زنان بهتر از مردان خودروهای خودران رانندگی می کنندبر اساس یک مطالعه جدید، زنان در استفاده از خودروهای خودران بهتر از مردان هستند.

به گزارش ایتنا در ایندیپندنت، محققان دانشگاه نیوکاسل دریافتند که زنان سریع‌تر واکنش نشان می‌دهند، کنترل بیشتری روی چرخ دارند و در صورت لزوم بهتر می‌توانند کنترل خودرو را به دست بگیرند.

دکتر شو لی، کارشناس سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند در دانشگاه نیوکاسل، می‌گوید: «زنان اغلب نمی‌دانند که چقدر در رانندگی مهارت دارند، اما نتایج ما نشان داد که آنها در واقع کمی بهتر عمل می‌کنند».

ظهور خودروهای بدون راننده به افراد این امکان را می دهد که بدون رانندگی سایر وظایف غیررانندگی را انجام دهند، اما گاهی اوقات ممکن است نیاز به کنترل مجدد خودرو داشته باشند.

برای این مطالعه، 76 شرکت‌کننده، از جمله 33 زن و 43 مرد، شبیه‌سازی را رانندگی کردند که لحظه‌ای را که دوباره کنترل یک خودروی خودران را در دست گرفتند، برای مشاهده و مقایسه عملکرد انسان بازسازی کرد.

شبیه ساز به شرکت کنندگان 20 ثانیه فرصت داد تا کنترل ماشین بدون راننده را دوباره به دست بگیرند و از تصادف با ماشین پارک شده خودداری کنند.

نتایج نشان می دهد که در مقایسه با مردان، زنان در هنگام کنترل خودرو کمتر دچار وحشت می شوند، آنها کمی سریعتر واکنش نشان می دهند و عملکرد پایدارتری در هنگام کنترل فرمان خودرو دارند.

میانگین زمان لازم برای بازگرداندن کنترل خودرو برای زنان 2.45 ثانیه و برای مردان 2.63 ثانیه بود.

زنان به طور متوسط ​​به 13.52 ثانیه زمان نیاز دارند تا از سر راه خودروی پارک شده خارج شوند. در حالی که این زمان برای مردان 13.76 ثانیه است.

مطالعات قبلی در مورد خودروهای بدون راننده بر روی نگرش ها و دیدگاه ها متمرکز شده بود و زنان بیشتر در مورد استفاده از آنها نگران بودند، اما تحقیقات در مورد نحوه استفاده جنسیت های مختلف از این وسایل نقلیه هنوز محدود است.

نویسندگان این مطالعه می گویند که تحقیقات آنها می تواند به اطلاع رسانی طراحی و در نتیجه قابلیت استفاده خودروهای بدون راننده کمک کند. زیرا فقدان چنین دانشی به طور بالقوه از مزایای آنها می کاهد.

پروفسور روبرتو پالاسین، رئیس موقت دانشکده مهندسی دانشگاه نیوکاسل، گفت: «تحقیق ما به مهندسان نرم‌افزار اطلاع می‌دهد تا وسایل نقلیه خودران را برای کاربران تطبیق دهند. به همین ترتیب، مردم آهنگ های زنگ متفاوتی برای تلفن همراه خود دارند یا ممکن است ترجیح دهند آن را تنظیم کنند[мобилния телефон]در حالت تاریک.”

همچنین می تواند نیازهای امنیتی ما را از نظر زمان پاسخگویی در نظر بگیرد. همانطور که می‌توانم اندازه فونت تلفنم را تغییر دهم، اگر نمی‌توانم خیلی خوب ببینم، ممکن است گزینه‌ای وجود داشته باشد که بخواهم برای مادر 70 ساله‌ام ماشین بخرم.»

این گروه تحقیقاتی افزود: نادیده گرفتن اثرات جنسیت می تواند منجر به مشکلات جدی در دستیابی به برابری حمل و نقل و سپس افزایش سایر اشکال نابرابری جنسیتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید