حقوق این دسته از کارکنان در نیمه دوم سال افزایش یافت


حقوق این دسته از کارکنان در نیمه دوم سال افزایش یافت

به گزارش مردم سالاری آنلاین، در اطلاعیه وزارت اقتصاد و دارایی آمده است: در پی درخواست های مکرر مدیران بانک های دولتی از این وزارتخانه مبنی بر اعاده حقوق و مزایای کارکنان بانک های دولتی و محکومیت جدی وزارت اقتصاد و امور مالی در خصوص صیانت از اقدامات و فعالیت های شبکه بانکی کشور به ویژه زحمات همکاران گرانقدر بانک ها در ماه های اخیر این وزارتخانه به دنبال راهکارهای قانونی برای کمک به معیشت و افزایش حقوق بستگان بوده است. و مکاتبات و پیگیری های زیادی از سوی مراجع مختلف صورت گرفته است.
جای بسی خرسندی است که دولت با نظر مثبت نمایندگان شورای اسلامی در جهت احیای حقوق کلیه کارکنان شاغل در کلیه دستگاه های اجرایی از جمله بانک های دولتی تلاش می کند و انشاالله افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان به زودی در نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود.
علاوه بر این افزایش، وزارت اقتصاد و دارایی با همراهی همکاران سازمان برنامه و بودجه کشور به افزایش حقوق و معیشت کارکنان زیر مجموعه های وزارتخانه و بانک های دولتی ذیربط از طریق سایر موارد ادامه می دهد. اختیارات قانونی مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله افزایش نسبت فوق خاص و اخذ سایر مصوبات قانونی لازم از جمله از هیأت مزد.
امیدواریم این حرکت بتواند بخش کوچکی از مشکلات معیشتی کارکنان ارزنده بانک های بخش دولتی را که در سخت ترین شرایط اقتصادی همواره مشغول خدمت به هموطنان عزیز بوده اند، حل کند.
منبع: اقتصاد فردا

دیدگاهتان را بنویسید