علت اصلی آبیاری و نشتی کولر چیست؟


علت اصلی آبیاری و نشتی کولر چیست؟

اخبار بورسا: احتمالاً هیچ چیز در روزهای گرم تابستان مثل یک کولر گازی بسیار قدرتمند شما را شاد نمی کند. اما گاهی اوقات این کولرها نشتی دارند و آب پشتیبان می گیرند و باید هر چه زودتر علت آن را پیدا کرد تا از آسیب جدی جلوگیری شود.

قبل از اینکه دلیل آب کولر را بدانید بهتر است بدانید این آب از کجا می آید و به کجا می رود.

آب کولر گازی از کجا می آید؟

آب داخل کولر گازی حاصل رطوبت و بخار روی کویل داخل کولر می باشد. یعنی یخ ساز یا چیلر داخل چیلر که از این کویل ها می گذرد گرمای هوا را می کشد، خنک می کند و به بیرون می رساند و این فرآیند بخار تولید می کند که باعث تولید آب و رطوبت می شود.

این آب کجا می رود؟

یک پمپ وکیوم در داخل کولر گازی طراحی شده است که آب اضافی را به داخل خود می کشد و رطوبت را جمع می کند. لوله ای هم هست که این آب از آنجا خارج می شود.

علت نشتی آب کولر گازی چیست؟

حال نوبت به معرفی دلایل اصلی آبیاری کولر می رسد که به شرح زیر است:

گرفتگی پمپ وکیوم

اولین و شایع ترین علت انسداد پمپ خلاء است. یعنی آب نمی تواند به درستی از قسمت مکش کولر خارج شود و در نتیجه می ریزد.

شکستگی لوله

گاهی اوقات لوله ای که آب را وارد آن می کند می شکند که می تواند به دلیل گرم شدن بیش از حد موتور باشد و باعث نشت آب از کولر شود.

پمپ خلاء شل است

گاهی اوقات جاروبرقی در جای خود شل می شود که در این صورت آب خارج شده و مسیر اصلی خود را پیدا نمی کند و باعث نشتی کولر می شود.

کویل کثیف است

اگر کویل ها کثیف باشند و کثیفی و کثیفی وجود داشته باشد، کولر نمی تواند به خوبی داخل آنها آب بریزد و در نتیجه مقدار زیادی آب داخل آن باقی می ماند که همگی به بیرون نشت می کند.

عایق آسیب دیده

اگر عایق کویل ها آسیب ببیند، آب مسیر مناسب خود را پیدا نمی کند و باعث ایجاد سوراخ و سوراخ در آن و نشتی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید