جک دورسی باقی می ماند. ایلان ماسک مدیرعامل می شودجک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر، بر اساس پرونده جدیدی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر شده است، موافقت کرده است که 2.4 درصد از سهام خود را در این شرکت به یک هلدینگ جدید برای توییتر، X Holdings منتقل کند. ارزش 18 میلیون سهام دورسی کمی بیش از 1 میلیارد دلار است و به ایلان ماسک کمک کرد تا یک میلیارد دلار برای خرید توییتر تامین مالی کند.

اگرچه دورسی شایعه شده است که در خرید توییتر توسط ایلان ماسک سرمایه گذاری می کند، اما او هنوز هیچ برنامه ای برای انجام این کار یا انتقال سهام خود اعلام نکرده است. بر اساس این پرونده، دورسی با انتقال سهام خود در آوریل موافقت کرد، زمانی که ایلان ماسک قرارداد خرید توییتر را امضا کرد. دورسی سهام خود را پنجشنبه گذشته انتقال داد، همان روزی که ماسک رسماً مالک توییتر شد.

گفته می‌شود دورسی و ماسک با هم دوست هستند و پیام‌های خصوصی منتشر شده در رابطه با شکایت توییتر علیه ایلان ماسک نشان می‌دهد که این دو حتی قبل از خرید میلیاردر، به طور طولانی درباره خرید توییتر توسط ماسک صحبت کرده‌اند. شکایت توییتر علیه ایلان ماسک که اکنون مالک این شرکت است، به زودی حل و فصل خواهد شد.

ماسک مشغول ایجاد تغییرات در توییتر است. او دستور تغییرات فوری در فرآیند احراز هویت را داد و قصد دارد آن را به بخشی از کسب درآمد توییتر تبدیل کند و می‌خواهد سرویس پلتفرم ویدیوی کوتاه را به توییتر بازگرداند. تیم های توییتر 24 ساعت شبانه روز کار می کنند تا درخواست های جدید ایلان ماسک را برآورده کنند.

در همین حال، به گفته Business Insider، انتظار می رود تعداد زیادی از کارمندان توییتر به زودی اخراج شوند. به گفته آگاهان، فهرستی از کارمندانی که بازداشت و اخراج می شوند، تهیه شده است.

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر شد

ایلان ماسک روز دوشنبه اعلام کرد که به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب خواهد شد.

تحلیلگران وال استریت می گویند چنین اقدامی زمان کافی برای این میلیاردر باقی نمی گذارد. ماسک مدیر عامل شرکت هوافضا SpaceX، استارتاپ Neuralink و شرکت Boring است. او پس از تبدیل شدن به مالک توییتر، بلافاصله پاراگ آگراوال، مدیرعامل این شرکت را اخراج کرد.

ماسک در پرونده سهام اعلام کرد که مدیرعامل توییتر است. وی روز دوشنبه در بیانیه دیگری اعلام کرد که در نتیجه خرید توییتر و خصوصی سازی آن، تنها مدیر آن شرکت است.

پیش از این، ایلان ماسک قسمت “بیو” توییتر خود را به “مدیر عامل توییتر” تغییر داده بود که به تصمیم او برای به دست گرفتن مدیریت شرکت اشاره داشت. توییتر در مورد مدت زمان مدیرعاملی ایلان ماسک یا انتصاب یک جایگزین اظهار نظری نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در این بیانیه اعلام کرد: افرادی از جمله برت تیلور، پاراگ آگراوال، امید کردستانی، دیوید روزنبلات، مارتا لین فاکس، پاتریک پیچت، اگون دوربان، فی فی لی و می می ال میهو که از جمله مدیران بودند. قبل از خرید توییتر این شرکت بود، آنها دیگر مدیران توییتر نیستند.


توییتر نمی تواند فقط به تبلیغ کنندگان تکیه کند

ایلان ماسک در واکنش به انتقاد استفن کینگ از برنامه پلتفرم مبنی بر دریافت 20 دلار در ماه از کاربران تیک آبی برای حفظ نشان، در توییتی نوشت: «توئیتر نمی‌تواند تنها به تبلیغ‌کنندگان تکیه کند». در پاسخ به توییتی از استفن کینگ که گفته بود حاضر نیست ماهیانه 20 دلار برای حفظ یک تیک آبی در توییتر بپردازد، نوشت: هشت دلار چطور؟

توییتر تصمیم گرفته است که قیمت اشتراک ماهانه سرویس Twitter Blue را از 4.99 دلار به 19.99 دلار افزایش دهد و ویژگی های جدیدی از جمله احراز هویت پولی را ارائه دهد.


تغییرات بزرگ را در توییتر شروع کنید

کمتر از یک هفته پس از خرید توییتر، ایلان ماسک مشغول ایجاد تغییرات در این شبکه اجتماعی است. ثروتمندترین مرد جهان با کمک مهندسان تسلا، کد توییتر را اصلاح می کند، در حالی که از دوستان با نفوذی که به آنها اعتماد دارد کمک می گیرد تا تصمیمات مهمی در مورد جهت گیری توییتر بگیرند. در حال حاضر، مشخص شده است که تغییر سرویس شبکه اجتماعی 16 ساله که حدود 7000 نفر را استخدام می کند، ساده تر از انجام آن است.

معروف ترین پیشنهاد ایلان ماسک برای آینده توییتر تبدیل آن به بهشتی برای آزادی بیان است. اما هنوز مشخص نیست که چگونه قصد انجام چنین کاری را دارد. او علنا ​​اعلام کرده است که تا زمانی که با کارشناسان خارج از توییتر مشورت نکند، از تصمیم گیری در مورد بازگرداندن حساب های کاربرانی که از این سرویس محروم شده اند، خودداری خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه، ایلان ماسک سوالاتی را در مورد تعدادی از سیاست های توییتر مطرح کرده و بر روی برخی از مقرراتی که می خواهد بررسی کند تمرکز کرده است. اولین سیاست، اطلاعات نادرست است که پست های حاوی اطلاعات نادرست در مورد موضوعاتی مانند نتایج انتخابات و کووید-19 را جریمه می کند. ماسک می خواهد این سیاست دقیق تر باشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک از تیمی که منصوب کرده است خواسته است سیاست سخنان مشوق نفرت را بررسی کنند. در هر صورت، مشخص نیست که آیا ماسک می‌خواهد این سیاست‌ها بازنویسی شوند یا به طور کامل لغو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید