حفظ سودآوری و فرآیند فروش در شرکت فولاد عظیم مبارکه


حفظ سودآوری و فرآیند فروش در شرکت فولاد عظیم مبارکه

اخبار بورسامهدی کویت معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: این شرکت توانسته در 6 ماهه امسال 3 میلیون و 947 هزار و 288 تن محصولات فولادی به فروش برساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است. درصد

وی افزود: از نظر ریالی نیز درآمد فروش به 804 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش داشت. این شرکت تا پایان سال جاری با فروش 8 میلیون و 400 هزار تن محصول، یک میلیون و 600 هزار میلیارد ریال درآمد کسب خواهد کرد که نسبت به سال مالی قبل 10 درصد افزایش خواهد داشت.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در 3 ماهه امسال 206.920 میلیارد ریال سود خالص کسب کرده که در 6 ماهه نخست به 322.414 میلیارد ریال رسیده است. این روند حاکی از حفظ سودآوری در سطح مطلوب نسبت به رقبای داخلی و خارجی است.

وی اذعان داشت: یکی از وجوه تمایز شرکت فولاد مبارکه پرداخت سود مصوب در کمترین زمان به سهامداران به ویژه سهامداران حقیقی است، بنابراین سود واقعی در تاریخ 30 شهریور به سهامداران واریز شد.

کویت با بیان اینکه سود سهامداران قانونی نیز در مهلت مقرر در ماده 240 قانون تجارت واریز می شود، تصریح کرد: فولاد مبارکه افزایش سرمایه مصوب 20 مرداد 1401 مجمع عمومی فوق العاده را به ثبت رسانده و بدین ترتیب افزایش سرمایه به ثبت رسیده است. سرمایه اسمی شرکت از 293 هزار میلیارد ریال به 530 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

وی بیان کرد: شرکت فولاد مبارکه در نظر دارد برای تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز طرح های عمرانی از طریق بورس تهران به مبلغ 150 هزار میلیارد ریال تامین مالی کند.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در پایان گفت: این شرکت برای دستیابی به سودآوری پایدار برای سهامداران، پروژه ساخت نورد گرام ۲ را اجرا می کند. همچنین برای تامین برق پایدار پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 914 مگاواتی و نیروگاه خورشیدی 600 مگاواتی در دست اجراست که تا پایان شهریور 1401 پیشرفت چشمگیری داشته است. اجرای این پروژه ها همراه با پایداری تولید و فروش، نویدبخش افزایش سودآوری برای سهامداران خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید