خودروهای کره ای، ژاپنی و اروپایی جزو خودروهای وارداتی هستند


خودروهای کره ای، ژاپنی و اروپایی جزو خودروهای وارداتی هستند

اخبار بورساعبدالله توکلی مدیرکل خودروسازی وزارت امنیت با اشاره به اعلام اسامی 7 شرکت واردکننده خودرو گفت: واردات منحصر به آن 7 شرکتی نیست که اسامی آنها در نامه (در زیر) منتشر شده است، زیرا خودرو فرآیند واردات یک فرآیند پویا است و در صورتی که متقاضیان واردات خودرو شرایط واردات لازم را داشته باشند به این لیست اضافه خواهند شد.

مدیرکل صنعت خودرو وزارت صمت تصریح کرد: در واقع این 7 شرکت واردکننده خودرو که اسامی آنها امروز طی نامه ای منتشر شد، مراحل واردات را زودتر آغاز کرده اند و از آنجایی که شرایط لازم برای واردات را دارند، نام آنها در این لیست بله، اما قطعا تعداد شرکت های واردکننده خودرو چندین برابر تعداد شرکت هایی خواهد بود که نام آنها اعلام شده است.

و افزود: به همین دلیل شرکت های متقاضی واردات خودرو می توانند تا پایان سال جاری و تا زمانی که فرصت برای واردات خودرو وجود داشته باشد درخواست خود را به وزارت حراست ارائه کنند.

توکلی لاهیجانی درباره زمان واردات خودرو گفت: شرکت ها درگیر فرآیند واردات هستند و نمی توان زمان دقیق واردات را اعلام کرد زیرا واردات خودرو به ارتباط شرکت های واردکننده با خودروساز و همچنین روند واردات بستگی دارد. واردات یک خودرو اما قبل از واردات خودرو پیش بینی می شود تا سه ماه آینده وارد شود.

مدیرکل دفتر صنعت خودروی وزارت حراست ادامه داد: پیش از این اعلام شده بود که تقریبا 28 شرکت غربالگری اولیه را گذرانده اند، اما این 7 شرکتی که اسامی آنها اعلام شد زودتر مدارک خود را ارائه کردند و مراحل را آغاز کردند.

توکلی لاهیجانی گفت: خودروهای کره ای، ژاپنی و اروپایی نیز از جمله خودروهایی هستند که در فهرست واردات قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید