درگیری اپل با مقامات روسیهمدتی است که مقامات روسیه با برخی از بزرگترین شرکت های دنیای فناوری مشکل دارند. امروز خبر دیگری منتشر شد که نشان می دهد این ماجرا همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش Aetna برنا، روسیه می تواند اپل را به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات کاربران در این کشور جریمه کند. لازم به ذکر است که Pinterest، Twitch، Airbnb و UPS نیز زودتر جریمه شده بودند.

رویترز گزارش داد، دادگاه مسکو روز سه شنبه سرویس پخش ویدئوی توییچ، شبکه اجتماعی پینترست، شرکت اجاره خانه Airbnb و United Parcel Service (UPS) را به دلیل امتناع از ذخیره اطلاعات شخصی شهروندان روس در روسیه جریمه کرد.

از زمانی که روسیه در 24 فوریه ده ها هزار نیروی نظامی را به اوکراین فرستاد، مسکو با شرکت های بزرگ فناوری بر سر محتوا، سانسور، اطلاعات و نمایندگان محلی درگیر شده است. هزاران دلار جریمه می شود. البته این مبالغ به دلیل تخلفات مکرر افزایش خواهد یافت.

در این ماه، روسیه گوگل را به دلیل عدم رعایت مکرر قوانین ذخیره سازی داده در این کشور 15 میلیون روبل جریمه کرد و مردم Mountain View باید در مجموع 340000 دلار بپردازند. به طور کلی، اپل از قوانین محلی کشورهایی که در آن فعالیت می کند، پیروی می کند. اما اکنون به نظر می رسد که شرکت های بزرگ فناوری تمایل بیشتری برای ایستادگی در برابر روسیه دارند.

کوپرتینویی ها در سال 2018 در چین تسلیم قانون مشابهی شدند. البته اپل تمام تلاش خود را کرد و گفت که مقامات چینی دسترسی نامحدودی به اطلاعات کاربران ندارند و این سرویس توسط یک سرور دولتی اداره می شود. خود چین ادعا می کند که می تواند داده ها را تنها با حکم دادگاه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید