دبی از استراتژی متاورس برای ایجاد 40000 شغل رونمایی کردشیخ حمدان بن محمد، ولیعهد دبی، در توییتی اعلام کرد که استراتژی متاورز دبی یک برنامه یکپارچه است که هدف آن قرار دادن دبی در بین 10 شهر برتری است که آینده این فناوری نوظهور را در سطح جهانی شکل خواهند داد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شیخ حمدان گفت: این برنامه انقلابی نوین در عرصه فناوری و اقتصاد است که در دو دهه آینده همه ابعاد زندگی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هدف این ابتکار دوبرابر کردن تعداد شرکت های بلاک چین و متاورس است.

به گفته شیخ حمدان، در حال حاضر حدود 1000 شرکت در دبی در زمینه متاورس فعالیت می کنند که 500 میلیون دلار به اقتصاد ملی کمک می کنند و پیش بینی می شود این تعداد در دوره مورد نظر رشد قابل توجهی داشته باشد.

Metaverse یک فضای دیجیتالی در حال ظهور است که در آن افراد از طریق آواتارهای خود با یکدیگر تعامل دارند.

بر اساس گزارش شرکت کانادایی Persence Research، انتظار می‌رود ارزش بازار Metaverse از 40 میلیارد دلار در سال 2021 به بیش از 1.6 تریلیون دلار تا سال 2030 با نرخ رشد مرکب سالانه بیش از 50 درصد افزایش یابد.

امارات گام‌های مهمی برای ادغام متاورس و فناوری‌های مرتبط از جمله بلاک چین، ارزهای دیجیتال و نوآوری‌های وب ۳ در اقتصاد، دولت و جامعه خود و توسعه اقتصاد آینده خود برداشته است.

سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی دبی در ماه مه با تاسیس دفتر مرکزی متاورس وارد دنیای متاورس شد و اولین تنظیم کننده ای بود که در فضای دیجیتال در حال ظهور حضور داشت. این سازمان در ماه مارس بر اساس قانون تنظیم دارایی های مجازی دبی تأسیس شد. هدف این سازمان ایجاد یک چارچوب قانونی پیشرفته برای حمایت از سرمایه گذاران و ارائه استانداردهای بین المللی برای مدیریت صنعت دارایی های مجازی و امکان رشد تجارت مسئولانه در این امارت است.

نتایج نظرسنجی Bankless Times نشان داد که علاقه به مشاغل مرتبط با متاورس در حال رشد است و در چند ماه گذشته بیش از 10 برابر شده است که نشان می‌دهد این مفهوم در بین شرکت‌ها و نیروی کار محبوب‌تر شده است.

در اوایل ماه جاری، وزارت اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و سیستم کار از راه دور امارات قراردادی اولیه با Chainalysis برای ارائه برنامه‌های آموزشی مجازی برای مؤسسات دولتی در این کشور امضا کرد.

شیخ حمدان گفت: استراتژی فرافضای دبی برای هدف امارت برای تبدیل شدن به یکی از اقتصادهای اصلی متاسپیس و یک مرکز مهم برای جامعه جهانی ضروری است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این استراتژی شامل تمام جنبه های توسعه متاورس از تدوین مقررات و توسعه برنامه ها و پرورش استعدادها و مشخص کردن راه های استفاده از این راه حل ها برای نهادهای دولتی است.

دیدگاهتان را بنویسید