توقیف نفتکش خارجی حامل 11 میلیون لیتر سوخت سپاه


توقیف نفتکش خارجی حامل 11 میلیون لیتر سوخت سپاه

به گزارش مردم سالاری آنلاین، مجتبی گرهمانی گفت: دلاوران منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای دستور قضایی یک نفتکش خارجی حامل 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب های فارس توقیف کردند. خلیج فارس
قهرمانی ارزش محموله این نفتکش را 220 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: توقیف کشتی مذکور پس از یک ماه کار دقیق فنی و اطلاعاتی انجام شد.
وی با اشاره به تشکیل پرونده در خصوص تخلفات شناور مذکور و ارجاع آن به بازپرس ویژه، خاطرنشان کرد: کاپیتان و خدمه این نفتکش خارجی نیز تا پایان مراحل تحقیقات و سیر مراحل قانونی توقیف شده اند.
قهرمانی افزود: محموله 11 میلیون لیتری نفتکش خارجی توقیف شده معادل 5 هزار و 500 دستگاه خودروی نیسان و حدود 110 دستگاه خودرو است.
رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: با توجه به اینکه بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی فعالیت برخی از شرکت های غیرمجاز در زمینه بانکداری سوخت افشا شده است، در راستای حفظ حقوق قانونی دولت با آنها برخورد قانونی خواهد شد. آنها
قهرمانی اذعان داشت: شناورهایی که این نفتکش متخلف را سوخت رسانی کرده اند نیز تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
وی بیان کرد: بر اساس هنر. در ماده 20 و 22 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاقچیان علاوه بر حبس، مشمول جریمه نقدی تا 10 برابر ارزش سوخت مکشوفه و شناور هستند. در کالاهای قاچاق نیز به نفع دولت ضبط خواهد شد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان تاکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که با هماهنگی بیگانگان اقدام به سرقت بیت المال می کنند، از چتر اطلاعاتی دستگاه قضایی و ضابطان انتظامی و همچنین مجازات قاطع مخفی نخواهد ماند. مرتکبان چنین جنایاتی قاطع و بدون مدارا خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید