طراحان طرح های امنیتی اینترنت دستکاری می کنندیک نماینده مجلس گفت: مشکل این است که دسترسی را سخت می کنند و می خواهند در آن منطقه ارتباط مردم را سخت کنند.

به گزارش ایتنا، غلامرضا نوری، رئیس فراکسیون مستقلین مجلس در گفت وگو با روزنامه دنیای اختاز گفت: مشکل اینترنت خارج از دولت است، اما این دولت هم برای کند کردن سرعت و هم همکاری می کند. اینترنت را مختل کنید و مشکل همین مشکل است. پیچیده است
وی افزود: به هر حال کسانی که طرح دفاعی را نوشته اند دوست ندارند در فضای مجازی با یکدیگر هماهنگ شوند و در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی با یکدیگر صحبت کنند.

نوری کازالچه همچنین به اظهارات اخیر رئیس مجلس در مشهد در خصوص اقتصاد دیجیتال و صیانت از کسب و کار در فضای مجازی اشاره کرد و گفت که تا انتها از اقتصاد دیجیتال محافظت می کنم و گفت: این اظهارات رئیس مجلس است. مجلس چنین مفهومی را منتقل می کند که احتمال دارد حمله دیگری در این زمینه انجام شود، می گوید ما داریم می میریم. با اینکه هنوز چیزی در مورد طرح جدید نشنیدم، اما مطمئنم که ساکت نخواهند نشست.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس درباره تحرکات جدید برنامه ریزان امنیتی در مجلس گفت: کسانی که این داستان را طراحی کردند، ساکت و با خیال راحت ننشستند، بلکه برخی از همان افکار و افراد در عمل اینترنت را دستکاری کردند. به گفته نوری در حالی که دنیا از فضای مجازی و علم حرف می زند

فعلاً بحثی که برای محدودیت در فضای مجازی می کنند مثل این است که می گویند هیچکس در بزرگراه ها رانندگی نکند چون در خطر مرگ و تصادف است!

و فناوری اطلاعات هر روز پیشرفت می‌کند و دسترسی آسان‌تر و ارزان‌تر می‌شود و در کشور ما برعکس است و دسترسی مشکل‌تر است و دولت گران‌تر اداره می‌شود، یعنی ما برعکس می‌رویم.
وی در پاسخ به این سوال دنیای اقتصاد که اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی که یک ماه پیش برگزار شد چه نتایجی داشت و این شورا چگونه می خواهد به مجلس در زمینه امنیت مشاوره دهد، گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی مجلس هنوز این انگیزه را دارد که امنیت را به شورای عالی فضای مجازی برساند، برای ما روشن نیست. اما کمیته 85 می خواست حراست را قانون کند و رئیس مجلس این طرح را از آنها گرفت.

نوری افزود: اگر بخواهیم قانونی برای حمایت از کاربران فضای مجازی بنویسیم، ماده (1) این طرح باید بیان کند که دسترسی آسان، سریع و ارزان به اینترنت یکی از حقوق اساسی مردم است و هرکس با این موضوع مواجه شود، با آن مواجه خواهد شد. مجازات کرد. اما طرح حفاظتی با اطلاع رسانی معکوس شروع شد و اصلا نمی توان با آن کار کرد.
وی در خصوص اظهارات رئیس مجلس مبنی بر وجود بی قانونی در فضای مجازی گفت: در حال حاضر بحثی که برای ایجاد محدودیت در فضای مجازی می کنند مانند این است که بگویند در بزرگراه ها تردد نکنید چون احتمال کشته شدن وجود دارد. تصادف کرد. آیا کسی در فعالیت در زمینه مسائل سایبری دخالت کرده است و ما در این زمینه کمبود قانون داریم. وی افزود: در این زمینه می توان سوء استفاده زیادی کرد. جیب مردم را می چینند و کلاهبرداری می کنند، اما این اتفاقات در دنیای واقعی می افتد و گوشی بچه های مردم را در خیابان می گیرند، اسید می ریزند و به آنها چاقو می زنند. این همه اتفاق می افتد. آیا وقوع این اتفاقات ما را بر آن می دارد که بگوییم خیابان ها را ببندیم؟ آیا نباید به دلیل احتمال تصادف وارد جاده ها شوید یا به دلیل احتمال تصادف سوار هواپیما نشوید؟

دیدگاهتان را بنویسید