خرید پولکادات و سولانا در بورس واقعی


—————- گزارش آگهی —————–

Polkadat و Solana دو تا از معروف ترین پروژه هایی هستند که برای شکست دادن اتریوم ظاهر شدند. آنها مطمئناً اتریوم را در بسیاری از جنبه ها شکست دادند و بنابراین مقایسه آنها بدیهی است. با این حال، اگر آنها را از نظر هدف خود مقایسه کنیم، به راحتی می توان گفت که هر دو به چشم انداز خود رسیده اند. البته این بدان معنا نیست که آنها پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارند. اما معمولاً اگر یک پروژه ارز دیجیتال چیزی را وعده دهد و به آن برسد، از نظر جامعه ارز دیجیتال عالی خواهد بود. با مبادله واقعی با ما همراه باشید تا به بررسی این دو ارز دیجیتال، قیمت و نحوه خرید آن ها بپردازیم.

 

ارز دیجیتال سولانا (SOL) چیست؟Solana یک پروژه متن باز است که از ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین برای ارائه راه حل های DeFi استفاده می کند. راه حل هایی که در درجه اول بر سرعت و هزینه کمتر تمرکز دارند. اگرچه کار اولیه بر روی این پروژه در سال 2017 آغاز شد، بنیاد سولانا به طور رسمی ارز دیجیتال خود را در مارس 2020 راه اندازی کرد.
پروتکل Solana برای ایجاد امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز یا dapp ها از طریق اجرای قراردادهای هوشمند بر روی بلاک چین طراحی شده است. هدف سولانا بهبود مقیاس پذیری با ارائه اجماع اثبات تاریخ (PoH) همراه با اجماع اساسی اثبات سهام در بلاک چین است.
به دلیل سرعت و مدل کم هزینه آن، تراکنش های زنجیره سولانا را می توان در چند ثانیه تأیید کرد و هزینه آن به طور متوسط ​​0.00025 دلار است. این می تواند به عنوان یک USP بزرگ برای Solana عمل کند، زیرا بیشتر مشکلات کریپتو شامل کارمزدهای بالا و سرعت پایین تراکنش است. مدل اجماع ترکیبی نوآورانه در سولانا به معامله گران کوچک و بزرگ اجازه می دهد تا به طور مساوی از این پلت فرم لذت ببرند. هدف بعدی بنیاد سولانا ارائه منابع مالی غیرمتمرکز در مقیاس بزرگتر است.

 

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) چیست؟اکوسیستم Polkadata نشان دهنده نسل بعدی در شبکه بلاک چین است. هدف این شبکه ایجاد پلتفرمی است که به اتصال چندین بلاک چین به یک شبکه ترکیبی یا فدرال کمک می کند. چشم‌انداز بزرگ‌تر این پروژه، دادن فرصتی به مردم برای شکستن انحصار اینترنت است. شبکه Polkadot بر اساس نتایج پیشگامانه قبلی بلاک چین است و در عین حال مزایای کلیدی مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهد.
دو ویژگی اصلی که Polkadot را متمایز می کند و آن را در آینده ادامه می دهد، مقیاس پذیری و ارتقاء آسان است. این دو ویژگی به بلاک چین ها اجازه می دهد تا داده ها را به یکدیگر منتقل کنند. همچنین به چندین مدار کمک می کند تا در یک شبکه واحد کار کنند. پروژه پولکادوت یک پروژه متن باز است که در وب 3 ارائه شده است. این پروژه توسط گاوین وود، که بلاک چین اتریوم را نیز اجرا می کند، تاسیس شده است.
هدف اصلی اکوسیستم پولکادات تسریع ارتباطات بلاک چین عمومی و خصوصی است. ارزش بازار ارز دیجیتال DOT در دو هفته اول پس از درج شدن به عنوان سکه به 5 میلیون دلار رسید.

 

ویژگی های Solana و Polkadatمکانیسم اجماع در اکوسیستم سولانا به عنوان اثبات تاریخ (PoH) شناخته می شود. این روش اجماع به هر گره اجازه می دهد تا ساعت کاری خود را داشته باشد و بدون مشورت با سایر گره ها تصمیم بگیرد. الگوریتم تحمل خطا بیزانس (BFT) در Solana تضمین می کند که خرابی یک گره خاص بر عملکرد کل سیستم تأثیر نمی گذارد. اکوسیستم سولانا به چندین قرارداد هوشمند اجازه می دهد تا به طور همزمان اجرا شوند.
اکوسیستم پولکادات دارای یک سیستم حاکمیتی پیشرفته است که به هر ذینفعی قدرت می دهد تا صدای خود را داشته باشد. جامعه DOT ​​واقعا تعاملی است زیرا امکان انتقال هر نوع داده یا دارایی را بین بلاک چین ها فراهم می کند. البته این به ارزهای دیجیتال محدود نمی شود. زیرا Polkadot مقیاس پذیری یکپارچه تراکنش را با پخش تراکنش ها در چندین بلاک چین موازی فراهم می کند. در جدول زیر مشخصات کلی این دو ارز دیجیتال محبوب را مشاهده می کنید.

 

نوسانات قیمت سولانا و پولکاداتدر حال حاضر قیمت ارز دیجیتال سولانا مانند سایر ارزهای دیجیتال، برای به دست آوردن و حفظ روند صعودی سخت کار می کند. البته به گفته تحلیل گران مختلف، دارایی های دیجیتال به دلیل عدم اطمینان ناشی از برخی عوامل خارجی ممکن است فاز نزولی داشته باشند. بنابراین، تا زمانی که بازار کریپتو شرایط بحرانی خود را حل نکند، ممکن است شاهد تغییرات عمده قیمت نباشیم.
همانطور که گفتیم هدف اصلی مدار پولکدات بر اساس کاهش ازدحام و افزایش سرعت است. با توجه به طراحی DOT، هر برنامه در Polkadot دارای مینی بلاک چین یا پاراچین مخصوص به خود است که به زنجیره Rely متصل می شود. با این طراحی، گروه Polkadot قصد دارد انتقالات را ایمن و دقیق نگه دارد در حالی که از حداقل منابع محاسباتی استفاده می کند. با این حال، کاربران می توانند مزایای بیشتری از سفارشی کردن Parachain بر اساس نیاز خود دریافت کنند.
اما در کنار ویژگی های منحصر به فرد SOL و DOT، بسیاری از عوامل دیگر نیز نقش مهمی در تعیین قیمت و افزایش یا کاهش آنها دارند. توجه داشته باشید که این دو ارز دیجیتال دارای یک شبکه قدرتمند هستند. بنابراین احتمالاً در بلندمدت دارایی قابل اعتمادی خواهند بود.

پولکاداتشباهت های بین پولکادات و سولانااین دو شبکه اساسا سرعت یکسانی دارند که کار با آنها را بسیار آسان می کند. وقتی تراکنش را برای هر دو ارسال می کنید، تقریباً هیچ پرداختی نمی کنید و تراکنش چند ثانیه طول می کشد. با توجه به اینکه هر دو هدف یکسانی داشتند، به موفقیت های باورنکردنی دست یافتند. قطعا باید به هر دو ارز دیجیتال به خاطر کارهایی که انجام داده‌اند در زمانی که هزینه‌های تأیید مبادلات در سایر شبکه‌ها بسیار بالاست تبریک گفت.
جنبه دیگری از شباهت آنها در توانایی میزبانی هر دو برای دنیای قراردادهای هوشمند نهفته است. از این دو سکه می توان برای ساخت پروژه های جدیدی استفاده کرد که دنیای گسترده ای را برای توسعه دهندگان باز می کند. همانطور که همه ما می دانیم، اتریوم به خودی خود رشد نمی کند. ما ده ها پروژه شگفت انگیز و عظیم تحت بلاک چین اتریوم داشته ایم که منجر به استفاده از ETH به عنوان پرداخت گاز شده است. استفاده زیاد از اتریوم در پروژه های مختلف منجر به افزایش سریع قیمت اتریوم شده است. بنابراین اگر DOT و SOL نیز پروژه های عظیمی را روی بلاک چین خود اجرا کنند، قیمت آنها نیز افزایش می یابد.

 

تفاوت بین Polkadate و Solanaپولکادات از یک سیستم اجماع ترکیبی استفاده می کند در حالی که سولانا مدرکی از تاریخ دارد. اثبات تاریخچه تضمین می کند که هر بلوک کاملاً تراز است. به عبارت دیگر، ماینرها بلوک را در سیستم قدیمی اثبات کار استخراج کرده و سپس آن را ضبط می کنند. اما ارز دیجیتال سولانا سیستمی دارد که این کار را به صورت خودکار و با توجه به صف یا تاریخی که باید دنبال شود انجام می دهد.
این باعث می شود سولانا سریعتر شود. همچنین دارای لیست خوبی از گره ها برای تأیید تراکنش است که آن را سریعتر می کند. از سوی دیگر، Dot از Proof of Stake مشهور جهانی استفاده می‌کند که حتی اتریوم نیز در ارتقایی به نام ETH 2.0 به آن پیوست. بنابراین، مطمئناً ایده جدیدی نیست و مزیت خاصی نسبت به سولانا ندارد.
اگرچه DOT ​​بسیار سریعتر از ETH است، اما می توان آن را در مقایسه با حداکثر سرعت SOL کمی کند در نظر گرفت. سرعت DOT می تواند به حداکثر 150000 تراکنش در ثانیه برسد، اما بار شبکه در این سطح پایدار نخواهد بود. یعنی سرعت واقعی DOT 1000 تراکنش در ثانیه با تایمر بلاک 6 ثانیه خواهد بود. این عدد هنوز هم فوق العاده سریع است، اما 65000 تراکنش در ثانیه کمتر از SOL است.

 

سرمایه گذاری در سولانا و پولکاداتهر دو سکه در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه های برتر هستند. این بدان معنی است که آنها شایسته قدردانی هستند و به عنوان یک سرمایه گذاری ایده آل خواهند بود. با این حال، این مسیر پیش رو را برای این دو کم چالش نمی کند. آنها قبلاً ثابت کرده اند که سریعتر از اتریوم هستند. آنها همچنین ثابت کرده اند که اگر کل زنجیره ETH در شبکه آنها باشد، می توانند آن را با نرخ های رایگان یا تقریباً رایگان و خیلی سریع در دسترس کاربران قرار دهند.
ما در حال حاضر شاهد حرکت کلی پروژه ها به هیچ یک از این شبکه ها نیستیم زیرا برخی از پروژه ها در شبکه های خود راه اندازی می شوند که شروع خوبی است، اما آنها نیاز به گردش پول بیشتری در اکوسیستم خود دارند. بنابراین بلاک چین های پولکادات و سولانا را می توان مقاصد خوبی برای این پروژه ها در نظر گرفت. این دو شبکه در واقع پلتفرم بهتری نسبت به اتریوم ساخته اند، اما تاکنون نتوانسته اند سرمایه گذاران زیادی را جذب کنند.
با یک رویکرد ساده تر و سریع تر، به نظر می رسد SOL در حال حاضر کاندیدای سرمایه گذاری بهتری باشد. با این حال، تنها زمان نشان خواهد داد که کدام یک از آنها می توانند اکوسیستم خود را بیشتر توسعه دهند.

 

نحوه خرید سولانا و پولکاداتسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با یک صرافی واقعی هرگز آسان تر، ایمن تر و قابل اعتمادتر نبوده است. بنابراین چه به دنبال سرمایه گذاری در SOL یا DOT باشید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. صرافی راستین امن ترین و آسان ترین برنامه سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در ایران را ایجاد کرده است تا با خیال راحت بتوانید پولکادات بخرید یا سولانا را بخرید. بنابراین تنها کاری که برای خرید اولین ارز دیجیتال خود در پلتفرم مناسب باید انجام دهید این است که 3 مرحله ساده را دنبال کنید. این سه مرحله ساده در واقع ثبت نام در وب سایت واقعی، احراز هویت و بارگذاری کیف پول در صرافی است.

 

چسباندن سولانا و پولکاداتشرط‌بندی روی پولکادات و سولانا می‌تواند درآمد غیرفعالی برای شما به ارمغان بیاورد. بنابراین می توانید ارز دیجیتال DOT یا SOL یا هر دو را در کیف پول صرافی واقعی ذخیره کنید. سپس دکمه شرط را فشار دهید و سود بلند مدت سالانه آنها را به اشتراک بگذارید. این روش برای سرمایه گذاران بلندمدتی که استراتژی آنها مبتنی بر خرید و فروش سریع نیست، مناسب است. آنها معمولا پتانسیل یک سکه را می شناسند و پول خرد خود را روی آن سرمایه گذاری می کنند. در این روش می توان از استیکینگ استفاده کرد تا فرد از این ذخیره سکه سود کسب کند.
شما می توانید از امکانات صرافی واقعی برای سهام یا قفل کردن این دو ارز دیجیتال استفاده کنید. برای این کار کافی است یک حساب کاربری در وب سایت صرافی واقعی ایجاد کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.

 

نتیجهارزهای دیجیتال پولکادات و سولانا را باید بسیار جدی گرفت زیرا از پایگاه فناوری بسیار خوبی بهره می برند. در واقع، یک اکوسیستم گسترده بر اساس این دو ارز دیجیتال در حال شکل گیری است که به مرور زمان گسترش خواهد یافت. بنابراین اکنون ممکن است زمان خوبی برای سرمایه گذاری در این دو ارز دیجیتال باشد. در عین حال، بازار سهام واقعی هرگز شما را به سرمایه گذاری تشویق نمی کند، زیرا کار شما باید کاملاً آگاهانه و مبتنی بر تحقیقات شخصی باشد. اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید روی این دو ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، می توانید به صرافی واقعی مراجعه کنید.
منابع
https://coindcx.com/blog/cryptocurrency/solana-sol-vs-polkadot-dot/amp/
https://captainaltcoin.com/solana-vs-polkadot/

دیدگاهتان را بنویسید