زیباترین خانه های اصفهان را بشناسید!


—————- گزارش آگهی —————–

اصفهان پر از خانه های رویایی است! خانه هایی که در گذشته شاهد زندگی ده ها خانواده با فراز و نشیب بوده اند و اکنون پس از مرمت، داستان های گذشته را برایمان تعریف می کنند. در این مقاله سفرمارکت قصد داریم زیباترین خانه های اصفهان را به شما معرفی کنیم، پس اگر در سفر هستید بلیط قطار یا با هواپیما به این شهر می توانید از جذاب ترین عمارت های اصفهان دیدن کنید. اگر می خواهید در مورد آن بدانید، این مقاله از Safarmarket را از دست ندهید.

خانه قرنییکی از زیباترین خانه های اصفهان، خانه سدهی نام دارد که توسط سرتیپ سدهی در زمان قاجار ساخته شده است. این بنای باشکوه برای میزبانی و ماندگاری حاکم شهر که در زمان ناصرالدین شاه منصوب شده بود ساخته شد و اکنون زیر نظر شهرداری شهر خمینی و سازمان میراث فرهنگی است. خانه سادی دارای معماری باشکوهی است که می توان آن را در طراحی ستون ها، گنبدها، نقاشی ها و کتیبه ها مشاهده کرد. در ساخت این خانه از نظم خاصی استفاده شده و در گوشه و کنار آن زیبایی های مختلفی به چشم می خورد. از قسمت های خانه سعدی می توان به حمام، حسینیه، دیوانخانه و ایوان اشاره کرد که جذابیت خاصی به بنا بخشیده است. این بنا بیش از 2000 متر زیربنا دارد و امروزه به عنوان موزه قابل بازدید است.

خانه ملاباشی (معتمد)خانه ملاباشی یکی از زیباترین خانه های اصفهان است که به خاطر جذابیت خیره کننده اش شناخته شده است. این عمارت باشکوه در دوره قاجار ساخته شد و بعدها مرمت شد. این بنا شامل 4 قسمت اقامتگاه تابستانی، حیاط بیرونی، حیاط اندرونی و کاخ می باشد که هر کدام با نهایت زیبایی طراحی شده اند. ساخت خانه ملاباشی از معماری دوره قاجار و زندیه الهام گرفته شده است و با قدم گذاشتن در آن، گویی قدم به گذشته های دور اصفهان گذاشته اید. شیشه های رنگی، کار فلزی فوق العاده روی چوب و بال های جذاب به جذابیت ساختمان می افزاید و بسیاری را شگفت زده می کند. وجود تابلوهای رنگارنگ خانه ملاباشی این بنا را حتی برای گردشگران خارجی به مکانی رویایی تبدیل کرده و آن ها را از سراسر جهان به خود جذب می کند. باید بدانید که امروزه این خانه فوق العاده به یکی از معروف ترین هتل های اصفهان تبدیل شده است رزرو آنلاین هتل میزبان گردشگران ایرانی و خارجی است.

خانه مشروطیتاگر در کوچه پس کوچه های اصفهان قدم بزنید به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری اصفهان یعنی خانه مشروطه می رسید. این بنا یکی از زیباترین خانه‌های اصفهان است که در دوره قاجار ساخته شده است تا افراد برجسته سیاسی و فرهنگی عصر اصفهان در آنجا جمع شوند و در امور مشروطیت مشورت کنند. خانه مشروطه در آن زمان یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های شهر بود و هنوز هم می‌توانید پنجره‌های شیشه‌ای رنگی آن را ببینید که جذابیتی جذاب به ساختمان بخشیده است. اگرچه امروزه بخش هایی از آن بازسازی شده است، اما زیبایی خانه مشروطه همچنان چشمگیر است و از تماشای آن سیر نمی شوید. بازدید از این ملک رایگان است و پیشنهاد می کنیم از آن بازدید کنید.

بیت شیخ الاسلامیکی از زیباترین خانه های اصفهان، خانه شیخ الاسلام است که در دوره صفویه ساخته شده است. این بنا در واقع هدیه شاه عباس به دخترش سارو کودهنام و دامادش بوده است. بعدها علامه سبزواری شیخ‌الاسلام اصفهانی و اولادش در آنجا ساکن شدند و به این نام شهرت یافتند. در سال‌های اخیر این مجموعه توسط سازمان میراث، صنایع دستی و گردشگری استان مرمت شده و اکنون میزبان کارگاه‌های هنرهای سنتی مانند سفالگری و چینی‌بافی است. اگر روزی به اصفهان سفر کردید بد نیست سری به خانه شیخ الاسلام در آن شهر بزنید و عکس های خوبی از آنجا بگیرید.

خانه امین التجار (انگورستان)یکی دیگر از زیباترین خانه های اصفهان که شهرت زیادی هم دارد، به خانه امین التجار یا انگورستان معروف است که به یادگار دوره قاجاریه شهرت دارد. صاحب این بنا شخصی به نام محمدعلی امین التجار بود که تاجر موفق و ساکن شهر اصفهان بود. این عمارت بعدها به نوادگانش به ارث رسید و امروزه به عنوان یکی از معروف ترین بناهای دیدنی اصفهان شناخته می شود. خانه امین التجار در 2 طبقه ساخته شده و با 14 اتاق یکی از بزرگترین خانه های مجلل شهر است. از ویژگی های بارز این بنا می توان به خاتم کاری، گچ بری و منبت اشاره کرد که درخشندگی جذابی به بنا بخشیده است. علاوه بر این، شیشه های رنگی به کار رفته در طراحی ساختمان، حس آرامش خالصی را به افراد می دهد و باعث می شود تمایلی به ترک نداشته باشید. خانه امین التجار امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان مورد بازدید عموم قرار گرفته است و بد نیست در سفر به این شهر از آنجا دیدن کنید.

شما یک خانه تاریخی خریدیدآیا می توان بدون اشاره به خانه تاریخی بهاردی از زیباترین خانه های اصفهان صحبت کرد؟ این بنای جذاب که در منطقه سنبلان قرار دارد در دوره صفویه ساخته شده و تا دوره قاجار به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار می گرفته است. وجود فضای سنتی و وسعت زیاد آن باعث شد تا پس از صدها سال همچنان مورد استفاده قرار گیرد و اکنون به عنوان یکی از اولین هتل های سنتی اصفهان میزبان گردشگران ایرانی و خارجی باشد. ایوان عریض، پنجره‌های چوبی، ستون‌های بلند و حوض آبی رنگ با گلدان‌های اطراف آن، آرامشی ناب را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین اتاق های خانه تاریخی بهاردی با چیدمان سنتی، سقف بلند و پنجره های گچ بری شده شما را به یاد دوران قاجاریه می اندازد و خوابی دلنشین را ایجاد می کند. اگر علاقه مند به اقامت در ساختمانی قدیمی و فوق العاده در بافت تاریخی شهر هستید، به شما توصیه می کنیم حتما خانه بهردی را به عنوان انتخاب خود انتخاب کنید.

 خانه دهدستیاین خانه یکی از آن بناهایی است که شکوه خود را حفظ کرده و میزبان نسل جدید شهر است و هدف خود را تغییر داده است. خانه دهدشتی بنایی قاجاریه با الهام از معماری دوران خود است و در طول سالیان متمادی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. این عمارت که در کنار دروازه دولت اصفهان قرار دارد امروزه به عنوان یک کافه سنتی (کافه هوگو) با ارائه انواع غذا و نوشیدنی بر انرژی سفر شما می افزاید. همچنین اگر ساکن شهر اصفهان هستید، پیشنهاد می کنیم برای صرف یک شام خوشمزه به آنجا بروید و در کنار دوستانتان باشید. کافه هوگو همه روزه از صبح تا شب به روی عموم باز است و به خوبی پذیرای مردم است.

خانه تاریخی شیخ بهاییاز دیگر خانه های زیبای اصفهان که در بافت تاریخی این شهر قرار دارند می توان به خانه شیخ بهایی اشاره کرد که در محله ای به نام شهشهان قرار دارد. این عمارت باشکوه زمانی محل سکونت یکی از زبده ترین علمای ایران به نام شیخ بهایی بوده و سابقه آن به دوره سلجوقیان باز می گردد. این بنا در اصل متعلق به عمه شاه عباس بوده و بعداً توسط شاه به شیخ بهایی داده شده است. خانه شیخ بهایی اصفهان در پشت گنبد نظامیه قرار دارد و پس از بازدید از آن بد نیست به گشت و گذار در این منطقه نیز بپردازید.

خانه تاریخی کیانپورخانه کیانپور یکی از آن عمارت های تاریخی است که به معماری اصیل ایرانی معروف است. این بنا در زمان قاجار ساخته شده و پس از گذشت صدها سال هنوز یکی از زیباترین خانه های اصفهان به شمار می رود. البته باید بدانید که خانه تاریخی کیانپور امروزه کاربری مسکونی دارد و به عنوان یک هتل سنتی زیبا از آن استفاده می شود. این هتل که امکانات رفاهی قابل قبولی دارد توانسته در بین گردشگران داخلی و خارجی محبوبیت پیدا کند و توصیه می کنیم اقامت در آن را از دست ندهید. البته اقامت در خانه تاریخی کیانپور مزایایی دارد که یکی از آنها دسترسی به دیگر جاذبه های اصفهان مانند سی و سه پل و هشت بهشت ​​است.

عمارت سارا بادی (خانه حاج رسولی)این بنا نیز از آن عمارت های قاجاری است که معماری آن نشان از ثروت صاحب آن در گذشته دارد. املاک سرای بادی در گذشته شامل چندین خانه مسکونی مورد استفاده تجار محلی بوده و امروزه پس از مرمت تبدیل به یک هتل سنتی جذاب شده است. تاریخچه این بنا به دوره صفویه باز می گردد و شامل قسمت هایی مانند تالار، آشپزخانه، اصطبل و هشتی می باشد. امروزه نیز می توان شیشه های رنگی، گره های چینی، موکرانی و ارسی ها را دید که زیبایی بنا را حفظ کرده است. اگر روزی در اصفهان یافتید، باید با اقامت در عمارت سرای بادی، تجربه ای فراموش نشدنی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

خانه تاریخی هاوانس

آیا با بلیط چارتر سافارمارکت آیا به اصفهان سفر کرده اید و در خانه تاریخی هاوانس که یکی از زیباترین خانه های اصفهان است اقامت نکرده اید؟ این بنای باشکوه در اوایل سلطنت ناصرالدین شاه ساخته شد و هنرمندان زیادی روی آن کار کردند. پنجره های چوبی، حوض پر آب، شیشه های رنگی و نقاشی های مختلف خانه تاریخی هوانس را برای گردشگران ایرانی و خارجی جذاب کرده است. امروزه این بنا به مجموعه توریستی شامل رستوران، آتلیه عکاسی و کافه تبدیل شده و خاطره ای خوش را برای مسافران رقم می زند. از آنجایی که فضای سنتی خانه همچنان حفظ شده است، عکس گرفتن در آنجا تجربه بسیار فوق العاده و لذت بخشی را برای شما رقم می زند. اگر ساکن شهر اصفهان هستید و می خواهید عزیزان خود را برای یک غذای خوشمزه دعوت کنید، به شما توصیه می کنیم حتما از آنجا دیدن کنید و از خانه تاریخی هاوانس لذت ببرید.

اقامتگاه کشیشدر منطقه تبریزهای اصفهان هتلی سنتی به نام خانه کاشی وجود دارد که در دوره صفویه ساخته شده است. این بنا در گذشته متعلق به گارگین هانیان بوده که به موبدان منطقه جلفا اصفهان معروف است. امروز خانه این کشیش وارسته به هتلی فوق العاده تبدیل شده است که ذهن هر گردشگری را به باد می دهد. یکی از ویژگی های متمایز خانه موبد، نقاشی های دیواری آن است که نشات گرفته از هنر ایرانی است و رنگ و لعاب خاصی دارد. علاوه بر این طاقچه های گچی، سقف های بلند، مبلمان سنتی و درهای چوبی از دیگر ویژگی های قاشیش است که حس زندگی در روزهای دور اصفهان را تداعی می کند. اگر قصد اقامت در سفر به اصفهان را دارید، کافی است به خیابان حکیم نظامی بروید و این هتل را پیدا کنید.

رستوران همدم السلطنهیکی از رستوران های اصفهان که ساختمانی قدیمی و زیبا است، رستوران همدم السلطنه است که از آن به عنوان دختر امیرکبیر و عروس ناصرالدین شاه یاد می شود. این بنا بیش از 160 سال قدمت دارد و مدتی است متروکه شده است. تا اینکه با سرمایه گذاری های لازم مرمت شد. امروز خانه همدم السلطنه به رستورانی شیک تبدیل شده است که هر غذای ایرانی را که بخواهید سرو می کند. از ویژگی‌های این خانه می‌توان به گلدان‌های گل، درهای چوبی، ارسی‌ها و نورپردازی جذاب اشاره کرد که ذهن شما را متحیر می‌کند. مگر می شود به اصفهان رفت و در رستوران همدم السلطنه یک غذای خوشمزه نخورد؟!

 خانه ملخ هایکی از زیباترین خانه های اصفهان که از محبوبیت بالایی هم برخوردار است، خانه الافچیان است. این بنا که در خیابان ولیعصر قرار دارد به دلیل وجود ستون های گچ بری و حوض بزرگ در وسط حیاط شهرت دارد. وجود معماری باشکوه خانه الافچیان را در مواقعی به مقصدی عالی برای مسافران اصفهان تبدیل کرده است و می توانند از آنجا تصاویر واضحی به ثبت برسانند.
دیگر خانه های تاریخی اصفهان
– خانه سلطنتی
– خانه سوکیاس
– منزل واثق انصاری
– مجموعه خان خوراسگان
– خانه اخوت واقعی
– خانه آقای
– بیت القدس
– خانه دکتر علم
– بیت مشیرالممالک
– خانه تصویر الملکیآخرین کلمه

زیباترین خانه های اصفهان کم نیستند و هر کدام با خاص بودن خود شما را شگفت زده خواهند کرد. اگر قصد سفر به این شهر شگفت انگیز را دارید، توصیه می کنیم تعدادی از این خانه ها را در لیست بازدید خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید