توقیف 682 میلیون دلار از دارایی های شیائومی در هندبه گزارش ایسنا، یک مرجع استیناف هند روز جمعه دستور صادر شده از سوی آژانس فدرال جرایم مالی هند در ماه آوریل مبنی بر توقیف 55.51 میلیارد روپیه از دارایی های سازنده گوشی های هوشمند را تایید کرد و گفت بررسی ها نشان می دهد که شیائومی به صورت غیرقانونی پولی را برای افراد خارجی برای پوشش کپی رایت ارسال کرده است.

شیائومی در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از 84 درصد از 55.51 میلیارد روپیه‌ای که در اوایل سال جاری توسط مقامات هندی ضبط شده بود، پول حق امتیاز شرکت آمریکایی کوالکام بود.

این شرکت تاکید کرد که از تمامی فرصت ها برای حفظ آبرو و منافع این شرکت و سهامداران آن استفاده خواهد کرد. شیائومی هند، یکی از شرکت های تابعه و یکی از شرکت های گروه شیائومی، برای دریافت مجوز IP برای تولید گوشی های هوشمند با کوالکام قرارداد قانونی دارد. هم شیائومی و هم کوالکام معتقدند پرداخت حق امتیاز به کوالکام برای شیائومی هند یک معامله تجاری قانونی بوده است.

بر اساس تحقیقات Counterpoint، هر یک از شرکت‌ها، شیائومی و سامسونگ، 18 درصد سهم در بازار گوشی‌های هوشمند هند دارند که دومین بازار بزرگ جهان پس از چین است.

بسیاری از شرکت های چینی به دلیل تنش های سیاسی که از زمان درگیری مرزی بین دهلی نو و پکن در سال 2020 به وجود آمده است، با مشکلاتی روبرو شده اند که در هند فعالیت می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، هند با استناد به نگرانی‌های امنیتی، بیش از 300 برنامه چینی از جمله برنامه‌های محبوبی مانند TikTok را ممنوع کرده و مقررات را برای شرکت‌های چینی سرمایه‌گذاری در هند تشدید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید