در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت چطور؟


در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت چطور؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از تجارت نیوز، ولی اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به احتمال زیاد طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسه هفته آینده کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح می شود.
وی افزود: تاکنون بحث کارشناسی با مشارکت سازمان استخدامی ادامه دارد اما هنوز جمع بندی نهایی صورت نگرفته است.
موضوع طرح ساماندهی کارکنان کشوری تغییر وضعیت استخدامی آن دسته از افرادی است که بر اساس ماده 29 قانون برنامه ششم در بخش‌های مختلف دولت مشغول به کار هستند.
اصولاً در این ماده قانونی به ایجاد سامانه ثبت حقوق و مزایای دریافتی این بخش از کارکنان دولت اشاره شده است، اما نمایندگان حامی طرح سازمانی در نظر دارند وضعیت استخدامی کلیه مشمولانی که کارمند کشوری محسوب می شوند را تغییر دهند. در این ماده قانونی..
قرارداد چه کسی تغییر می کند؟
اما اسماعیلی در این خصوص به تجارت نیوز گفت: به نظر ما همه کسانی که حقوقشان از خزانه دولت تامین می شود باید مشمول این طرح شوند و رابطه استخدامی آنها تغییر کند.

و ادامه داد: از این منظر فرقی نمی کند که این افراد به صورت شرکتی، طرحی، حجمی یا خدماتی برای دولت کار کنند، مهم این است که دستمزد و حقوق آنها از طریق وام های دولتی تامین می شود. اگر اینطور باشد، دلیلی برای ادامه همکاری با یک واسطه به عنوان پیمانکار وجود ندارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: با توجه به وجود پست ها و سمت های زیادی در دستگاه های مختلف دولتی، بررسی ها همچنان ادامه دارد.
با توجه به اظهارات این نماینده مجلس، پیش بینی می شود در صورت اجرای این طرح، وضعیت استخدامی تعداد زیادی از کارگران ادارات مختلف دولتی تغییر کند.
به طور خاص، دامنه این تغییرات احتمالی می تواند شامل افسران امنیتی مؤسسات بانکی تا محیط بانان و متولیان میراث فرهنگی و کارکنان شاغل در بخش انرژی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید