دانشمندان عضله مصنوعی قوی تر از ماهیچه انسان ساخته اند


دانشمندان عضله مصنوعی قوی تر از ماهیچه انسان ساخته اند

به گزارش دموکراسی آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، پلیمرها مواد طبیعی یا مصنوعی هستند که مولکول های بزرگ و اجزای سازنده بسیاری از کانی ها و مواد ساخت بشر هستند. در این مورد، محققان از پلیمرهای الکترواکتیو استفاده کردند که پلیمرهایی هستند که با تحریک با الکتریسیته شکل یا اندازه تغییر می‌کنند. این نوع پلیمرها امروزه در دنیای مهندسی محبوب هستند و در فناوری هایی از ماهی های روباتیک گرفته تا پاک کننده های گرد و غبار استفاده می شوند.
به گفته WebMD، محققان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) این ماده را از “الاستومرهای دی الکتریک” ساخته اند و فرآیند جدیدی را برای ایجاد یک عضله مصنوعی توسعه داده اند که امیدوارند روزی در “ربات های نرم” و حتی استفاده شود. ایمپلنت های انسانی
به گفته این محققان، این عضله مصنوعی در حداکثر عملکرد خود بسیار قدرتمندتر از ماهیچه انسان است.
محققان در آزمایشات خود نشان دادند که این ماده نه تنها می تواند مانند عضله دیافراگم انسان (ورقه ماهیچه بین قفسه سینه و شکم) در حین تنفس منقبض و منبسط شود، بلکه می تواند توپی به اندازه نخود را که 20 برابر وزن خود وزن دارد بلند کند. وزن. به گفته این محققان، انعطاف پذیری عضلات مصنوعی ساخته شده با این ماده 3 تا 10 برابر قوی تر از ماهیچه های طبیعی است.
برای ایجاد این ساختار عضلانی فوق بشری، این دانشمندان از یک ماده متداول مبتنی بر اکریلیک غیر قابل انعطاف و فرآیند پخت با استفاده از اشعه ماوراء بنفش برای ایجاد ماده ای با قدرت عملکردی بالا استفاده کردند. نتیجه کار آنها یک نوار یا فیلم 35 میکرونی بود که به نازک و سبک یک تار مو بود که سپس آن را لایه لایه کردند تا یک صفحه ماهیچه ای مصنوعی ایجاد کنند.
این عضله مصنوعی برخلاف ماهیچه انسان که از انرژی شیمیایی به دست آمده از غذا برای عملکرد خود استفاده می کند، از انرژی الکتریکی استفاده می کند. این ویژگی یک مزیت بزرگ برای این عضله محسوب می شود زیرا این عضله مصنوعی می تواند با فرکانس بالاتر فعال و غیرفعال شود، در حالی که در عضلات انسان با افزایش دفعات فعال سازی و غیرفعال شدن، عملکرد کاهش می یابد.
محققان امیدوارند در آینده از این فناوری در ایمپلنت های پزشکی و روبات های نرم استفاده شود. جالب اینجاست که این ماده می تواند “حس لامسه” را به فناوری زیست پزشکی پوشیدنی اضافه کند و به افرادی که نمی توانند لبخند بزنند یا پلک بزنند کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید