«خگستر» ۷۲ میلیارد تومان سود سهام کسب کرد


درآمد ۷۲ میلیارد تومان خگستر+بورس نیوز

اخبار بورسا:

شرکت توسعه سرمایه گذاری ایران خودرو در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به شهریورماه سال جاری، ارزش کل سرمایه گذاری های خود را در شرکت های بازار سرمایه و شرکت های غیر بورسی معادل 6.3 هزار میلیارد تومان به ثبت رساند.

«خگستر» هزینه اصلی سرمایه گذاری در شرکت های بورسی را 4 هزار و 242 میلیارد تومان و مابقی را در حوزه شرکت های غیر بورسی با یک هزار و 788 میلیارد تومان اعلام کرد که کل هزینه سرمایه گذاری «خگستر» در شهریور ماه است. 14 میلیارد تومان افزایش سرمایه گذاری نسبت به ماه گذشته

عمده هزینه سرمایه گذاری خگستر در شهریور ماه مربوط به بخش «تولید خودرو و قطعات» با 3.552 میلیارد تومان در سبد شرکت های بورسی است و در بخش شرکت های غیر بورسی بیشترین هزینه سرمایه گذاری در بخش «مالی» است. و واسطه گری پولی» با یک هزار و 294 میلیارد تومان جایزه تعلق گرفت.

درآمد ۷۲ میلیارد تومان خگستر+بورس نیوز

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری خگستر در شهریور ماه مربوط به بخش خودرو و قطعه‌سازی با ۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بوده و پس از آن بخش بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با ارزش تخمینی ۱ میلیارد و ۸۲۴ میلیون تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارند که ارزش بازار بالایی را به خود اختصاص داده است. خود آن

ارزش بازار گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در شهریورماه نسبت به عملکرد پارسال در شهریور تغییری نکرد، «خگستر» موفق شد در بخش سرمایه گذاری «خودرو و قطعه سازی» به رشد 13 درصدی معادل 988 میلیارد تومان دست یابد.

بیشترین کل بهای تمام شده «خگستر» متعلق به «ایران خودرو» با رقم 2.76 میلیارد تومان بدون تغییر نسبت به ماه گذشته بود و بیشترین کل بهای تمام شده پس از سرمایه گذاری در ایران خودرو به «بانک پارسیان» با ارزش بازار 1.818 میلیارد تومان اختصاص داشت. تومان.

در بخشی از سبد شرکت های ثبت شده در «خگستر»، بیشترین ارزش بازار را ایران خودرو و همچنین بیشترین قیمت سرمایه گذاری را به خود اختصاص داد.

خگستر با سرمایه ثبتی 1100 میلیارد تومان طی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به اسفند 1401 بالغ بر 72 میلیارد تومان سود سهام محقق شد.

این شرکت سرمایه گذاری با مجموع قیمت 4 هزار و 242 میلیارد تومان در پرتفوی سهام خود با رشد 147 درصدی به مبلغ 10 هزار میلیارد تومان رسیده و در پایان باید به سود 531 میلیون تومانی اشاره کرد. از نقل و انتقال سهام .

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید