو به همین صورت کار کند خطرات و آسیب های بیشتری را به دنبال خواهد داشت. . خواهد آورد

سوختن پلاتین

یکی از دلایلی که باعث پارگی ماشین شما در دنده دوم می شود این است سوختن پلاتین اگر این مشکل بررسی و رفع نشود، می تواند آسیب جدی تری به خودروی شما وارد کند.

در چنین شرایطی اگر می توانید ابتدا سعی کنید این مشکل را با برس های درشت تمیز کنید اما اگر با این عمل پارگی ماشین تکرار شد حتما پلاتین تغییر شکل داده و تعویض آن ضروری است. برای این کار می توانید به فروشگاه های لوازم یدکی خودرو مراجعه کنید و پلاتینیوم مناسب خودروی خود را خریداری کنید و خودتان یا در کارگاه آن را تعویض کنید.

پاره کردن ماشین
پاره کردن ماشین

از دیگر دلایل پاره شدن خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر با سرعت بیش از 40 کیلومتر سیم ها اگر مشکلی داشته باشند می توانند باعث پارگی ماشین شوند.

اگر خودرو در دنده 2 بدسود، برق به یکی از سیلندرهای خودرو نمی رسد و یکی از دلایل آن می تواند مشکل در سیم پیچ خودرو باشد.

اگر ماشین هنوز در دنده دوم تکان می‌خورد و می‌لرزد، ممکن است سوخت به انژکتورها نرسد که دلیل آن کثیف بودن سوزن‌های انژکتور است.

تا اینجا سعی کردیم دلایلی که باعث شکستن خودرو می شود و مکان هایی که می توانید با خرید لوازم یدکی خودرو یا کارگاه خود این مشکل را برطرف کنید را با شما در میان بگذاریم.

فروشگاه قطعات خودرو دکی نما

همانطور که قبلاً ذکر شد، افرادی که ماشین دارند می توانند تا حدودی بفهمند که مشکل از کجا ناشی می شود. اما گاهی نیاز است که ماشین به مکانیک نشان داده شود زیرا ماشین عوارضی دارد که فقط یک مکانیک حرفه ای می تواند آن را درک کند. برای خرید قطعات خودرو بهتر است به فروشگاه هایی مراجعه کنید که از کیفیت و اصالت قطعات موجود مطمئن شوید. فروشگاه اینترنتی یدکی نما به آدرس ایمیل https://yadakinama.com می تواند قطعات یدکی انواع خودرو مانند قطعات یدکی پژو 206 و همچنین قطعات یدکی ریو و سایر خودروها مانند پراید، سمند و ال 90 را در اختیار شما قرار دهد. .

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید