رکورد صادرات از مرزهای ریلی شکسته شد


رکورد صادرات از مرزهای ریلی شکسته شد

اخبار بورسا: سید میاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: پلیس راه آهن یکی از قدیمی ترین ادارات پلیس کشور است. همانطور که در سال 1314 تاسیس شد و دارای تجربیات و سوابق ارزنده ای است و بیش از 100 کلانتری فعال در حوزه پلیس راه آهن وجود دارد اما به همین میزان نیز امکانات و تجهیزات مدرن مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه در یک سال گذشته از حدود 20 محور ریلی بازدید و دستور رفع موانع را داده ام، گفت: در یک سال گذشته شاهد کاهش تصادفات قطار و عابر پیاده بوده ایم.

وی افزود: شرایط اقتصادی کشور برای همه روشن است اما تلاش می کنیم در بخش های مختلف ستاد و مناطق شرکت راه آهن تغییرات و اصلاحاتی ایجاد کنیم.

مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه توسعه راه آهن در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد، گفت: بخشی از الزامات توسعه راه آهن به روز رسانی تجهیزات و توجه ویژه به کارکنان است و تلاش می کنیم گام های بلندتری در این زمینه ها برداریم. سال دوم دولت

وی ادامه داد: توسعه اقتصادی نیازمند الزاماتی از جمله ایمنی است که در راه آهن نیز بسیار مهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در ماه های اخیر فرهنگ سازی خوبی در حوزه های مختلف به ویژه در حاشیه مسیرها از جمله طرح همیاران پلیس راه آهن انجام شده که با یاری خداوند و تلاش و کوشش شاهد کاهش آن بوده ایم. در حوادث قطار و عابران پیاده».

رئیس هیئت مدیره راه آهن با اشاره به اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه ای به دیپلماسی حمل و نقل به ویژه حوزه ریلی داشته است، گفت: سال گذشته به فضل الهی رکورد ترانزیت ریلی، رکورد صادرات از مرزهای ریلی و عمومی حمل و نقل بین المللی در طول تاریخ، راه آهن را با وقفه مواجه کرده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به تلاش های انجام شده در 6 ماهه نخست امسال، برنامه ریزی برای عبور پنج قطار ترانزیتی تمام ریلی از شمال شرق روسیه انجام شد و تا نیمه اول مهرماه برخی از این قطارها از ایران عبور کرده اند و قسمت دیگر در حال عبور است. این قطار ترانزیتی پس از خروج از روسیه، عبور از قزاقستان و ترکمنستان و طی مسافتی بیش از 4000 کیلومتر، از مرز ریلی سرخس وارد کشور شد و پس از طی حدود 1600 کیلومتر در کشورمان، از گذرگاه شمال به جنوب ایران عبور کرد. به بندر شهید رجایی می رسد و به بندرعباس می رسد.

به گفته صالحی؛ ترانزیت کالا به غیر از سود، به حاکمیت سیاسی و امن کشور نیز می انجامد.

وی یادآور شد: رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی بر اساس تمدن نوین ایرانی اسلامی مهم است و برای تحقق این آرمان اقدامات متعددی نیاز است که یکی از آنها جهش اقتصادی و یکی از مولفه های آن حمل و نقل است.

مدیرعامل راه‌آهن تصریح کرد: در میان انواع حمل‌ونقل از جمله ریلی، دریایی، هوایی و جاده‌ای، قطب خیمه‌ای برای جهش اقتصادی کشور، راه‌آهن است و مقام معظم رهبری نیز در بندهای 24 و 25 قانون اساسی بیان کردند. سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، بر اولویت توسعه راه آهن تاکید کرد.

وی ادامه داد: باید از حرف به عمل برویم و امیدواریم اجرای این سیاست ها موجب رشد اقتصادی و پیشرفت کشور شود.

دیدگاهتان را بنویسید