در پایان سال مالی سود خوبی نصیب سهامداران پتروشیمی بوعلی می شود


به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا؛ بوعلی سینا مدیرعامل پتروشیمی در نشست خبری که در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور و نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار شد، گزارشی از ارائه این شرکت در سال های اخیر ارائه کرد. گفت: در آبان ماه 1399 سهام بوعلی به ارزش 4140 تومان در بازار سرمایه عرضه شد و هم اکنون قبل از بسته شدن توکن که پس از افزایش سرمایه شرکت صورت گرفت، ارزش سهام به حدود 9500 رسید. تومان.

اجرای طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا/ مدیر مالی: در پایان سال مالی سود خوبی نصیب سهامداران پتروشیمی بوعلی می شود.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر سود شرکت بوعلی در 4 سال گذشته، اظهار داشت: در سال 1397 سود شرکت پتروشیمی بوعلی سینا 220 میلیارد تومان بوده و با سیاست های اعمال شده، سود سال آینده یعنی 1397، حدود 4 برابر افزایش یافت و در سال 1398 به 2100 میلیارد تومان رسید و با افزایش مستمر تولید و بر اساس سند 4 ساله شرکت، این سود در سال 1400 و در پایان سال مالی جاری به بیش از 3650 میلیارد تومان رسید. افزایش تولید و فروش، سود خوبی بین سهامداران تقسیم خواهد شد.

رحیمی پور همچنین با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در 6 ماهه نخست سال 90، 80 درصد از پیش بینی سود سال 1390 را تنها در 6 ماهه سال جاری محقق کرد و افزود: طی سال اول. شش ماهه سال 1390 سود خوبی به دست آمد و پیش بینی شد. قابل توجه است که بیش از 80 درصد از 1401 پیش بینی سود پس از حسابرسی در 6 ماهه اول سال جاری دریافت شده است.

مدیر مالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه به تشریح نتایج 6 ماهه اول سال 1401 پرداخت و میزان فروش این مجتمع را بالغ بر 240 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: میزان فروش مجتمع در 6 ماهه اول این سال. سال بیش از 140 درصد فروش در 6 ماهه سال 1400 بوده است که طی آن تولید شرکت به 116 درصد ظرفیت اسمی رسیده که رکورد جدیدی برای دوره فعالیت مجتمع محسوب می شود.

وی در پایان نسبت به تمدید معافیت مالیاتی شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: در حال حاضر معافیت مالیاتی برقرار است و به دنبال معافیت مالیاتی 20 ساله هستیم و در صورت تصویب ما تا 10 سال دیگر معاف از مالیات خواهیم بود.”

– مطالعات طرح توسعه بوعلی در مراحل پایانی

در ادامه این نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس 2022 برگزار شد، مدیر بازرگانی پتروشیمی بوعلی سینا به تشریح آخرین وضعیت پروژه پاراکسیلین پرداخت و گفت: علاوه بر بهره برداری از واحد شیرین سازی و تانک 2001C، بازسازی و بهسازی واحد پاراکسیلین یکی از پروژه های اصلی پتروشیمی بوعلی سینا است که این مجموعه در مرحله پایانی قرار دارد و پیش بینی می شود عملیات نصب در آبان ماه سال جاری به پایان برسد و وارد مرحله پیش آماده سازی شویم. مرحله راه اندازی

وی تاثیر راه اندازی واحد پاراکسی لاین بر سود شرکت را قابل توجه دانست و افزود: بر اساس محاسباتی که بر اساس قیمت محصولات واحد PX در سال های اخیر انجام داده ایم، پیش بینی ما این است که با با تأسیس این واحد، سالانه حداقل 50 میلیون دلار به درآمد شرکت اضافه خواهد شد.»

اردلان صداقت زاده همچنین با بیان اینکه مطالعات طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا در مرحله نهایی است، تاکید کرد: در مرحله نهایی مطالعات طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا هستیم و مصوبات اولیه دریافت شده است. طرح بر اساس ظرفیت خوراک و تولید مجموعه این پروژه. محقق خواهد شد.»

وی ارزش آفرینی با تکمیل زنجیره بنزن را از برنامه های پتروشیمی بوعلی سینا دانست و افزود: با راه اندازی تاسیسات پارازایلن، ظرفیت تولید بنزن این مجتمع نیز افزایش می یابد و علاوه بر آن در حال مطالعه برنامه هایی نیز هستیم تا افزایش تولید بنزن که پس از نهایی شدن برنامه های توسعه اطلاعات آن انجام خواهد شد.»

دیدگاهتان را بنویسید