سینا سرلک و تلفیق موسیقی سنتی با موسیقی پاپ


سینا سرلک و تلفیق موسیقی سنتی با موسیقی پاپ

بر اساس گزارش بازار کار ساختمانی خانه اویم شاهانه: با پیشرفت علم موسیقی، مشکلاتی در بین شنوندگان موسیقی به وجود آمد و آن انتظارات و تقاضاهای زیاد شنوندگان برای تنوع در ریتم های موسیقی بود. همین موضوع باعث شد تا نام آهنگ تلفیقی جدید را بشنویم.

موسیقی تلفیقی در واقع تلفیقی از موسیقی سنتی و پاپ آمیخته با صدای سنتی زیبای خواننده و ریتم احساسی پاپ امروزی است. سینا سرلک نیز یکی از خوانندگان خوب کشور است که در حال حاضر در همین زمینه فعالیت دارد و موسیقی های تلفیقی بسیار زیبایی را منتشر کرده است.

اهميت موسيقي سنتي در استفاده از متون مقدس ايراني براي خلق آهنگي خاطره‌انگيز است. در واقع تحریر از پرندگانی مانند بلبل و قناری الگوبرداری شده است. اما برای شناخت بهتر است از سارلک آبی به عنوان یکی از نمونه های کمیاب و هنری استفاده کنید.

اما بهتر است درک کلی از موسیقی پاپ و سنتی داشته باشید.

موسیقی پاپ و سنتی ایرانی

موسیقی پاپ در قرن نوزدهم در دوره قاجار وارد بازار موسیقی ایران شد. پدر موسیقی پاپ ایران استاد احمد عاشورپور خواننده ترانه های گیلکی و فولکلور فارسی با ترانه هایی مانند نوروز، سازو نگاره، جمعه بازار است. این موسیقی با ورود برخی از هنرمندان مانند ویگان و ورود هنرهای غربی به کلی تغییر کرد.

این جریان تا انقلاب ادامه داشت اما موسیقی پاپ پس از جنگ ایران و عراق دوباره اوج گرفت و اوج آن مدیون علیرضا افتخاری خواننده سنتی ایرانی بود. این خواننده دوست داشتنی از سبک سنتی به سبک پاپ رفته بود.

اما اکنون که درک کاملی از موسیقی پاپ دارید، زمان آن رسیده است که موسیقی سنتی را نیز درک کنید. برای معرفی مرجع دانلود آهنگ سنتی جدید با ما همراه باشید.

موسیقی سنتی ایرانی در واقع یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین آثار موسیقایی جهان است که از سال ها قبل از میلاد مسیح تا به امروز وجود داشته و اکنون با صدای بسیاری از هنرمندان مطرح در حال انتشار است.

سارلاک آبی
سارلاک آبی

از موسیقی سنتی محلی تا آثار تخصصی سینا سرلک

سینا سرلک در 15 آبان 1361 در منطقه الیگودرز لرستان به دنیا آمد. سینا سرلک در کودکی به هنر و موسیقی علاقه داشت که از پدرش بهرام سرلک سرچشمه می گرفت.

پدر سینا از اساتید معروف موسیقی سنتی و هنر آواز لری در استان لرستان بود. دلیل اشتیاق آبی سارلاک به ریتم های موسیقی و آمیختگی آنها در ثانیه های زندگی اش همین است. این هنر از مودکی، ملکه ذهن سینا به ارث رسیده است.

بر این اساس در سن هفت سالگی آهنگی محلی را در سریال شعبه توبی اجرا کرد. شنیدن صدای او در رسانه ملی انگیزه ای قوی برای ارتقای او به سمت موسیقی شناسی بود. سینا سرلک پس از فعالیت در رسانه ملی به طور جدی در عرصه موسیقی به فعالیت خود ادامه داد.

نواختن طبل را ابتدا در همان الیگودرز آموخت و برای تبحر در این رشته به اصفهان سفر کرد و زیر نظر استاد جمشید محبی به تحصیل پرداخت. سینا سرلک آن زمان 6 سال پیش ناصر فرهنگ فر بود و موسیقی را بهتر از پیس آموخت.

سینا سرلک با فعالیت در عرصه موسیقی و مخصوصاً درام ساز باعث شد تا در چندین جشنواره موسیقی فجر مقام اول خوانندگی و نوازندگی را کسب کند. پس از مدتی توسط طف قربان سلیمانی به استاد بزرگ محمدرضا شجریان معرفی شد و نوبت به فراگیری آواز عرفانی رسید.

سینا سرلک توانایی انتشار آلبوم را دارد و از سال 1387 تاکنون 25 آلبوم منتشر کرده است، آلبوم چشم حییم تیام به گویش لری در همان سال منتشر شد. 2008

اما شنوندگان سینا سرلک را با آلبوم هایش نمی شناسند.

محبوب ترین تک آهنگ های سینا سرلک

برخی از همکاری ها شهرت بالایی برای هنرمند ایجاد می کند. برای مثال سینا سرلک توانست با صدای خاص آقای ایران محسن چاوشی در سریال شهرزاد و ساخت آن همکاری کند.

سارلاک آبی
سارلاک آبی

این همکاری و تلفیق این دو صدا با یکدیگر با ریتمی متفاوت و در عرصه پاپ باعث محبوبیت سینا سرلک بیش از پیش شد. او همچنین به صورت فردی و فردی برای ساخت عناوین متعدد همکاری های زیادی داشته است و از دیگر همکاری های خوب او آهنگ «کجا برم» است که به عنوان تیتراژ یک سریال ساخت ایران با محمدرضا گلزار همکاری داشته است.

او در جدیدترین اثر خود با مهراد جم خواننده نسل جدید موسیقی پاپ ایران همکاری کرد. نام این موسیقی که “چرا شاکتی” نام دارد سینا سرلک را به دردسر انداخت.

آهنگ جدید سینا سرلک “دوباره” نام دارد و به زودی منتشر می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت موزیکیشو که یکی از رسانه های خوب پخش موسیقی ایرانی است تمامی آهنگ های سینا سرلک را به صورت فول آلبوم دانلود کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

امیدواریم از خواندن مطالب بالا لذت برده باشید.

توجه: این آگهی ساختمان یک آگهی رپورتاژ است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.