جزئیات پنج مرحله واریز به حساب صرافی


جزئیات پنج مرحله واریز به حساب صرافی

به گزارش خبرآنلاین به نقل از صندوق توسعه ملی، حدود دو سال پیش که چراغ قرمزها بر بازار سرمایه سایه افکند، تصمیمات مختلفی برای آرام کردن تلاطم این بازار اتخاذ شد که یکی از آنها تزریق یک درصد از بازار سرمایه بود. منابع صندوق توسعه ملی وارد صندوق تثبیت شد، این بازار سرمایه بود.
بر این اساس مقرر شد به تدریج معادل 510 میلیون دلار در بازار سرمایه سرمایه گذاری شود که با نرخ ارز سامانه معاملات الکترونیک (ETS) حدود 12 هزار میلیارد تومان است.
در این راستا صندوق توسعه ملی تاکنون در پنج مرحله مبالغ مختلفی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کرده است. اولین سپرده در تاریخ 14 آذر 1398 به مبلغ 1000 میلیارد تومان بوده است. در 6 اردیبهشت 1400 مبلغ 1.034 میلیارد تومان به عنوان دومین سپرده صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شد. 9 دی ماه سال گذشته مرحله سوم مرحله پنجم و آخرین مرحله واریز در سال 1400 و به مبلغ 650 میلیارد تومان انجام شد.
سپرده گذاری امسال در دو مرحله در 21 اردیبهشت به مبلغ 1300 میلیارد تومان و 17 تیرماه به مبلغ 1000 میلیارد تومان انجام شد.
بنابراین طبق توافق اولیه، از 12 هزار میلیارد تومانی که صندوق توسعه ملی باید پرداخت می کرد، پنج هزار میلیارد سپرده و هفت هزار میلیارد تومان باقی می ماند.
از این 7000 هزار میلیارد تومان، سه هزار میلیارد تومان باید از محل مطالبات NFR از سازمان امور مالیاتی و مابقی از محل منابع موجود در صندوق پرداخت شود که این روند بر اساس قرارداد منعقده ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید