در انتظار ابلاغ حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران


در انتظار ابلاغ حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران

به گزارش مردم سالاری آنلاین، هادی ابویی با اشاره به حق مسکن 650 هزار تومانی گفت: کارگران منتظر ابلاغ حق مسکن 650 هزار تومانی خود از سوی دولت هستند که بر اساس مصوبه شورای عالی کار این قطعنامه باید از آوریل اجرا شود. دولت باید به زودی مصوبه جدید را اعلام کند. پس از اطلاع، کارفرمایان باید دستمزدهای معوقه را به کارگران پرداخت کنند.
وی ادامه داد: مالیات 650 هزار تومانی مسکن کمکی به شرایط مسکن کارگران نمی کند. اما در شرایط سخت زندگی، این کمک هزینه است. اگر دولت به زودی اصلاحیه قانون مسکن را اعلام کند، کارگران حدود 6 ماه از کارفرما 100 هزار تومان مطالبه خواهند کرد. زیرا اکنون در تمامی مجتمع های تحت پوشش وزارت کار 550 هزار تومان برای مسکن پرداخت می شود که طبق مصوبه پایان سال 1400 در شورای عالی کار باید 650 هزار تومان باشد.
ابویی تصریح کرد: نامه رئیس مجلس تنها در راستای اجرای تعهد قانونگذار در زمینه نظارت بر اجرای قانون بوده است. دولت باید به زودی اجرای مصوبه 650 هزار تومانی را اعلام کند.
وی گفت: رقم حق مسکن قابل توجه نیست و حتی کفاف حق الزحمه مشاور املاک برای کارگر را نمی دهد و کمک هزینه محسوب می شود. تمرکز اصلی شورای عالی کار روی دستمزد و معیشت است و هنوز با این رقم فاصله داریم. نقطه ای شیرین برای کارگران برای داشتن زندگی آبرومندانه و مرفه در شرایط اقتصادی کنونی. آنها مشاغل زیادی پیدا کردند.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید