تمایز دیگر گروه زر در دریافت نشان سلامت و ایمنی وزارت بهداشت


اخبار بورسا:

تمایز دیگر گروه زر در دریافت نشان سلامت و ایمنی وزارت بهداشت

نشان سلامت و ایمنی وزارت بهداشت مجدداً به زرماکارون اعطا شد و این شرکت به عنوان برترین تولیدکننده سازمان غذا و دارو در سال 1401 معرفی شد.به گزارش روابط عمومی گروه زر، در همایش جهانی روز غذا که به همت سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برگزار شد، از تولیدکنندگان برتر صنایع غذایی در حوزه ایمنی و بهداشت معرفی شدند. در این همایش ملی که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران و تولیدکنندگان برگزار شد، مهدی امینی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره گروه زر با اهدای لوح تقدیر شد. قدردانی و نشان روز ملی غذا از وزیر بهداشت.
کمیته عالی اعطای برچسب ایمنی و بهداشت به پاس زحمات شرکت زیرماکارون، برچسب ایمنی و بهداشت سازمان غذا و دارو را به محصول “ماکارونی پر پروتئین” به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان و تضمین مواد غذایی ایمن و سالم اعطا کرد. در تمام مراحل زنجیره غذایی گروه زر در سال های اخیر موفق به کسب نشان سلامت و ایمنی و تندیس ایمنی مواد غذایی در زیرمجموعه های خود شده است. زرماکارون; یکی از زیرمجموعه های هلدینگ زر به دلیل تولید محصولات بدون افزودنی های شیمیایی، استفاده از مواد اولیه طبیعی سالم، کاهش فلزات سنگین به حد استاندارد و وجود دانش فنی لازم، بالاترین جایزه را کسب کرد. رتبه و به شایستگی لوح تقدیر و نشان روز ملی غذا را دریافت کرد. .
این شرکت بزرگترین صادرکننده ماکارونی در تولید انواع ماکارونی، پودر کیک و آرد و دومین تولید کننده ماکارونی در جهان از نظر ظرفیت اسمی می باشد. از سال 1388 وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نشان ایمنی و سلامت را به بهترین شرکت های تولید کننده مواد غذایی سالم، باکیفیت و استاندارد اعطا می کند. یکی از اعضای هیئت مدیره گروه تحقیقاتی صنعتی زر در این خصوص گفت: این گروه با شرکت های زیرمجموعه یکی از بهترین های کشور در زمینه تولید مواد غذایی سالم و سالم است.
مهدی امینی با اشاره به نقش چشمگیر گروه زر در افزایش شاخص سلامت کشور افزود: این گروه محصولات استاندارد با گواهی ایمنی و بهداشت از سازمان غذا و دارو در شرکت های زرماکارون، زارکوم، زرفروکتوز و زرگرین تولید می کند. حفظ سلامت عمومی اولویت اوست. وی بیان کرد: گروه زر با ایجاد زیرساخت های لازم، توسعه محصولات سالم و استاندارد و افزایش صادرات به کشورهای مختلف جهان را هدف قرار داده است. قائم مقام مدیرعامل گروه زر همچنین به تولید کود آلی مایع ارگانیک به نام زرگرین در زیرمجموعه های زر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: استفاده از این کود تحول اساسی در صنعت کشاورزی کشور ایجاد کرده و تولید انواع محصولات کشاورزی را 12 برابر افزایش داده است. تا 35 درصد امینی افزود: این کود در مناطق مختلف آزمایش شده و به زودی در اختیار کشاورزان کشور قرار می گیرد. کودهای مایع آلی زرگرین برای اولین بار در ایران بر پایه غلات، «ریز مولکول ها»، «ماکرو مولکول ها» و سلول های بنیادی تولید شد و کشور را از واردات این محصولات رها کرد.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید