رژیم غذایی برای جلوگیری از پیشرفت سرطان پوست


رژیم غذایی برای جلوگیری از پیشرفت سرطان پوست

به گزارش دموکراسی آنلاین بر اساس تحقیقات خود، کارشناسان هلندی می گویند پیروی از رژیم غذایی سرشار از چربی های سالم می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند. رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف روغن زیتون، آجیل و ماهی و همچنین میوه ها، سبزیجات و غلات کامل تاکید دارد.
این نوع رژیم غذایی با فواید بسیاری برای سلامتی از جمله پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و عمر طولانی تر همراه است.
اکنون متخصصان هلندی در مطالعات خود نشان داده اند که این نوع رژیم غذایی می تواند اثربخشی ایمونوتراپی را در بیماران مبتلا به سرطان پوست افزایش دهد.
به گفته متخصصان، بیمارانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کردند و دارو دریافت می کردند، شانس بیشتری برای زنده ماندن و توقف پیشرفت بیماری پس از 12 ماه داشتند.
نویسنده این مطالعه از مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن هلند گفت: نتایج این مطالعه نقش استراتژی های غذایی را در بهبود اثربخشی روند درمان و افزایش امید به زندگی بیمار تایید می کند.
کارشناسان بریتانیایی و مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن رژیم غذایی 91 بیمار مبتلا به ملانوم پیشرفته را که از مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی (ICI) استفاده کرده بودند، بررسی کردند. این داروها به ویژه در افراد مبتلا به ملانوم که جدی ترین نوع سرطان پوست است، موثر هستند.
متخصصان در مطالعه خود دریافتند: افرادی که از رژیم مدیترانه ای پیروی می کنند نه تنها به این نوع داروها بهتر پاسخ می دهند، بلکه وضعیت بیماری آنها یک سال بعد بدتر نمی شود.
به نوشته روزنامه دیلی میل، مصرف بیشتر انواع میوه و ماهی و مصرف کمتر نوشیدنی ها و تنقلات شیرین، مهم ترین ویژگی رژیم مدیترانه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید