شباهت بی نظیر حمید گودرزی به دوران جوانی پدرش


حمید گودرزی بازیگر جوان سینمای ایران است که در فیلم ها و سریال های خوبی بازی کرده است. امروز در ایران فورفان میخواهیم عکسی قدیمی از حمید گودرزی در کنار پدرش قرار دهیم که در آن شباهت پدر حمید گودرزی به او در دوران جوانی را مشاهده میکنید.

شباهت حمید گودرزی به پدرش

حمید گودرزی بازیگر و مجری سینما و تلویزیون با انتشار عکسی قدیمی در کنار پدرش در استوری اینستاگرامش از داستان هایش با پدرش نوشت.

گدرزی با انتشار این خبر نوشت:

والدین و والدین و عمدتاً افرادی که صادقانه عشق می ورزند همیشه در ذهن، روح و قلب خواهند ماند.

حمید گودرزی در کنار پدرشعکس حمید گودرزی در کنار پدرش

چرا برخی از کودکان شبیه والدین خود نیستند؟

9.99 درصد DNA ما مانند بقیه است و با توجه به اینکه ما DNA خود را مستقیماً از والدین خود می گیریم، به نظر می رسد که خویشاوندان خونی باید مانند سیب هایی باشند که به دو نیم شده اند. با این حال، این مورد برای بسیاری از ما نیست. پس چرا برخی از کودکان شبیه والدین خود نیستند؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

عوامل غیر ژنتیکی

همه ما می دانیم که ژن های ما تعیین کننده ظاهر ما هستند. اما قبل از اینکه ببینیم چگونه این اتفاق می‌افتد، باید به چند عامل دیگر که می‌توانند باعث متفاوت شدن ظاهر فرزند والدین شوند، توجه کنیم. رژیم غذایی مادر در دوران بارداری قطعا یکی از آنهاست. به عنوان مثال، اگر مادر رژیم غذایی ناسالمی داشته باشد و تنقلات زیادی بدون ارزش غذایی مصرف کند، این امر می تواند در آینده منجر به چاقی در کودک شود.

حمید گودرزی در کنار پدرششباهت بچه ها

علم (تقریبا) همه چیز را توضیح می دهد

جنین از بدو تولد DNA مادر و پدر خود را دارد. اما این بدان معنا نیست که کودک لزوماً دقیقاً شبیه یکی از آنها خواهد بود. در ترکیب ژن‌ها، برخی از آلل‌ها (تغییرهای ژنی) قوی‌تر هستند و بنابراین ظاهر می‌شوند، اما برخی از آلل‌ها پنهان هستند، یعنی پنهان هستند، اما همچنان به فرزندان شما به ارث می‌رسند.

چرا موهای فرزند شما با موهای شما متفاوت است؟

همه ما چندین ژن داریم که رنگ، بافت و سایر عوامل مرتبط با مو را تعیین می کنند. ژن هایی که رنگ موی شما را تعیین می کنند (و همچنین رنگ چشم و غیره) مسئول کنترل ملانوسیت ها، سلول هایی هستند که ملانین تولید می کنند. بنابراین ترکیب ژن هاست که رنگ و بافت موی نوزاد را تعیین می کند. نتیجه می تواند شبیه رنگ موی والدین یا چیزی در این بین باشد.

ژن ها همچنین پتانسیل قد شما را تعیین می کنند

به گفته دانشمندان، 80 درصد قد کودک توسط DNA به ارث رسیده از والدین تعیین می شود. جهش های ژنتیکی و عوامل محیطی (رژیم غذایی دوران کودکی، بیماری و غیره) 20 درصد دیگر را تشکیل می دهند. اما با این فرمول می توانید قد کودک خود را در بزرگسالی محاسبه کنید.

شباهت به پدر و مادرشباهت به پدر و مادر

قد والدین را با هم اضافه کنید.
برای محاسبه قد پسرها 13 سانتی متر به قد کل والدین اضافه کنید و برای دخترها 13 سانتی متر از آن کم کنید.
عدد بدست آمده را بر 2 تقسیم کنید.

رنگ چشم پیچیده تر از چیزی است که به نظر می رسد

در گذشته تصور می شد که رنگ چشم تنها توسط یک ژن تعیین می شود، بنابراین اگر یکی از والدین چشمان آبی و دیگری چشمان قهوه ای داشته باشد، کودک چشمان قهوه ای خواهد داشت. با این حال، حقیقت پیچیده تر از این است و چندین ژن مسئول تعیین این قسمت از ظاهر ما هستند. و اگرچه غیرعادی نیست، اما هر دو والدین چشم آبی می توانند فرزندی با چشم قهوه ای داشته باشند و بالعکس.

علاوه بر این باید به خاطر داشته باشید که رنگ چشم کودکان مدام در حال تغییر است. در بیشتر موارد، رنگ چشم کودکان تا حدود یک سال مشخص است و قبل از آن، رنگ چشم اکثر کودکان چیز دیگری است.

بهترین

دیدگاهتان را بنویسید