رئیس اف بی آی نسبت به حملات تروریستی در آمریکا هشدار داد


رئیس اف بی آی نسبت به حملات تروریستی در آمریکا هشدار داد

به گزارش دموکراسی آنلاین به نقل از ایسنا، کریستوفر رای، رئیس اف بی آی، این موضوع را در مجلس قانونگذاری و در جریان جلسه استماع کمیته قضایی سنا مطرح کرد مبنی بر اینکه ایالات متحده در تلاش است تا رهبری ارشد القاعده را تحقیر کند.
وی همچنین گفت: پیشگیری از حملات تروریستی همچنان اولویت اصلی FBI است اما این گروه های تروریستی تهدیدی برای آمریکا و کشورهای غربی محسوب می شوند.
مدیر اف بی آی افزود: القاعده همچنان به دنبال انجام حملات بزرگ و چشمگیر است. طی یک سال گذشته، تبلیغات سران القاعده به حدی بوده است که مردم را به انجام حملات این گروه در آمریکا و دیگر کشورهای غربی تحریک و تشویق کرده اند.
وی مدعی شد که به لطف “فشار مستمر” ارتش و نیروی انتظامی ایالات متحده بر این گروه، القاعده “تحقیر” شده است و افزود: به همین دلیل در کوتاه مدت، این گروه احتمالاً پیچیده‌تر را به ارمغان خواهد آورد. عملیات به ایالات متحده یا اروپا.» بر حملات کوچکتر و آسانتر در مناطقی مانند شرق و غرب آفریقا تمرکز خواهد کرد.
کاخ سفید اخیراً اعلام کرد که ایمن الظواهری، رهبر القاعده در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین سیا کشته شده است و به تعقیب و گریز چندین ساله برای دستگیری وی پایان داد.
الظواهری 71 ساله که اهل مصر است، از زمان مرگ اسامه بن لادن در ایبت آباد پاکستان در سال 2011، رهبر این گروه تروریستی بوده است.
علیرغم هشدارهای رئیس اف‌بی‌آی درباره تداوم تهدیدهای گروه‌های تروریستی خارجی، او همچنین بر افزایش افراط‌گرایی داخلی تاکید کرد که در حال حاضر بزرگترین تهدید تروریستی برای ایالات متحده در اقدام یکجانبه محسوب می‌شود.
امنیت ملی ایالات متحده در سال های اخیر بارها در مورد رادیکالیسم داخلی هشدار داده است و هشدارهای دوره ای تهدید خود را در طول قرنطینه ویروس کرونا در سال 2020 و حتی بیشتر از آن پس از شورش در ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید