رفتار فعالان بازار یکی از ریسک‌های مؤثر است/بازار الوار زمان رونق را می‌خورد


رفتار فعالان بازار یکی از ریسک‌های مؤثر است/بازار الوار زمان رونق را می‌خورد

اخبار بورسا:

شهاب موسوی موسس شرکت آسا سرمایه درباره ریسک های بازار سرمایه گفت: به نظر من دو یا سه ریسک ریسک اصلی هستند. نکته اول رفتار سیاستمداران و نکته دوم رفتار فعالان بازار است.

وی افزود: انتظاراتی که فعالان بازار به طور غیرمنطقی از بازار رکودی دارند، انتظارات بیش از حد است. به نظر من، فعالان بازار رکود سهام را اشتباه درک کردند. درست است که در اقتصاد تورم وجود دارد، اما این تورم وارد بازارهای دارایی نشده است، بنابراین در بازار سرمایه هم این اتفاق نمی افتد. اینها ریسک هایی است که بازار سرمایه و فعالان بازار را تهدید می کند.

موسس شرکت آساسارمایه ادامه داد: اینکه اپراتور بازار بداند برای بازدهی 5 یا 10 درصدی یا 1000 درصدی مبارزه می کند، در رفتار او تأثیر می گذارد.

وی در خصوص گروه های تاثیرگذار گفت: از سال گذشته معتقدم شرکت هایی که بتوانند از فضای کالایی و فرصت های فروش استفاده کنند در بازار سرمایه ارزشمند هستند. چون فرصت دیگری در اقتصاد ما وجود ندارد. گروه های پالایش و پتروشیمی، مواد معدنی، فولاد، سنگ آهن و فلزات. همچنین گروه های خدماتی را مثبت می دانم.

موسوی گفت: متأسفانه در دوران رونق بازار، نگاه بخشی از بازار این بود که به این اندازه از بازار سود بردیم. بازار دارد چوب این نگاه را می خورد. این بدان معنا نیست که اگر بلندمدت نگاه کنیم، ضرر می کنیم. عوامل متعددی بر عدم رشد شاخص کل تأثیر می‌گذارند.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید