رسوایی کمبریج آنالیتیکا دامنگیر مارک زاکربرگ شد!قرار است چندین مدیر ارشد متا از جمله مارک زاکربرگ (COO)، شریل سندبرگ (COO) و همچنین معاون سندبرگ در پرونده رسوایی کمبریج آنالیتیکا شهادت دهند.

به گزارش مهر به نقل از ایتنا، بر اساس اسناد دادگاهی که هفته گذشته ارائه شد، زاکربرگ باید حداکثر تا 6 ساعت به سوالات پاسخ دهد و جلسه استماع سندبرگ می تواند 5 ساعت طول بکشد.

جانشین سندبرگ هنوز مشخص نشده است و قرار است پس از ترک فیسبوک در اواخر سال جاری جایگزین او شود.

این شکایت در دادگاهی واقع در ایالت کالیفرنیا، آمریکا، توسط گروهی از کاربران فیس بوک که از پیامدهای همکاری این شرکت با کمبریج آنالیتیکا متاثر شده بودند، ثبت شد.

با توجه به اسناد موجود، شاکیان پرونده مدعی هستند که متا در مدت زمان کشف نقض اطلاعات، اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه نکرده است. این شکایت که می تواند به یک دعوای دسته جمعی تبدیل شود، ادعا می کند که فیس بوک به طور غیرقانونی داده های کاربران را با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته و نتوانسته به اندازه کافی از داده ها محافظت کند.

این شکایت مربوط به رسوایی کمبریج آنالیتیکا است. این شرکت انگلیسی که در انتخابات سال 2016 آمریکا برای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ کار می کرد، بدون اجازه آنها اطلاعات میلیون ها کاربر فیس بوک را جمع آوری کرد.

البته این اولین باری نیست که پای زاکربرگ به یک رسوایی کشیده می شود. او در سال 2018 در مقابل کنگره شهادت داد.

شهادت باید قبل از 20 سپتامبر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید